Rüyada Helva Görmek, Helva Yemek, Helva Kavurmak

Rüyalarda görülen helva; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada helva görmek, helva yemek veya helva kavurmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Helva Görmek

🙂 Helal kısmeti, hayır işini ve yardımseverliği temsil eder. Rüyada helva görmek, dinde ihlasa, hapisteki mah­kumun kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, sıhhate, evlenmeye, hidayet ve tövbeye, ilim ve Kur’an’a ve helal rızka delalet eder. Rüyada kudret helvası ve ondan yapılmış şeyler görmek, berekete ve nimete delalet eder. Rüyada helva görmek veya helvadan yemek, helal rızka, güzel söze, hayır ve menfaate delalet eder.

😐 Rüyada baldan yapılmış çiğ helva görmek, az bir rızka ve düşük rütbeye işa­ret sayılır. Gördüğünüz helva kötü bir durumdaysa darlık habercisidir.

Rüyada Helva Yemek

🙂 Rüyada helva yediğini görmek; et­rafınıza yardım etmek zorunda olduğunuza bir ihtar olduğu gibi, kendi çapınızda muhakkak bir hayır işlemeniz de icap etmektedir. Rüyada her türlü helva yemek; keder ve üzüntüden arınmış bir insan olarak herkese güler yüzle muamele edeceğinize, tatlı tatlı yapacağınız sohbetlerinizin herkes tarafından sevileceği­ne, yapacağınız her güzel hareketin aynı ile mukabele göreceğinize delâlet eder. Rüyada helva yemek; kalbine İs­lam muhabbetinin gireceğine, sıkıntılardan kurtulmaya, hastanın şifa bulmasına, bekâr bir kimse için hayırlı bir kimse ile izdivaç etmesine işaret eder.

Rüyada Helva Kavurmak

🙂 Rüyada helva kavurduğunu gö­ren, az bir gayretle kısmet alır. Özellikle geniş bir kap­ta helva kavurmak, hayır yapmayı sevmek anlamına ge­lir. Rüyada helva kavuran birini görmekse, iyi niyetli ve cömert bir insandan yardım göreceğinize işaret eder. Kavrulmuş undan yapılmış helva, faydalı bir ortaklık ile tabir edilir.

Rüyada Helva Yapmak

🙂 Kişinin rüyada helva yapması, nikah memuru­na ve rütbeleri yenileyen kimseye ve evlada delalet eder. Bazen rüyada helva yapmak, tatlı sözlü ve güzel ahlaklı bir adama işaret eder. Rüyada kendisinin helva yaptığını görmek, helal ve geniş rızka, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya, hastalıktan sonar sağlı­ğa delalet eder. Undan helva yaptığını görmek işlerinin ilerlemesine ve bu sebeple hayırlı bir kimse ile ortaklık yapmaya işa­rettir. Rüyada helva yapıp yemeniz; politikacı, tatlı dil­li bir arkadaşınızdan fayda ve menfaat göreceksiniz demektir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Rüyada görülen helva söyledikleriyle halka faydalı olan, sözü sohbeti dinlenir kimseyle yorumlanır. Rüyasında helva aldığını gören kimse, fazla uğraşmasına gerek kalmadan iyi bir kazanç elde eder. “

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Rüyada yaptığı helva için para iste­meyen helvacı, iyiliksever ve hoşgörülü bir insanla tabir olunur. Helvası için para istemek ikiyüzlülükle yorumlanır. Rüyada kudret helvası gör­mek yahut yemek; helâl rızka ve kolayca elde edilen ma­la işaret eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada helva görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda helva; ne cins olursa olsun düşünüzde helva yemeniz, eğ­lence ve rahatlama isteğini ifade eder ve kimi zaman da, yakın gelecekte alınacak olumlu, sevindirici geliş­me ve haberleri simgeler. Helva görmek: Yaşamdaki olumlu gelişmelere işaret etti­ği düşünülür ve ayrıca, mutlulukla ilişkilendirilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kudret helvasını görmek; “Size (orada) kudret helva­sıyla, bıldırcın kuşunu gönderdik ve bu helâl rızkımızdan yeyin, dedik.” (Bakara, 57) meâlindeki ayet işaretince Allah (cc) tarafından gönderilen rızka delâlet eder.
  • Rüyada helvacıdan helva almak; eğer helvacı, para almamışsa iyilik ve ihsan sahibi bir kim­se ile tabir edilir. Şayet helvasından para almışsa, sözü mala tercih eden kim­se demektir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Helva Görmek, Helva Yemek, Helva Kavurmak” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba hocam eşim rüyasında bir akrabası bir tepside çeşitli helva lar getirmiş uçlarından az bir şey eksikmis tepsinin içinde her çeşit çeşit kirazlisi meyvelik bir sürü helva varmış ikimiz beraber yiyormusuz yorumlar mısınız teşekkürler.

    Yanıtla
    • Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel haber almaya, dürüstlüğe, yumuşak ve hoş geçimliliğe, bereketin ve bolluğun artmasına, sürekli başarılı olacağınıza işarettir…

Yorum yapın