Rüyada Melek Görmek

Düşlerde görülen melek iyilik mi cennet mi demek? Rüyada melek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Melek Görmek

🙂 Daima hayra yorulan fevkalade bir rüyadır. Rüyasın­da uçan melekler gören kimse, her türlü derdinden çok kısa sürede kurtulacağının müjdesini alır. Rüyasında meleklerle konuştuğunu görense, ruhsal olarak aydınlanır. Ayrıca bekar biri için bu rüyanın anlamı, ömrü boyunca mutlu olacağı bir evliliktir. Melek olduğunu görmek, inanç artışına, manevi hu­zura delalettir. Melek olup uçtuğunu gören kimsenin yüreği bütün kötülüklerden arınır. Düşünde melek görenin eline mal geçer, oğlu, kızı çok olur, o memlekette hareket, nimet bol olur.

Melekleri rüyasında gören kimse; hayır ve nimete nail olur ayrıca gam ve kederden halas olur. Me­leklerle birlikte uçtuğunu görmek; dünya ve ahirette sa­adete nail olmaya işaret eder. Rüyada bir melekle konuşmak veya melekten bir şey almak, son nefeste nail olunacak mertebeye delalet eder. Yi­ne bir kimsenin rüyada melekleri görmesi, şeref, izzet ve bere­kete işaret sayılır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Meleklerden herhangi birini görmek, hayra yorulur. Bir yere bir meleğin indiğini görmek o yerdeki insanların bir hayra ve bolluğa ka­vuşmaları, gamdan ve kederden kurtulmaları anlamına gelir.”

Kirmani: “Kendisini meleklerle birlikte uçtuğunu gören bir kimse hem dünyada, hem de ahirette mutlu olacağı anlamına gelir. Bir meleği insan şeklinde ve iyi giyinmiş görmek hayır ve sevinç; çirkin bir şekilde ve eski, yırtık giyin­miş görmek ise gam ve sıkıntı, zarar ve hasar ifade eder.”

İsmail El Eş’as: Melekle konuştuğunu görmek ise büyük menfaat elde etmek demek­tir. Meleği kadın şeklinde görmek Allah katında makbul olmaya işarettir. Meleklerin kendisini lanetlediklerini görmesi dini inançlarının zayıflaması ve yok olması manasına gelir. Kişinin kendisini melek olmuş görmesi şa­na, şöhrete, zenginliğe, yükselişe, zafere işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada melek görmenin psikanalizi: “Rüyada melek görmek, bize kayıtsız şartsız, hiçbir karşılık beklemeksizin sevgi ve destek sunan bir yakının arayışı içinde ol­duğumuzu gösterir. Bu genellikle, anne ya da anneanne, babaan­ne gibi bir yakının sıcaklığına duyulan ihtiyaçtır. Aynı zamanda zor kararlar arifesindeyken, onların bilgeliğinden yararlanma ih­tiyacını simgeler.”


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Melek Görmek” üzerine bir yorum

  1. Hocam öncelikle merhaba gününüz hayır olsun hocam ben rüyamda bir meleğin kadın kılığına girip benle konuştuğunu gördüm ve sonra bir beyaz kınalı keklik yakalayıp bıraktım sonra onu başka biriyle ararken o kişinin daha iri bir keklik tuttuğu nu ve bıraktığını gördüm.Sonrasında teyzemi bir ceviz ağacının üstünde gördüm nolduğunu hatırlamadığım bir şey karşılığında benden 3 lira istedi bende içimden kendisine kızıp söylenerek cebimdeki bozuk Demir paralardan fazlasını verdim.Ve ona küserek yanından ayrıldım

    Yanıtla

Yorum yapın