Rüyada Mezar Görmek, Mezar Kazmak, Mezar Taşı Görmek

Düşlerde görülen mezar ölüm mü kötü haber mi demek? Rüyada mezar görmek, mezar kazmak, mezar taşı görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Mezar Görmek

🙂 Sanılanın aksine iyiye yorulur. Temiz ve güzel bir mezar yaptırdığını görmek, mal sahibi olacağınıza delalettir. Ayrıca temiz bir mezar, geçmişe dayanan bir meseleden top­lu bir para, hatta miras alacağınızı da anlatır. Mezar görmek, günahlardan tövbe etmek şeklinde yorumlanır. Rüyada kendini ölmüş ve tekrar dirilmiş olarak görmek, dileklerin gerçekleşeceğine işaret eder.

😐 Mezar, uzak bir yolculuğa, bazen keder ve üzüntüye ve bazen de hapisha­neye işarettir. Rüyada bir mezarlıktan geçtiğinizi ve o sırada çığlık benzeri bağırma çağırma sesleri duymak sıkıntıdır.

Rüyada Mezar Kazmak

😐 Bekar olan bir kimse rüyada kabir kazdığını görse, hileli yoldan bir kadınla evlenir. Rüyada mezar kazdığını gören kimse, sıkıntıya girer.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

😐 Rüyada biri mezar taşındaki yazıyı görse veya okusa; bir boşboğazlık ve dedikodu yüzünden başı derde girer. Diline dikkat etmeyen kişilere işaret eder.

Rüyada Açık Mezar Görmek

🙂 Açık mezar görmek, günahlardan tövbe etmek şeklinde yorumlanır. Rüyada açık mezar gören daha dindar kimselerle tanışıp doğru yola girer.

Rüyada Mezar Açmak

😐 Bilmediği bir mezarı açtığını gören kimse, birinin gizli hallerine muttali olur. Bu sır ona ağır gelir. Kimselere söyleyemediği şeyler sebebiyle dara düşer.

Rüyada Mezar Sulamak

🙂 Dindar bir insanın rüyasında mezar suladığını görmesi, ilim ve hikmete işarettir. Allah katından nimetlere erişeceğine işaret eder.

Rüyada Mezar Başında Ağlamak

🙂 Rüyada mezar başında ağlamak, günahlarınızdan arınmak için tövbe edeceğinize işaret eder. Bu tövbelerin kabul olacağına delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Bir kabri veya herhangi bir yeri oyup kazmak rü­yası boş konuşmaya, bir rivayete göre bir işte fikir yürütmeye ve gayret göstermeye, çalışıp çabalamaya işarettir.”

Kirmani: “Bir mezarı kazarak cesedi ortaya çıkarmaya çalıştığını görmek mad­di konular için çalışıp gayret göstermeye, eğer cesedi ortaya çıkarsa ihti­yacını elde etmeye, aksi halde üzerinde çalıştığı işinin sonuçsuz kalması­na işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Peygamberden veya velilerden birinin mezarını kazdığını görmek, o zatın yoluna girmeye, onun yolundan gitmeye çalıştı­ğına delalet eder.”

Nablusi: “Bir hayvanın evinde yerleri oyduğunu görmek bir düşman sahibi olup ondan çekinmesi gerektiğine, oyulup kazılması gerekmeyen bir yeri ken­disinin veya başka birinin oyduğunu görmek zor bir işi elde etmek isteme­ye delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada mezar görmenin psikanalizi: Çok genel olarak, ölümle ilgili hislerimizi ve korkularımızı vurgulayan mezar simgesi, aynı zamanda kişiliğimizdeki bir par­çanın, bir huy ya da alışkanlığın da gömülüp ortadan kalkmasını ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Mezar Görmek, Mezar Kazmak, Mezar Taşı Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda boş bir arazideydim. Tanımadığım biri mezar kazıyordu. Yani rüyamda bana hissettirilen buydu. Bende başında durup ona bakıyordum. Yorumlarsanız sevinirim.

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bol rızka, doğru bir haber almaya, bütün işlerde başarılı olmaya, bir sene içerisinde ucuzluğun bolluğun ve bereketin olacağına işarettir…

Yorum yapın