Rüyada Kan Kusmak, Rüyada Kusmak

Rüyalarda görülen kusmak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kan kusmak ya da kusmak farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kan Kusmak

🙂 Rüyada kan veya balgam kusmayı görmek, hayır ve menfaate, mal ve servete işaret sayılır. Kan kusmak; başkasına verilecek bir dersi anlatır. Rüyada kan kusan ve kustuk­tan sonra rahatladığını gören kimsenin sıkıntıları çabuk geçe­cektir

😐 Kan kusmak; çok tehlikeli bir hasta­lığa yakalanacağınıza işarettir. Rüyasında kan kustuğunu gö­ren zor durumda kalır.

Rüyada Kusmak

🙂 Rüyada hasta olup kusmanız, yakın bir dostu­nuza derdinizi döküp hafifleyeceğinize, fena düşüncelerden ken­dinizi kurtaracağınıza, kötü taraflarınızı atacağınıza yorumlanır. Rüyada kusmak; tövbe ve pişmanlığa işaret eder.

😐 Rüyada kusmak; yaptığınız bazı şeylerden piş­manlık duyduğunuza işarettir. Boşboğazlığınızın başınıza dertler açacağına yoru­lur. Aynı zamanda yeniliklere uyum sağlayamayarak tepki göstereceğinize işaret eder. Hasta bir kimsenin zorla kustuğunu görmesi, şid­detli ağrılardan sonra ölümüne tâbir olunur. Zorla kustuğunu görmek; tövbe etmeye zorlanmaya veya tövbe ettikten sonra tekrar günah işlemeye işaret eder. Rüyada kusmak bazen sağlık sorunlarına da delalettir. Özellikle sarımsı ya da yeşilimsi bir kusmuk ciddi bir rahat­sızlığı haber verir. Oruç bir kimsenin kustuğunu ve onu yaladı­ğını görmesi borcunu ödemesine; ancak ödemediği­ne işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Kustuğunu ve ağzından bir şey çıktığını veya ağzından iğrendiği bir şeyin çıktığını görmek hastalanmaya; kusma esnasında ağzından balgam çıktığını görmek hastanın çok hızlı olarak iyileşmesine, kan kustuğunu görmek ölüme, safra (öd suyu) çıkardığını görmek hastalıktan uzak kal­maya; kustuğu şey siyahsa üzüntü ve kederden kurtulmaya; midesindeki her şeyi kustuğunu görmek mahvolmasına işaret eder. Kustuğunu gören dinden çıkar. Koyu bir yiyecek kustuğunu gö­renin bir şeyi kaybolur. Bir rivayete göre cimrilik anlamına gelir. Kusmuğun boğazına kadar geldikten sonra tekrar geri döndüğünü görmek de böyle yorumlanır,” demiştir.

Cafer Sadık: “Kustuğunu görmek altı şekilde tabir olunur: Töv­be, pişmanlık, zarar, gamdan kurtulup, emaneti ehline vermek, güç işi hal­letme. Oruçlu olduğu halde kustuğunu gören borcunu öder. Oruçluyken ko­şacakken kendisini zapt edip istifra etmediğini gören ödeme imkanı olma­sına rağmen borcunu vermez. Bal kustuğunu gören günahlarına tövbe eder. Kusup da ağzından in­ci çıktığını gören Kur’an’ı tefsir etmeyi (yorumlamayı) veya okumayı başa­rır. Eğer bunları yapabilme yeteneğine sahip değilse hayırlı ve güzel söz söyler. Süt kırmızı renkli bir şey kustuğunu gören kötülükten tövbe eder ve çekinir. Eğer aslında tövbekar ve iyi insanlardansa tövbe­sinde ve iyiliğinde kararlığını sürdürür,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Kusarak çıkardığı şeylerin çok ve güzel bir renkte olduğunu görmek, güzel yüzlü ve iyi huylu bir çocuğunun olmasına işarettir. Zorlanmadan kustuğunu gören günahlarından tövbe eder, Allah’a yönelir veya hakkı hak edene yani sahibine teslim eder. Eğer zor­lanarak kusarsa cezaya çarptırılır. Kusmak isteyip de bunu yapmamak tövbe etmesinin zor olacağına, tövbe etse bile tekrar günah işleyeceğine işarettir. Bu rüyayı bir hasta görse, ölür. Gebe bir kadın görse çocuğunu düşürür. İstifra çıkardığını ve yediğini gören verdiği sözden döner, birine bağış­ladığını geri alır,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kan kustuğunu görmenin psikanalizi: Yaşantımızın seyriyle ilgili düşüncelerimizi simgeler ve ço­ğunlukla da maddi durumumuzla ilgili merak ve kaygılarımızı be­lirtir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Kusan birini gör­mek, başkasına ait bir sırrı öğreneceğinizi açıklar. .

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Kan Kusmak, Rüyada Kusmak” üzerine 6 yorum

 1. Rüyamda yediğim yemeği kustuğumu ve yılana benzer nir şeye dönüştüğünü gördüm. Kustuğumu banyoda kız ve oğlan ellerinde telefon ile ilgileniyordu. Onları çıkmalarını söyledim. Yılan hareket etti ve durdu. Su ile gidere gönderdim. Su ile poşete dönüştü.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Evinize gelecek olan bir kimseden size mutluluk verecek bir haber alacağınıza, çok daha iyi ve güzel duruma gelmeye işarettir…

 2. Rüyamda yatıyordum ve birden bilmediğim dilde dualar etmeye başlandı ve içime cin girdi yaşlı bi kadın belirdi yanıma ağzımı açmamı söyledi bende dediğini yaptım ağzımın içinde siyah bir çisim gördüler ve hemen o bir cin dediler herkes korkmaya başladı, odada mumlar yakılmıştı ve sanki bir ayin yapıyorlardı kadın bana kus diye bağırıyordu herkes ağlamaya başladı ben ayağa kalktım ve birden kan kusmaya başladım yüzüm kan içindeydi ve kadın dediki o gitmedi ger dönecek dedi bunu tekrarlamaya başladı ve o an uyandım şimdiden teşekkür ederim emek verip yorumladığınız için.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dürüst iyi niyetli ve haktan yana bir insan olacağınıza ve bu meziyetleriniz sayesinde muradınıza kolaylıkla ereceğinize işarettir…

 3. merhaba, şu ana kadar hep rüyalarımı buraya yazdım ve hep yazdığınız kötü yorumlar hemen gerçekleşti. ( kötü derken çok kötü değil mesela dolandırılıp yakınımın yardımıyla atlatacağım gibi belki benim inanmadığım ama sonradan dönüp baktığımda gerçekten öyle olmuş dediğim).
  Bu aralar ciddi sağlık problemleri yaşıyorum ve özellikle gecelerim çok sıkıntılı geçiyor. psikolojik olarak mı kötü rüyalar görüyorum bilmiyorum ama rüyamda kocaman pıhtılaşmış kanlar kusuyorum ve o kadar şiddetle içimden çıkarmaya çalışıyorum ki yanlarımdan birileri beni öksürürken tutuyor.
  özellikle ciddi sağlık sorunları yaşayan birisinin bu rüyasını nasıl yorumlarsınız?

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Ailenize yeni bireyler geleceğine, pahalı eşyalar alacağınıza, evinizin rızkının artacağına, içinizi ferahlatacak haberleri almaya işarettir…

Yorum yapın