Rüyada Kurt Görmek, Kurt Öldürmek, Kurt Saldırısına Uğramak

Rüyalarda görülen kurt; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kurt öldürdüğünü görmek, kurt saldırısına uğramak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kurt Görmek

🙂 Bir rivayete göre rüyasında bir kurdu olduğunu gören düş­manını kahreder. Bir kurt başı gören büyük mevki ve makamlara sahip olur. Rüyada bir kurt görmek, girişeceğiniz bir işte başarı kazanıp, şan, şöhret sahibi olacağınıza, mevki sahibi birinden yardım göreceğine, sıkıntılı günleri atlatacağınıza işarettir.

😐 Hırlayan bir kurt; tehdit eden bir düşman, ulu­yan kurt; büyük dertler açabilecek güçlü bir düşmandır. Rüyada bir kurt görüp korkmak, geçinmek için biraz zorluklarla karşılaşacağınıza, bu yüzden sıkıntı çekeceğinize yorumlanır. Rüyada öfkeli kurt görmeniz, düşmanca bir hareketle kar­şılaşacağınıza ve etrafınızdakilere karşı güveninizin sarsılacağı­na alâmettir. Rüyada hırlayan kurt görmek; kötü bir ahbabınızdan size bir zarar geleceğine işarettir. Rüyada dişlerini gösteren kurt görmek, zalim, hain ve yalancı kimseye işaret eder.

Rüyada Kurt Öldürmek

🙂 Kurdu silahla öldürmek, düşmandan daha üstün bir duruma gelmek demektir. İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. Rüyada kurt görmek bir sınavın başarıyla sona ereceğine ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada Kurt Saldırısına Uğramak

😐 Kurt tarafından ısırıldığını görmek; rakipleriniz tarafından zarara uğratılacağınıza işaretle yorumlanır. Rüya­sında kurdun saldırısına uğradığını gören kimse, düşmanın­dan zarar görür. Bazen de bu rüya düşmanının hış­mına uğramaya işaret eder.

Rüyada Siyah Kurt Görmek

🙂 Rüyada siyah kurt görmek, iş sahasında büyük rakiplerle karşılaşacağınıza işarettir. Tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

😐 Rüyada siyah kurt görmek; kış mevsiminin çok çetin ve zorlu geçmesine ayrıca ma­lının hırsızlar tarafından çalınmasına delâlet eder. Zeki, çıkarcı, bencil ve acımasız bir düşmanın varlığı­na işaret eder.

Rüyada Kurt Köpeği Görmek

🙂 Rüyada kurt köpeği gören kimse; düşmanıyla mücadele ederek kayba uğramasına neden olur. Bu rüyayı gören kimsenin güçlü bir düşmanı, güçlü bir dos­ta dönüşür.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Bir kurdunun olduğunu gören dinden çıkar. Bu rüya hayra delalet etmez. Kurt derisi ya da kemiği bulduğunu görenin eline mal ve servet ge­çer. Kendisini bir kurdun ısırdığını gören padişahtan zarar görür. Yatağın­da kendisiyle beraber bir kurdun yatmakta olduğunu görenin ailesi bir dev­let adamı tarafından tecavüze uğrar,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Kurt gören, zalim bir düşmanıyla karşılaşır. Bir rivayete göre kurt görenin evine hırsız girer. Bir kurt avladığını gören hayır görür, büyük mevki ve makam sahibi olur. Bir kurdun herhangi bir sı­ğıra dönüştüğünü görmek hırsızın tövbekar olmasına delalet eder. Kurt zalim, hain, yalancı bir amirle tabir olunur. Kurt eti haram mal, sütü ise korku ve endişeye delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kurt görmenin psikanalizi: Rüyada görülen kurtlar, daha çok içgüdülerle ve ki­şiliğin derinliklerinde saklı niteliklerle bağlantılı düşünülür. Yavru­su olan bir kurt görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin ken­disini temsil eder. Yavru kurtlar, rüyayı görenin kişiliğindeki çocuksu yönlerin güçlülüğüne işaret eder. Rüyada görülen kurt postu, söz konusu hayvanla ilgili olduğu düşünülen niteliklerin, gücün ve bilgeliğin simgesidir. Evcil kurt görmek, başarıya ulaş­ma potansiyeline dikkat çeker. Bununla birlikte, başarı da tıpkı evcil hayvanlar gibi, ilgi ve dikkat istediği için, üzerinde çalışılan iş ya da proje sırasında gerekli ilgi ve dikkati göstermemiz gerek­tiğini bize anımsatır.

Rüyada bir kurttan korkmak, arzu ve ihti­yaçlarınızdan duyduğunuz endişenin göstergesidir. Bir evcil kurt sürüsü görmekse, genellikle, kişinin kendini bir toplumsal gru­bun parçası olarak gördüğünü ve bu grubun baskılarından çekin­diğini anlatır. Rüyada bir kurttan saklandığını ya da bir kurt tarafından yakalandığını görmek, kızgınlık ve ihtiras gibi güçlü duy­gulara yenik düşme kaygısının simgesidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Kurt Görmek, Kurt Öldürmek, Kurt Saldırısına Uğramak” üzerine bir yorum

  1. Rüyamda kurt sürüsü Bir de inek sürüsü beraber geliyordu ben de aralarından geçiyordum kurtlar saldırmasın diye onlara taş atıyordum eltim de arkamdan geliyordu kızının elini tutuyordu bana diyordu ki sen niye kızını getirmedin ben de içimden söylüyordum ben kızımi nasıl getiririm ya kurtlar saldırırsa diye korkuyordum

    Yanıtla

Yorum yapın