Rüyada Cezaevi Görmek

Düşlerde görülen cezaevi kedere ya da ciddi bir hastalığa mı yoksa müjdeli bir haber veya hayırlı bir kısmet anlamına mı gelmektedir? Rüyada cezaevi görmek, Diyanet ve İslam alimleri tarafından tüm iyi ve kötü anlamları ile açıklanmıştır. Psikoloji bağlamında da değerlendirilen bu rüyanın detayları için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Rüyada Cezaevi Görmek

🙂 Rüyada kendini cezaevinde görmek; yaptığınız işte mu­vaffak olup, şan ve şeref kazanacağınıza işarettir. Rüyada görülen cezaevi ya da hücre aydınlıksa, kişi sorun­larıyla yüzleşmeye karar verir. Cezaevinden çıktığını gören, iç huzuruna kavuşur; kendini yeniden doğmuş gibi hisseder. Rüyasında cezaevi koğuşundan çıktığını gören, sıkıntılarından kurtulur. Rüyada hapishane görmek, günahtan muhafaza edilmekle de tabir edilir. Hapis­hane yaptırdığını görmek, hak ve doğru yolu gösteren bir zat­la karşılaşmayla yorumlanır.

😐 Rüyada cezaevi görmek vicdan azabına ya da kendinizi özgür hissetmedi­ğinize işaret eder. Rüyasında cezaevinde olduğunu gören kim­se, içsel sıkıntılara sahiptir. Karanlık bir cezaevi, kendinizle il­gili sorunların büyüklüğünü anlatır. Rüyada cezaevi koğuşu görmek iyiye yorulmaz. Daima derde, sıkıntıya ve üzüntüye işaret eder. Özel­likle kalabalık bir koğuş sorunlu insan ilişkilerini anlatır.

Rüyada meçhul bir cezaevine gitti­ğini görmek kabre işaret eder.
Bir kimse cezaevine yahut zindana atıldığını görürse bir kadın tarafından haksız yere iftiraya maruz kalır. Düşlerde cezaevi görmek, sıkıntı ve meşakkate, tembelliğe, hasret çekmeye ve borçlanmaya işaret eder.
Yasak işlerle uğraşmayan bir kimse cezaevinde kal­dığını görürse doğal afetlerden yahut hastalıktan dolayı işlerini yarım bırakmak zorunda kalır ve kaldığı yer ona zindan gibi gelir. Rüyada hapishane görmeniz; attığınız yan­lış bir adım sebebiyle bir müddet için işlerinizin ters gideceğine maddî ve manevî zararlar içinde kalacağınıza hüküm olunur. Rüyada bir cezaevi görmek; atacağınız yanlış bir adım yüzünden hayatta çok şeyler kaybedeceğinize delâ­let eder.

Rüyada Cezaevine Girmek

🙂 Rüyada cezaevine giren, bekar ise zengin ve çok çocuk doğuracak bir kadınla evlenir. Bir kimsenin rüyada hapishaneye girdiğini görmesi, uzun ömürlülüğe delalet eder.

😐 Cezaevi hücresi görmek: Yardımınızın dokunduğu insanlardan düş­manlık göreceğinize işarettir. Rüyada kendisini cezaevinde gören kimse, doğru yoldan sapar. Rüyada cezaevine girmek, bütün etrafının düşmanları tarafından çevrildiği bu sebeple çok dikkatli davranması gerektiğine işarettir. Kendini dar ve karanlık bir hücrede gören, başkasına verdiği bir zarardan dolayı büyük bir suçluluk duyar. Rüyada kendinizi bir hapishanede görmek; aldatılacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Cezaevi avlusu: Sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza. Rüyada cezaevi hücresi görmek; hayatınızın çok sessiz, sakin ve yalnız geçeceğine delaletdir. Uyku aleminde tanımadığı bir cezaevine girdiğini gören huzura erer. Zindan bilinen ve tanıdığı bir hapishane ise gam ve kö­tülükle tabir olunur.”

Rüya yorumcusu Kirmani:Doğruluk ve dürüstlükle meşhur olan kim­se için bilinen bir cezaevine girdiğini görmek din, mevki, makam ve menfaat anlamına gelir. Eğer rüya sahibi yalancı ve inançsız bir kimseyse rüyası gam ve sıkıntıya, malından ve saygınlığından eksikliğe delalet eder,” de­miştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen cezaevinin psikanalizi: Rüyalarımızda hapishane, kendi kendimizi düşürdüğümüz tuzağı simgeler. Dış şartların olumsuzluğundan yakınıyor, ancak bu şartları kendi davranışlarımız ve hatalarımız­la yarattığımızı fark etmiyor olabiliriz. Bazen de cezaevi ve hapis­hane duyguları, görevimizi yerine getirmediğimiz için kendimizi yargıladığımız ve hatalarımızdan dolayı suçluluk duymakta oldu­ğumuzu vurgular. Bir cezaevi görevlisi ya da gardiyan, köşeye sıkıştırılmışlık duygusunun temsilcisi olduğu gibi, bedelini ödemek duru­munda olduğumuz kendi hatalarımıza ve suçluluk duygularımıza da işaret eder.


Rüyada hapishaneden kaçmak

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın