Rüyada Makas Görmek, Makas Almak

Düşlerde görülen makas, ölüm mü, bol kazanç mı, hastalık mı veya evlilik mi demek. Rüyada makas görmek, makas almak veya makasla bir şey kestiğini görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Makas Görmek

 🙂 Küçük makas zekaya; büyük makas zekayla birlikte cesarete işaret eder. Özellikle çelik bir makas, başarıyı simgeler. Ancak paslı makası temizlediğini gören kimse, gücü sayesinde önüne çıkan engelleri daima aşar. Ayrıca evli bir kadının rüyasında makas görmesi, kız çocuğu doğuracağına yorulur. Bazen bu rüya ikiz kız çocuğu anlamına da gelebilir. Makas gör­mek, rızkın bollaşmasına ve murada da delalet eder. Rüyada makas görmek; var olan malın ve çocukların iki katına çıkmasına işaret eder. Rüyasında elinde makas olduğunu gören kimse, aklı ve ce­sareti sayesinde güçlenir.

😐 Paslı makas, önünüze çıkacak engelleri belirtir. İnsanlar indinde fitneye yol açan birine işaret eder. Rüyada makas görmek; evinizde eşiniz ile hiç yü­zünden kavga edeceğinize yorumlanır. Rüyada kırık bozuk makas gören iftiraya ve kıskançlığa uğrar.

Makas Almak

🙂 Rüyada makas aldığını görmek, yeni dostlar edineceğinize, bu dostlar sayesinde yeni iş imkanlarına kavuşacağınıza, bu işlerde fayda ve kar sağlayacağınıza işarettir. Rüyada makas almak kısa bir müddet sonra alacağınız haber yüzünden çok sevinip neşeleneceğinize işarettir.

😐 Aldığı makasla oynadığını görense, bir kavgaya ka­rışır. Rüyada makas alıp kullandığını görmek; kavga yü­zünden ayrılmaya işaretle yorumlanır.

Makas İle Bir Şeyi Kesmek

🙂 Makasla saç kesmek, yolculuk demektir. Makasla bir kağıt parçası kesmek alacağınız bir haber ile mutlu olacağınıza işarettir. Makasla kumaş, bez kesmek kendi ayakları üzerinde durabildiğinize kimseye muhtaç olmayacağınıza işarettir.

😐 Makasla bir şey kesmek, bir işle, insanla vb. kopartacağınız bağı açıklar. Makasla bir şeyi kestiğinizi görmek: Dostlarınıza gösterdiğiniz iyi ni­yetin ve özverinin karşılığını alamayacağınıza işarettir

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer sadık (r.a.): “Makas rüyası üç türlü yorumlanır,” demiştir: “Bir şeyleri insanlar arasında adaletli bir şekilde bölüştüren kimse, sadık dost, söz götürüp getiren, yani dedikoducu insan.” Bazen de makas görmek; insanların arasını düzelten kimseye işaret eder.

Kirmanî: “Kendisine bir makas verildiğini gören her neye sahipse bir misline daha sahip olur. Makasının kırıldığını veya kırık bir makas görmek elindeki malın gitmesi anlamına gelir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Rüyada makas, herhangi bir şeyi birileri arasında bö­lüştüren bir kimseyle, bir rivayete göre insanların işlerin düzeltmekle uğra­şan biriyle tabir olunur. Elinde bulunan bir makası kullanmadığını gören bir dava ile hakim karşısına çıkar. Bazı rüya tabircileri makas görmek in­sanları birbirine düşürüp aralarını bozan bir kimseyle yorumlanır” demiş­lerdir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada makas görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada makas görmek çoğunlukla kuşkucu, kötümser duygularınızın arttığını, ba­zen buna bağlı olarak öfkenin de ortaya çıktığını gösteren bir simgedir. Yaşantınızdan birilerini bütünüyle uzaklaştırmak, çıkar­mak istediğinizi gösteriyor da olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Makas taksim eden adama, iyi bir dosta veya in­sanlar arasında fitneye yol açan birine işaret sayılır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın