Rüyada Kuş Görmek, Kuş Yakalamak, Beyaz Kuş Görmek

Rüyalarda görülen kuş; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kuş görmek, kuş yakalamak, beyaz kuş görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Kuş rüyası, bazen ölüm meleğine işaret eder. Tanın­mayan bir kuş, hasta bulunan bir evden herhangi bir şey alıp, gökyüzüne uçsa, o hastanın öleceği şeklinde yorumlanır. Kuş, melik, reis, alim, tüccar ve zengin kimseleri temsil eder. Rüya­da bir kuşun başının üzerinde uçtuğunu gören kişi, ehil biri ise bir şehre vali veya yönetici olur. Kuşun gökten inip yanma in­diğini görmek, sevinç ve müjde ile tabir edilir.

Rüyada tanınmayan bir kuş görmek; Azaril (A.S.)’a işaret eder. Hasta bir kimsenin evinden herhan­gi bir şeyin kuş tarafından kaçırıldığını görmesi ölümü­ne delâlet eder. Rüyada görülen kuş kişinin amelidir. Kendisiyle be­raber çirkin bir kuşun bulunduğunu görmek; kötü ame­le ve kötü habere işaret eder. Güzel kuş görmek, rüya sahibinin doğru yolda olmasına ve hayır işlemesine de­lâlettir.

Rüyada Kuş Görmek

🙂 Genel olarak habere işaret eder. Rüyada görülen kuş kişinin amelidir. Kuş, melik, reis, alim, tüccar ve zengin kimseleri temsil eder. Görülen her kuş ayrı şekilde yorumlanır. Rüyada kuş görmek iş hayatınızda başarı kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Rüyada sürü ile uçan kuşlar görmek; iş hususunda bir­çok haberler alacağınıza işarettir. Bir kuşun pencerenize konup öt­tüğünü görmek ise, sevgilinizden sevinçli bir haber alacağınıza de­lâlet eder.

😐 Kuş rüyası, bazen ölüm meleğine işaret eder. Rüyada kuş görmek; geveze ve boşboğaz insanlar içine gireceğinize, alacağınız bir haberle fena halde canınızın sıkılacağına delâlet eder.

rüyada kuş görmek

Rüyada Kuş Yakalamak

🙂 Rüyada kuş yakalamak; iş hususunda bir­çok haberler alacağınıza işarettir. Bir kuşu yakaladığınızı görmek, sevgilinizden sevinçli bir haber alacağınıza de­lâlet eder.

Rüyada Beyaz Kuş Görmek

🙂 Beyaz kuş görmek, rüya sahibinin doğru yolda olmasına ve hayır işlemesine delâlettir. Rüyada görülen beyaz kuş; sevinç ve müjde ile tabir edilir.

Rüyada Yavru Kuş Görmek

🙂 Rüyada yavru kuş görmek; ehil biri ise bir şehre vali veya yönetici olur. Ayrıca; mesut bir aşk hayatı yaşayacağınıza ve seyahate çıkacağınıza işarettir.

Rüyada Renkli Kuş Görmek

🙂 Rüyada renkli kuş görmek; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Mavi Kuş Görmek

🙂 Rüyada mavi kuş görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Kuş Yuvası Görmek

🙂 Rüyada kuş yuvası görmek; tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir. Kuş yuvası; içinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

Rüyada Kuş Sevmek

🙂 Rüyada kuş sevmek; iş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Ayrıca; bir iş teklifi alacağınıza, iyice düşünüp taşındıktan sonra karar vermeniz gerektiğine işarettir.

😐 Rüyada kuş sevmek; kötü ame­le ve kötü habere işaret eder. Ayrıca bu rüya; Azaril (A.S.)’a işaret eder, ölümü­ne delâlet eder.

Rüyada Yeşil Kuş Görmek

🙂 Rüyada yeşil kuş görmek; uzak bir yerden hayırlı haber ve hediyeler alacağınıza işarettir. Ayrıca; hayatta hiçbir zaman sırtınızın yere gelmeyeceğine ve yoksulluk çekmeyeceğinize işaret sayılır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir su kuşuna sahip olduğunu görmek hayra, başkanlığa ve mu­rada ermeye delalet eder. Üzerine bir kuş konduğunu görenin muradı ye­rine gelir. Bir kuşun üstünden uçup gittiğini gören muradına eremez,” demiştir.

İbn-i Şirin: “Büyük kuş, büyük çaba ve gayretle yorumlanır. Kuşların bir yerde ötüştüklerini görmek, orada yaşayanlar için hüzün ve bela anlamına gelir. Bir kuşla konuştuğunu görmek şan ve şöhret, elinde bir kuşun öldüğünü görmek üzüntü ve kederdir. Bir kuşu sırtına aldığını gören hüzün ve kede­re uğrar. Bir kuşun başının üzerine konduğunu görmek fayda ve menfaat elde etmeye delalet eder,” demiştir.

İsmail Eş’as: Bir köy veya şehirde değişik türlerde kuş görmek, o ülkeye yabancı bir ordunun gireceğine işarettir. Bir kuşun gözlerini oyduğunu görenin dini inançları bir kişi yüzünden fesada uğrar, yani bozulur, zayıflar. Wu kuşu görmek diğer kuşları görmekten da­ha iyidir. Kuşun tüyleri eti ve kemikleri mal, şan ve şöhretle yorumlanır,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Herkes tarafından tanınan kuşlar görmek çocuklara, kimsenin tanımadığı ve bilmediği kuşlar müjdeye, kuşların başına toplan­mış olduğunu görmek büyük mevki ve makamlara delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kuş görmenin psikanalizi: Genellikle rüyadaki kuş figürü, düşgücü, sezgiler ve özgür­lük isteğiyle bağlantılı değerlendirilir. Binlerce yıldan bu yana ge­leneksel yaklaşım içinde “mistik” bir nitelik taşıyan kuş simgesi, yoğun duyguların yükselişi sırasında devreye giren güçlü sezgi­lerle iç içe bir anlama sahiptir. Rüyanızda uçan kuş gördüyseniz ve onu izlemek hoşunuza gittiyse, bu, sezgilerinize güvenmeniz ge­rektiğine işaret ediyor olabilir. Yaratıcılık gerektiren bir işle uğ­raşıyorsanız, uçan kuşlar görmeyi olumlu bir rüya olarak kabul edebilirsiniz. Kafese kapatılmış bir kuş görmek, tuzağa düşürülme ya da kısıtlanma duygusu yaşadığınızı gösterir.

Bir kuşun saldırısı­na uğradığınızı gördüyseniz, bazı fikirlerden ya da görüşlerden korku ve endişe duyuyorsunuz demektir. Büyük ve heybetli bir kuş görmek, ürküntü hissi verse bile, koruyucu ve destekleyici bir ya­kının varlığını simgeler. Eğer ölü bir kuş gördüyseniz, idealleriniz ve özgürlük hayalleriniz tehdit altında demektir. Yuva yapan kuş ya da kuşlar görmek, ebeveyn duygularıyla bağlantılı sayılır ve so­rumluluk duygusunu, eve ve aileye sahip çıkmayı, dayanışma duy­gusunu simgeler. Rüyanızda genel olarak bir “kuş” değil de, belirli cinste kuş ya da kuşlar gördüyseniz, aşağıdaki liste işinize yarayabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Kuş Görmek, Kuş Yakalamak, Beyaz Kuş Görmek” üzerine 5 yorum

 1. Rüyamda kız kardeşim ağır bir hastalık yaralı yatıyor bir beyaz kuş gelip yarısının üstünden sanki hastalığını alıp götürecekmiş gibi seviniyoruz yorgunuz bekliyorum lütfen

  Yanıtla
 2. Rüyamda kız kardeşim ağır bir hastalık yaralı yatıyor bir beyaz kuş gelip yarısının üstünden sanki hastalığını alıp götürecekmiş gibi seviniyoruz

  Yanıtla
 3. Rüyada siyah bir kuş vardı. Elimde ki bıçakla ikiye ayırıyordum fakat kuşun kopan ayağı ve başı hala hareket ediyordu. Lütfen yorumlar mısınız ?

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızın bereketli ve bolluklu geçeceğine, yakın zamanda ailenizden ya da akrabalarınızdan birisinin güzellikle evleneceğine işarettir…

Yorum yapın