Rüyada Masa Görmek, Masa Silmek

Düşlerde görülen masa sofra mı aile mi demek? Rüyada masa görmek, masa silmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Masa Görmek

🙂 Malı, işi, parayı, kazancı ve gücü temsil eder. Aynı za­manda maddi durumunuzu yansıtır. Tahta masa, iyi bir işe ve gelire; demir masa, büyük bir işten sağlanacak bol kazanca işa­ret eder.

😐 Rüyada masa görmek; aile toplantılarınızın bazı iş­lerin çözümlenmesi için çoğalacağına, masraflarınızın artacağına işarettir. Boş masa, işlerin durgunlu­ğu şeklinde tabir edilir.

Rüyada Masa Silmek

🙂 Geçici sıkıntılar yaşayacağınıza, daha sonra da durumunu­zun düzeleceğine işarettir. Masa silmek, kim­senin gözünün kalmayacağı hayırlı bir parayı açıklar. Rüyada masayı silmek, bolluğun ve bereketin eksik olmadığı mutlu bir yuvaya delalettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada masa gördüyseniz, gördüğünüz masanın üzeri boş ise: maddi sıkıntıya düşeceğinize, masanın üzeri dolu ise: mal sahibi olacağınıza işarettir.”

Kirmani: “Masa, görüldüğü hal ile yorumlanır. Üstü yemek dolu masa, zenginlik, rızık sayılır. Boş masa, işlerin durgunlu­ğu şeklinde tabir edilir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada masa görmenin psikanalizi: Eğer bu, bir ofis masasıysa, günlük yaşamımızla ilgili çözüm getirmek zorunda olduğumuz küçük sorunların varlığına işaret ediyor olabilir. Demir bir ofis masası, iş yaşamına ilişkin yetkinliğimizi ve mücadele gücümüzü vurgular. Bu masanın paslı olması, yeteneklerimizi ve sahip olduğumuz po­tansiyeli tam olarak kullanmadığımızı ve ayrıca, işe ilişkin birta­kım sorunların varlığını gösterir. Söz konusu sorunlar, yaşanan ofis savaşları ve güç mücadelelerinden kaynaklanıyor olabilir. Ah­şap bir masa, anılara verdiğimiz değeri ve nostaljik yönümüzü vurgular. Diğer yandan, gerçeklerden kopmamız ve işlerimizi ak­satmamız tehlikesine dikkat çeker. Düşlerimizde gördüğümüz ye­mek masası, başkalarıyla ortak deneyim ve etkinliklerimizi ve ay­rıca, sosyal ilişkilerimizin niteliğini belirtir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın