Rüyada Leylek Görmek

Düşlerde leylek görmek ölüm mü, para mı yoksa evlilik veya çocuk mu demek? Rüyada leylek görmek veya leylek sürüsü görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Leylek Görmek

🙂 Güzel ahlaklı ve hikmet sahibi bir insanın varlığına işa­ret eder. Bir çift leylek mutlu bir evliliği simgeler. Rüyasında uçan bir leylek gören kimse, hayırlı bir haber alır. Rüyada bir leyleği tutan, seven kimse, değerli bir insandan önemli şeyler öğrenir. Rüyada leylek görmek yolculukla tâbir edilir. Leyleği ayakta gören o yıl bol bol seyahat eder. Rüyada leylek görülmesi aynı zamanda evliliğe, çok dost kazanmaya da delâlet etmektedir. Rüyada leylek görmek; asil, soylu ve gü­zel vasıflarıyla öne çıkan kimseye delâlet eder. Bekar bir kimsenin rüyasında leylek görmesi iffetli, hayırlı ve zarif bir kadınla evlenmesine işaret eder.

😐 Bir leyleğin bağırması, dostunuz tarafından uyarılacağınızı anlatır. Bir leylek öldürmekse, herkesin say­gı duyduğu bir insanın kalbini kıracağınız anlamına gelir.

Rüyada Leylek Sürüsü Görmek

🙂 Bazı rüya tabircilerine göre, leylek sürüsü görmek eşle yorumlanır. Bir leylek sürüsü içinde birini yakalayarak evine getirdiğini gören asil ve cömert bir kadınla evlenir. Bazen de leylek sürüsü görmek; uzun yolculuğa, havaların güzelliğine ve yeni insanlarla tanışmaya delâlet eder. Göç eden bir leylek sürüsü görmek, yurtdışına bir yolculuk yapacağınızı anlatır. Bir leylek sürüsünün evin damına konması, ev sahibi olacağınıza delalettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.):Leylek rüyası dört şekilde tabir olunur: Çiftçi, zayıf ve güçsüz hükümdar, bekçi ve kimsesiz yoksul. Leylek görmek cömert, asil, zahit, yaptığı bir işin sonunu dü­şünen bir kimseyle tabir olunur. Bir leylek yakaladığını ya da kendisine bir leylek verildiğini gören bu özelliklere sahip bir kimseyle arkadaş olur.

Câfer-i Sâdık (Radıyallahû Anh) demiştir ki: Rüyada leylek görmek dört şekil ile tâbir olunur:
1) Çiftçi,
2) Küçük ve zayıf bir melik,
3) Bekçi,
4) Garip ve fakir adam…”

Abdulgani Nablusi: “Bir leylek öldürdüğünü görmek, bir düşmanı bizzat kendi elleriyle yok etmek demektir. Leyleğin kendisiyle konuştuğunu gören, halkın kendisinden bek­lemediği bir iş yapar; ya da saygın bir kimseden hayır ve menfaat görür. Bir leyleğin evinin damına konmuş olduğunu görmek cömert ve asil birinin evine misafir olarak geleceğine işarettir.

Kirmani: “Rüyada leylek görmek; cenuba doğru bir seyahat­le yorumlanır. Leyleği uçarken görmek; seyahatin çabuk olacağına delâlet eder. Leylek iyi ve hayırlı bir adama işarettir. Bir leyleği evine götüren, asil ve iyi bir kadınla evlenir. Ley­lek tuttuğunu veya kendisine verildiğini gören, hayırlı bir insanla arkadaş olur. Leylek öldürdüğünü gören, düş­manını mahveder. Damı üzerinde bir leylek görenin evine kıymetli bir misafir gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyalardaki leyleklerin psikanalizi: Bilgeliğin simgesi olarak görülen ley­lek, aynı zamanda eğitim ve yolculuk kavram­larıyla da ilişkili düşünülür.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyanızda leylek gördüyseniz; Bu yıl çok sık seyahat etmeniz gerektiğine, bu seyahatler sonunda yeni dostlar edineceğinize, bekar iseniz evleneceğinize işarettir.
  • Leylek, çiftçi, zayıf yönetici, bekçi, garip ve fakir adam şeklinde yorumlanmıştır.
  • Evinin damına bir leyleğin kon­duğunu görmek, şöhretli bir misafire işarettir.
  • Bazen leylek asil bir kadınla evlenmekle tabir edilir.

rüyada kuş görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Leylek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Hocam rüyamda bacada leylek yuva yapmıştı. Akrabalarımdan herkes leyleği sahiplenmek isterken vefat etmiş amcam leyleği yuvası ile birlikte kucağıma atarak bu yuvayı benim hak ettiğimi söyledi. Leyleğin altındaki yumurtaya bakayım diye leyleği kaldırdım ama altında yumurta yerine kuruyemiş vardı (Kayısı ve badem). Daha sonra baba leylek gelerek anne leyleğe yumurtaların nerede diye sordu. O da merak etme onlar güvende, kanatlarımın altında diye yanıtladı.

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızı çok iyi ve güzel yönde ilerleteceğinize, çok bol para kazandıracak karlı işlere girişileceğine, güzel yaşamaya işarettir…

Yorum yapın