Rüyada Güvercin Görmek, Beyaz Güvercin Görmek, Güvercin Yakalamak

Rüyalarda görülen güvercin; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek? Rüyada güvercin görmek, beyaz güvercin görmek veya güvercin yakalamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Güvercin Görmek

🙂 En yüksek mertebeye ulaşacağınıza, ikbal ve servete alâmettir. Rüyada güvercin görmek, güzel bir kadına işarettir. Rüyada güvercin görmek, eş ve hizmetçi ile ta­bir edilir. Rüyada güvercin görmeniz; bir kimseye olan­ca gücünüz ve muhabbetinizle bağlanacak, belki de âşık ola­caksınız.. Başına, omuzlarına veya ensesine bir güvercin konduğunu görmek rüya sahibinin ilmine delalet eder.

😐 Etrafınıza karşı hatalar işleyeceğinize, ayağınıza gele­cek fırsatları değerlendirmekten uzak kalacağınıza delildir.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

🙂 Rüyada görülen güvercinler içinde beyaz olanı en iyisidir. Rüyada gördüğünüz güvercin be­yaz ve güzelse ameli iyidir. Rüyada beyaz güvercin görmek itinayla tasarladığınız bir işin arzunuza uygun bir şekilde neticeleneceğini gösterir. Beyaz renkli bir güvercin görmek, tam gönlünüze göre, sizi mesut edecek eş bulacağınıza delildir.

Rüyada Güvercin Yakalamak, Tutmak, Avlamak

🙂 Rüyada güvercin avlamak için yere dane serpmek, rüya sa­hibi adamın, hanımını dışarıya bırakmadığına işarettir. Güvercin yakaladığını görmekse hem evlilik, hem de çocuk sahibi olmak anlamına gelir. Yabani güvercin avladığı­nı görmenin bir sakıncası yoktur. Bazı rüya tabircileri, güvercin yakaladığını görenin bir kızı dünyaya gelir. Eğer evli değilse evlenir. Denilmiştir ki: Rüyada bir gü­vercin uttuğunu görenin bir kızı dünyaya gelir.

😐 Bir şehir güvercini av­ladığını gören bir kadın yüzünden haram işler. Rüyada bir güvercini yakalayıp öldürmek sizin değerli bir şeye gelecek zarar demek.

Rüyada Siyah Güvercin Görmek

🙂 Rüyada kendisine bir siyah güvercinin uçup geldiğini görmek, uzak­lardan alınacak habere işarettir. Siyah bir güvercinin kendi­sine doğru geldiğini görenin gurbette bulunan bir yakını memleketine dö­ner, gurbette bir yakını yoksa misafire delalet eder.

😐 Siyah bir güvercinin uçup gitmesi, güzel bir fırsatı kaçıracağınızı; siyah güvercini kovmak, öldürmek vb. kapınıza kadar gelen bir kısmetin değerini bilemeyeceği­nizi belirtir. Eğer gü­vercin siyah ya da koyu renkli ve çirkin ise ameli kötü olur.

Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek

🙂 Bir kimse rüyada birçok güvercin yavrusunu bir ara­da görürse hayırlı evlatlara sahip olur. Bekâr bir kimse­nin güvercin yavrusu görmesi güzel bir kızla evlenmesi­ne işarettir. Rüyada güvercin yavruları gör­mek, bekar kızlara alamet sayılır. Güvercin yavruları bakire kızlara, bir rivayete göre evlada delalet eder.

Rüyada Güvercin Beslemek

🙂 Güvercin beslediğini gören, hayır işler. Birçok güvercin beslediğine veya sahip olduğunu gören bir top­luluğun başına geçer.

Rüyada Güvercin Yumurtası Görmek

🙂 Rüyada görülen güvercin yumurtası, kolaylıkla elde edilen rızık şeklinde tabir edilir. Rüyada güvercin yumurtası görmek; kadına ve ha­yırlı evlâda delâlet eder. Güvercin yumurtası yemek rüyayı gören kimsenin eline mal geçer, kazanç elde eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Yerli güvercin avı için tuzak kurduğunu gören kadın­lara tuzak kurarak onları aldatır. Güvercinle oynadığını gören batın ve hu­rafe ile uğraşır. En güzel güvercin yeşil renkli olandır,” diyor.

Ebu Sait El Vaiz: “Güvercin tuttuğunu görmek için yere buğday tane­leri serptiğini gören halkın zihnini bulandırır. Bir güvercinin kanadını kesti­ğini görmek eşinin evden dışarı çıkmasını yasaklamak demektir. Güvercin eti malla tabir olunur,” demiştir.

Abdulgani Nablusi: Güvercin rüyası eşle tabir olunur. Kendisine bir güvercin hediye edildiğini gören uzak bir yerden fayda ve hayır görerek memnun olur. Bir güvercine kurşun sıktığını gören bir kadına iftira eder. Güvercin eti bulduğunu görenin eline mal geçer. Bir güvercinin uçup yanına geldiğini görene uzak bir yerden hayırlı haber gelir.

Caferi Sadık: “Kişinin rüyada kendisine bir güvercin hediye edildi­ğini görmesi, uzaktan gelecek mala ve rızka delalet eder. Rüya­sında kendisine güvercin verildiğini gören kimse, birinden iyilik ve yakınlık görür.”

Kirmâni demiştir ki: “Rüyada güvercin, zevce veyahut cariye ile tabir olunur. Hayırlı haberleri ve huzuru temsil eder. Evinden bir güvercinin uçup gittiğini gören eşini veya akrabalarından, sevdiği kadınlardan ayrılır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Güvercin Görmenin Psikanalizi: Fırtınalı, zor günlerin ardından gelen dingin ve huzurlu bir dönemi simgeler.

Anonim Rüya Yorumları

  • Evinin saçağına, bahçedeki ağaca, pencere önüne bir güvercinin konmuş olduğunu gör­mek misafir geleceği anlamına gelir. Birçok güvercinin evine gelip gittikle­rini görenin çocukları, akraba ve misafirleri çok olur, demiştir.
  • Başa ve omuza güvercin konması, mutluluğu; çiçeklerin arasına konan güvercin aşkı anlatır.
  • Güvercin aldığını gören kimse, hayır göreceği ve fay­dalanacağı bir eşya ile mükâfatlandırılır.
  • Rüyada güver­cinle oynadığını görmek, batıl işlerle uğraşmaya delalet eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın