Rüyada Maymun Görmek, Maymun Yavrusu Görmek

Düşlerde maymun görmek iyilik mi fenalık mı demek? Rüyada maymun görmek, maymun yavrusu görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Maymun Görmek

🙂 Sempatik, sevimli, neşeli bir insana işarettir. Bir maymun görmek, sihirbazlık yaparak veya ona benzer şeyler yaparak para kazanacağına işarettir. Bir başka anlamı da uzun uğraşlar sonunda başarıyı elde edeceğinizi gösterir.

😐 Rüyada maymun görmek, sağı solu belli olmayan, güven vermeyen bir insanı temsil eder. Düşmanlar ve hileyi gösterir. Rüyada maymun görmek; gaddar, cimri, mel’un, riyakâr kimseye işaret eder.

Rüyada Maymun Yavrusu Görmek

😐 Rüyada maymun yavrusu görmek; kurnaz ve hilekâr bir adamla karşılaşmaya delalet eder. Her türlü pisliği, karaktersizliği ve ahlaksızlığı benliğinde bulunduran bir insana yorumlanır. Cin gibi kurnaz olan, bir tanıdığınızın kendisine çıkar sağlamaya yönelik size kuracağı tuza­ğa yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Kendisine verilmiş olan İlahi nimetleri inkar ve küfreden bir kimseyle yorumlanır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Maymun, büyük günahlar işleyen bir kimse demek­tir. Maymunun yanından kaçtığını görmek, düşmanına üstün geleceğine, maymunun etini yediğini görmek, yeni bir elbise giyeceğine işarettir

Danyal (a.s.): “Erkek maymun, gaddar ve zalim, fitne ve fesat bir adamla; dişi maymun fitne ve fesat çıkartan bir kadınla tabir olunur. Bir maymun tarafından kendisine bir şey verildiğini ve o verilen şeyi de yedi­ğini gören aile ve akrabaları için mal biriktirir.”

Nablusi: “Maymun görmek hilebaz, gaddar ve zalim, lanetli, acıma­sız ve vicdansız düşmanla tabir olunur. Maymuna bindiğini gören düşma­nını kahrederek yener. Maymunla dövüşüp de onu yendiğini gören daha sonra iyileşeceği bir hastalığa yakalanır. Maymun galip gelirse yakalandı­ğı hastalıktan kurtulmaz, ya da bedeninde ebediyen kalıcı olacak bir ku­sur, yara meydana gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada maymun görmenin psikanalizi: Rüyada maymun görmek eğlence ihtiyacınıza işaret eder. Düşlerdeki maymun simgesi hayatınıza girmesini istediğiniz bazı eğlenceli ve heyecan uyandıran şeyleri sembolize eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada bir maymunla karşılaştığını görmek, birdenbire hastalanıp bir müddet yatakta kalacağına, maymunla güreştiğini veya oynaştığını görmek, çaresi olmayan bir derde uğrayacağına, maymun tarafından ısırıldığını görmek, tanımadığı bir kimse ile kavga edeceğine işarettir.
  • Maymun aynı zamanda hilekar birisidir. Maymunun kendi omuzuna çıktığını görmek, evine bir hırsızın gireceğine, kendisinin bir maymun olduğunu görmek, İçinde doğal olmayan bazı kötü hislerin belirdiğine yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın