Rüyada Hırka Görmek, Hırka Giymek, Beyaz veya Yeşil Hırka

Rüyalarda görülen hırka; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada hırka görmek, hırka giymek, beyaz hırka giymek veya yeşil hırka görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hırka Görmek

🙂 Saygın ve gönlü zengin bir insanı temsil eder. Hırka, yüce makama, rızka, zenginliğe ve menfaate delalet eder. Rüyada hırka görmek veya giymek bir taraftan elinize para geçe­ceğine işarettir. Rüyalarda görülen hırka genel anlamda bir çok faydalı bilgiler öğrenmek imkanını bularak kültürünüzü arttıracağınıza ve dolayısıyla kendinizi meslektaşlarınıza karşı kuvvetli hissedeceğinize delalet eder.

😐 Rüyada yırtık ve eski hırka görmek veya giymek; geçim durumu­nuzda bir fenalık hasıl olacağına işarettir. Rengini beğenmediğiniz veya rahatsız olduğunuz bir hırka görmek darlık demektir.

Rüyada Hırka Giymek

🙂 Rüyasın­da temiz ve güzel bir hırka giydiğini gören kimse, olgun kişiliğiy­le takdir toplar. Aynı zamanda iş hayatınızda olumlu gelişmeler olacağının haberidir. Yamalı hırka, kısmettir. Rüyada hırka görüp giymeniz; ihtiyaçlarınızın gün­den güne artacağına, fakat, yakınlarınızdan veya arkadaşlarınız­dan yardım görüp, bu maddî sıkıntınızı kolaylıkla atlatacağınıza yorumlanır. Rüyada elbise görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

😐 Giyilen hırka kirli, yırtık vb.yse o zaman güç bir durumla karşılaşılır.

Rüyada Beyaz Hırka Görmek, Giymek

🙂 Rüyanızda beyaz hırka giymeniz; iş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Rüyada beyaz hırka görmek; bir iş teklifi alacağınıza, iyice düşünüp taşındıktan sonra karar vermeniz gerektiğine işarettir.

😐 Rüyanızda beyaz hırka görmeniz veya giymeniz; istemeyerek katıldığınız bir toplantıdan, canınızın sıkılacağına, mantıksızca hareketlerinizden dolayı sevdiklerinizle aranızın açılacağına, bunun da sizi fazlasıyla üzeceğine işarettir.

Rüyada Yeşil Hırka Görmek

🙂 Rüyada yeşil hırka görmek; sıhhate, kuvvete ve diriliğe işarettir. Yeşil hırka, hayır ve övgüyü temsil eder. Yeşil renkteki bir hırka giymek veya görmek, dini konulardaki samimiyete işaret eder.

😐 Yırtık, eski, zarar görmüş veya giyilmeyecek durumdaki bir yeşil hırka görmek; zarara ve ağır kayba alâmettir. Bu rüyayı görenin hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerekir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e demiştir ki ” Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder. Rüyada görülen yelek ve hırka benzeri elbise görmek geçim durumunuzda bir ferahlık hasıl olacağına veya bir taraftan elinize para geçeceğine işarettir.”

Cafer-i Sadık’a (r.a.): “Sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Rüyalarda görülen hırkalar, bekar için güzel bir ilişki, evliler için evlilik hayatınızın çok mesut ve mutlu geçeceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Hırka Görmenin Psikanalizi: Dervişlerin kullandığı bir tarikat simgesi olarak hırka, mad­di değerlerden uzaklaşıp manevi dünyaya yönelmeyi; bilgeliği ve olgunluğu simgeler. Bu anlamda düşünüzde hırka giymek, mistik yönelimlerinizle ilgili olabilir. Ancak günlük yaşamdaki kullanı­mıyla hırka, soğuktan koruyucu bir işleve sahiptir ve düşlerimiz­de de buna paralel olarak, dış koşullara karşı direnci de simge­leyebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Hırka Görmek, Hırka Giymek, Beyaz veya Yeşil Hırka” üzerine 2 yorum

  1. Selamun aleykum hocam
    Ben rüyamda babam ve annem le giyim mağazasındaydık babam mağazada kapşonlu yün hırka aldı (kapşon ve omuza kadar turkuaz gerisi beyaz) hırkayı mağazada giydim kapşonu başıma geçirdim hırka diz kapaklarımı geçecek kadar uzundu
    Rabbim hayra çevirsin

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakında çok sevinçli bir haber alınacağına, yardımda bulunmaya, hayatınızdaki düzeninizi planlı şekilde kuracağınıza işarettir…

Yorum yapın