Rüyada Makas Görmek

Düşlerde görülen makas fitne mi fesat mı demek? Rüyada makas görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Makas Görmek

🙂 Küçük makas zekaya; büyük makas zekayla birlikte cesarete işaret eder. Özellikle çelik bir makas, başarıyı simge­ler. Rüyada makas görmek; var olan malın ve çocukların iki katma çıkmasına işaret eder. Bir başka yoruma göre de; iki iş ortağı­nın gayet uyumlu bir şekilde çalışarak ticari faaliyetlerini sürdürecekleri an­lamına gelir.

😐 Rüyada makas gören iftiraya ve kıskançlığa uğrar. Rüyada makas görmek; evinizde eşiniz ile hiç yü­zünden kavga edeceğinize, makası kullandığını görmek; kavga yü­zünden ayrılmaya işaretle yorumlanır. Elindeki makasla oynadığını görense, bir kavgaya ka­rışır. Makasın kırılması, güç kaybına de­lalettir. Kırık makas görmek: Tüm sermayenizi tüketerek çok zor durumlara düşeceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Kendisine bir makas verildiğini gören her neye sahipse bir misline daha sahip olur. Makasının kırıldığını veya kırık bir makas görmek elindeki malın gitmesi anlamına gelir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Herhangi bir şeyi birileri arasında bö­lüştüren bir kimseyle, bir rivayete göre insanların işlerin düzeltmekle uğra­şan biriyle tabir olunur. Elinde bulunan bir makası kullanmadığını gören bir dava ile hâkim karşısına çıkar. Bazı rüya tabircileri makas görmek in­sanları birbirine düşürüp aralarını bozan bir kimseyle yorumlanır.”

Cafer sadık (r.a.): “Makas rüyası üç türlü yorumlanır: Bir şeyleri insanlar arasında adaletli bir şekilde bölüştüren kimse, sadık dost, söz götürüp getiren, yani dedikoducu insan.”

Seyyid Süleyman: “Makasla bir şey kestiğini gören muradına erer. Makasla yün veya kıl kırptığını gören şiirleri veya hitabetiyle para kazanır. Saçlarını tırnaklarını veya elbisesini makasla kestiğini görmek hayra delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada makas görmenin psikanalizi: Çoğunlukla kuşkucu, kötümser duygularınızın arttığını, ba­zen buna bağlı olarak öfkenin de ortaya çıktığını gösteren bir simgedir. Yaşantınızdan birilerini bütünüyle uzaklaştırmak, çıkar­mak istediğinizi gösteriyor da olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Paslı makas, önünüze çıkacak engelleri belirtir. Ancak paslı makası temizlediğini gören kimse, gücü sayesinde önüne çıkan engelleri daima aşar.
  • Ayrıca evli bir kadının rüyasında makas görmesi, kız çocuğu doğuracağına yorulur. Bazen bu rüya ikiz kız çocuğu anlamına da gelebilir.
  • Mesleğinizde ya da aile yaşantınızda, başarılarınızı ve mutlulu­ğunuzu çekemeyenlerin, sizi kötü durumlara düşürmek için her yolu deneye­rek tuzak kuracakları anlamına gelir.
  • Makasla bir şeyler kestiğinizi görmek: Çalışmalarınızın karşılığında alacağınız para olarak yorumlanır.
  • Makası elinizde görmek: Bir olaydan ötürü mahkemelik olacağınız anlamına gelir.
  • Makasla saç, sa­kal, tırnak gibi uzantılarınızı kestiğinizi görmek: Dostlarınızın sizin yok­luğunuzda arkanızdan konuştukları anlamına gelir.
  • Ma­kas aldığınızı görmek: Becerileriniz sayesinde paranıza para katacağınız an­lamına gelir.
  • Makas sattığınızı görmek: Kısmetinizin kesileceğine ve iş­lerinizin bozularak işsiz kalacağınıza işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın