Rüyada Güzel Olduğunu Görmek, Güzel Kadın Görmek, Güzel Ev Görmek

Rüyalarda bir şeyin veya birinin güzel olduğunu görmek ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek? Rüyada güzel olduğunu görmek, güzel bebek görmek, güzel ev görmek veya güzel kadın görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Güzel Olduğunu Görmek

🙂 Rüyada görülen güzel şeyler ve insanlar her zaman mutluluğu, kısmeti, iyi haberleri, huzuru ve sevinci yansıtır. Güzellikle alâkalı şeyler görmek; etrafınızdakilerin sizi kıskandığına, kendinizi çok güzel görmek; istediğiniz çok şeylere malik olacağınıza işarettir. İnsanın kendisinde, evinde ve işinde herhangi bir güzellik görmesi halinin iyiliğine ve üstün başarı sergilemesine işaret eder.

Rüyada Güzel Kadın / Kız Görmek

🙂 Rüyada güzel bir kadın veya güzel bir erkek görmeniz; his âleminizde değişiklik olacağına, âşık olmak durumuna gireceğinize, bir hayâlinizin gerçekleşeceğine delildir. Birinin rüyasında güzel kadın veya kız görme­si keder, üzüntü ve şiddetten kurtulmaya dela­let eder. Bu rüya güzel amel işlemeye, sözde sadık olmaya da işaret sayılır. Rüyada kadın görmekle ilgili detaylı yorumu okumak için: BKZ.

Rüyada Güzel Ev Görmek

🙂 Rüyada güzel ev görmeniz, fazla çalışma ve yorulmalarınızın mükafatını alacağınıza ve kazanç elde edeceğinize işarettir. Güzel bir ev sahibi olduğunu gör­mek, rüya sahibi için övgüye ve güzelliklere delalet eder. Rüyada ev görmekle ilgili detaylı yorumu okumak için: BKZ.

Rüyada Güzel Elbise Giymek, Giyinmek

🙂 Rüyada güzel elbise görmek, kişinin dünyadaki haline işarettir. Rüyada yeni güzel bir elbise giydiğinizi görmeniz, İş ve ev hayatınızda üstünlüğünüzün artacağına, muhitinizdekilere güveninizin artacağına işarettir. Rüyada ev görmekle ilgili detaylı yorumu okumak için: BKZ.

Rüyada Güzel Bebek Görmek

🙂 Yeni doğmuş çok güzel bir bebek görmek; gerek geçmişteki, gerek o anda yapmakta olduğunuz işle hiçbir surette ilgili olmayan çok kârlı bir işe girişeceğinize alâmettir. Güzel bebek görmek, sevinmek ve göz aydınlığıdır. Rüyada güzel bebek görmek, sevinçli bir haberle tabir edilir.

Rüyada Çok Güzel Manzara Görmek

🙂 Kişinin tabiatı güzel görüp seyre dalması, dünyadaki halinin iyiliğine ve içinde bulunduğu mevsimin güzel ol­masına delâlet eder. Rüyada çok güzel bir manzara görmek, izzete delalet eder. Rüyada güzel manzara görmek, büyük işlere sahip olmaya işaret sayılır. Bir kimse rüyasında iç açıcı güzel bir manzara görse; bir borçtan veya hayatını zehir eden bir dertten kurtulacağına alâ­mettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî’ye göre: “Vücudunu güzel görmek veya vücudunda bir gelişme ve büyüme görmek nimete ve mal elde etmeye işarettir. Rüyada güzel koku övgüye, hayra anılmaya, yi­ğitliğe, iyiliğe yani şan ve şöhrete; bir rivayete göre hacca gitmeye, bir di­ğer rivayete göre ise saygıdeğer bir insan tarafından mal ve şeref sahibi olmaya delalet eder.”

Cafer Sadık (r.a.): “Rüyada kendisinin veya bir şeyin güzel olduğunu görmek, dünya ile ilgili işlerin yolunda gitmesi, hayır ve fayda, muradın gerçekleşmesi, kazancın artması ve ticaret demek”

İbn-i Şirin: “Uygun ve güzel bir şeyin gelişip serpildiğini görmek iyiliğe ve hayır elde etmeye, uygunsuz ve işe yaramaz bir şeyin güzelleştiğini görmek de aksine delalet eder. “

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Güzel Olduğunu Görmenin Psikanalizi: Düşlerimizde güzel olduğumuzu görmemiz, başkalarının da bizi beğenmesini istediğimiz anlamına gelir. Güzel objeler ise, çoğunlukla yaşantımızdan hoşnut olduğumuzu gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada güzel e eşyası görmek ve bu eşyalar üzerin­de oturmak; yeni mal edineceğinize işarettir.

Rüyada güzel ev görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın