Rüyada Hırsız Görmek, Eve Hırsız Girmesi, Hırsız Yakalamak

Rüyalarda görülen hırsız; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada hırsız görmek, eve hırsız girmesi, hırsız yakalamak veya hırsız kovalamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hırsız Görmek

🙂 Gizli tutulan kötü ve karanlık düşünceleri temsil eder. Evlenme çağında bir kızı olan kimsenin rüyada hırsız görmesi, kızına dü­nür geleceğine işaret eder. Bazen misafire ve nikah yapmak isteyen bir adamın gelmesine delalet eder.

😐 Hırsız görmek, hastalık ve illetle tabir edilir. Bazen hırsız, Azrail (a.s.)’e delalet eder. Hırsız; zina yapan kadına, gıybet eden kimseye ve haset etmeye delâlet eder. Düşte hırsız görmek; ıstıraplara işarettir. Ayrıca maddi bir kayba uğrama korkusuna da işarettir.

Rüyada Eve Hırsız Girmesi

🙂 Rüyada eve hırsız girmesi be­karlar için bu rüya sevdiği biriyle evlenmek anlamına da ge­lebilir. Hırsız eve girdiği halde hiçbir şeyi almadığını görmek o evden herhangi birinin hastalanıp sonradan iyileşmesine işaret eder.

😐 Evde görülen hırsız, aile hayatının karışacağını anlatır. Rüyada evine hırsızın girdiğini ve ne bul­duysa götürdüğünü gören kimsenin evinden herhangi bi­ri vefat eder. Rüyasında bir hırsızla karşılaştığını gören zarara uğrar.

Rüyada Hırsız Yakalamak

🙂 Rüyada hırsız yakalamak; yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir.

😐 Rüyasında hırsız yakaladığını gören, başkasına ait bir kısmetten hak etmediği bir pay alır. Rüyada tanıdığı veya aileden birinin hırsızlık yaparken yakalamak iyi değildir.

Rüyada Hırsız Kovalamak

🙂 Hırsızı kovaladığın: ya da yakaladığını gören, her türlü kötülüğe karşı önlemini almıştır. Hasta birinin rüyasında hırsızı kovalaması, hastalıktan kurtulmasıyla tabir edilir. Talebe olan bir kimse için hırsız kovalamak ilim ehli kimselerden faydalanmasına işarettir. Bekar biri için hırsız kovalamak güzel bir ilişkiye veya evliliğe, Evliler için mutlu bir aile hayatına.

Rüyada Hırsızlık Görmek

🙂 Rüya­da hırsızın bir şey çaldığını görmek, katil ve gaddar bir insanı görmekle yorumlanır. Eğer bir şey çaldığını görürse, çaldığı şeye göre yorum değişir. Örneğin nar gibi taneli bir şey çaldığını gö­ren evli bir kadın çocuk sahibi olur. Bir genç kız yüzük çal­dığını görürse, evlilik teklifi alır.

😐 İnsan rü­yada kendisi hırsızlık ederse elem ve keder çeker. Rüyada hırsızlık yaptığını görmek elindeki bir malın gideceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Evine hırsız girdiğini ve ne bulduysa götürdüğünü gören kim­senin evinde biri ölür. Bir eve hırsız girdiğini, fakat hiç bir şey çalmadığını görmek, o evde birinin ölüm derecesinde ağır bir hastalığa yakalanacağına ve sonunda iyileşeceğine işarettir.”

İbn-i Sirin: “Kendisi evdeyken evine hırsız girdiğini ve birçok eşyasının çalındığı­nı gören, evdekilerden birinin başına bir bela ve musibet geldiği için üzün­tü duyar. Hırsızların bir şey çalıp götüremediklerini, kendisinin hırsızların üstesinden gelerek onları etkisiz hale getirdiğini görenin evinde biri hasta­lanırsa da daha sonra iyileşir. Bir hırsızın minareye çıkarak ezan okuduğunu görmek, meşhur biri olarak herkes tarafından tanınacağı anlamına gelir. “

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada hırsız görmenin psikanalizi: Değer verdiğimiz bir şeylerden bizi yoksun bırakan ya da böyle olduğunu düşündüğümüz birinin varlığını simgeler. Eğer hırsız bizsek, hak etmediğimiz bir şeyleri gizlice ya da zorla almaya çalışıyoruz demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Hırsız Görmek, Eve Hırsız Girmesi, Hırsız Yakalamak” üzerine 6 yorum

 1. Rüyamda ben gece yatagimda uyuyormusum. Bir tanimadigim adam benim kapidan girmis. O sesle uyanmisim. Kalkip kapiya gittim ve baktim ki adam tuvalete bakiyormus. Bagrip burada ne yapiyorsun ve onu kapidan kovmaya calistim. Tam kapiyi kapatirken birden adam ayyagini kapinin arasina koymus ve birden 4 tane adam evime dalmisti. Bakiniyorlardi fakat hic bir sey almadilar ben balkona cikip bagriyormusum yardim edin diye. Bilmiyorum hirsiz miydilar yada devleten gelen adamlar.
  Bu rüyanin anlami ne???

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Devletten gelecek iyiliklerden ve güzelliklerden faydalanmaya, geçim vasıtası olacak bir şey vermeye, alacağınız haberlerle ferahlamaya, sıkıntıların yavaş yavaş uzaklaşmasına işarettir…

 2. Rüyamda ben gece yatagimda uyurken birden evimin kapisindan bir adam girdi. O sesle ben uyandim ve yatagimdan kalkip kapiya gittim. Ben o adam tanimadigim icin burada ne yapiyorsun diye bagirdim. Ilk önce adam tuvaletime bakiyordu. Ona bagirarak evimden kovdum. Tam kapidan disari atarken ayyagini kapiya koyup birden 4 tane adam birden evime girdiler. Evimde bakiniyprlardi ama birsey götürmediler.
  Hirsiz mi yada devleten gelen adamlarmi onu anlamadim. Cok kortum ve balkona cikip bana yardim edin diye bagirmisim.
  Bu rüyanin anlami ne???

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 3. Rüyamda polistim. Gece çalışmış Sabah işten eve gidiyorum. Bi adamla kadının elinde bir çantayla arabaya bindiğini gördüm. İçinde para varmış gibi hissettim. Farklı bir adamın da yavaşça yürüyerek bunları dikizlediğini gördüm. Tam arabanın önüne geldi ve arkasını dönüp araçta oturan adamla kadına silah çekti. Ve bende silaha davranıp buna ateş etmeye başladım. Bu biraz ateş etti sonra yavaş yavaş geri çekildi. Sonra bunu yakaladım. Kan ve vurulma yoktu kimsede. Sonra eve gittim. Uyandım.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bulunduğunuz makamdan bir üst makama geçeceğinize, bütün hayatınız boyunca sevgiyi ve mutluluğu arayıp bulacağınıza işarettir…

Yorum yapın