Rüyada Mide Bulantısı Görmek

Düşlerde görülen mide bulantısı fenalık mı hamilelik mi? Rüyada mide bulantısı görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Mide Bulantısı Görmek

😐 Rüyada mide bulantısı ciddi endişelere işaret eder. Geç­mişte yaptığınız büyük bir hatanın ortaya çıkmasıyla güç du­rumda kalabilirsiniz. Bu rüya, içine haram karışmış bir mal yemeye, şüpheli kazanca ve ticarete delalet eder. Rüyasında bir şekilde midesini gören kimsenin bir ra­hatsızlığı vardır. Bu rahatsızlık sindirim sistemiyle ilgili olabi­lir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Mide evlatla tabir olunur, bu yüzden bunda iyi ve kö­tü olarak ortaya çıkan durumlar, gerçekleşen değişiklikler çocuğa bağla­narak tabir edilmelidir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Midesini elinde tutuyor gören birinin rızkı, na­sibi kendiliğinden eline girer. Midesini yaralı ve çıbanlı görmek kendisinin veya evladının ömrünün hastalıklı geçeceğine işarettir.”

Kirmani: “Midesini büyümüş görmek geçiminin düzelmesine, küçülmüş görmek aksine yoksulluğun daha da artmasına, mideyi şiş ve hasta görmek geçim sıkıntısı çekmeye, bir rivayete göre evlatlarından mustarip olmaya yani çocuklarından memnun olmamaya, göğsünü yarıp midesini çıkardığını ve attığını görmek hırstan ve açgözlülükten kurtulmaya, birine bir mide verdi­ğini görmek onun geçimini rahatlatmaya, birinin kendisine mide verdiğini görmek, o kimse tanıdık biriyse ondan, tanıdık değilse tanımadığı birinden geçim konusunda kolaylık ve yardım görmeye delalet eder.

Seyyid Süleyman: “Midesinin yanında başka bir mide gör­mek -eğer evlat sahibiyse bir çocuğu daha olur, eğer fakirse haram yol­dan mal sahibi olur, tüccar ya da esnafsa aç gözlü davranarak haram mal sahibi olur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada mide görmenin psikanalizi: Rüyada mide görmek iç dünyanızı temsil eder. Rüyada görülen mide, içsel yolculuğunuza duyduğunuz açlığın dışavurumudur.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada bir mide rahatsızlığına tutulduğunuzu gör­mek, işlerinizin hep ters gideceğine veya sevgilinizden ayrılacağınıza delildir.
  • Midenizi bozup, hastalanacağınıza, ağzınızın ağrıdığını görmek: Kötü lâf söyleyip, yakınlarınızı darıltacağınızı gösterir

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın