Rüyada Kumaş Görmek, Kumaş Almak, Kumaş Kesmek

Rüyalarda görülen kumaş; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kumaş görmek, kumaş almak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kumaş Görmek

🙂 Rüyada çeşitli renkteki kumaşları görmek; din ve dünyadır. Ehil bir kimsenin üzerinde muhtelif renkli kumaş gör­mesi, memurluğa atanmasına ve o senenin ucuz ve bol­luk içerisinde geçmesine işaret eder. İç dünyanızı temsil eder. Aynı zamanda geçmişten bugüne taşınan tecrübelere, alınan derslere, iyilik ve kötülük­lere işaret eder. Kumaşın kalitesi, olumlu ve güzel taraflarını­zı yansıtır. Sağlam ve güzel bir kumaş, manevi zenginliği an­latır. Rüyasında bir dükkanda top top kumaşlar gören kimse, şimdiye kadar yaptığı büyük iyiliklerin karşılığını almaya baş­lar. Ayrıca ku­maşları renklerine ve türlerine göre de yorumlamak gerekir. Örneğin yeşil bir kumaş manevi olgunluk; ipek kumaş başa­rı, iyi niyet demektir. Bir kadının rüyasında kumaş görmesi, onun sevineceğine delalet sayılır.

😐 Rüyada muhtelif cins kumaşlar görmeniz, arzu­ladığınız şeyleri kolaylıkla yerine getiremeyeceğinize, maddî güçlükler karşısında arzularınız içinizde kalmaya mahkûmdur. Kumaşın lekeli, yırtık vb. ol­ması, kötü taraflarınızdan arınamadığınızı belirtir.

Rüyada Kumaş Almak

🙂 Rüyada kumaş almak ve kumaşı açıp yaymak daima yolculuk anlamına gelir. Bu, manevi bir yolculuk da olabilir. Rüyada kumaş aldığınızı görmek; çok sevinçli ve hayırlı bir rüya olarak nitelendirilir ki, bütün arzularınızın kısa zamanda gerçekleşeceğine delalettir.

Rüyada Kumaş Kesmek

🙂 Güzel ve canlı renklerde bir kumaşı kesip biçtiğini görense, hayatına anlam katacak önemli bir karar verir. Çeşitli renkte kumaşları kesmek, dünyayı temsil eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Kumaş ve bez topu görmek değişik şekillerde yorumlanır. Bir topu düşürdüğünü, satın aldığını veya birinin kendisine bir top kumaş verdiğini gören uzak bir yolculuğa çıkar. Yeşil top hayırlı yolculuğa, sarı top çıkılan yolculuktan hastalanmaya, beyaz top hayra ve dindarlığa, ma­vi ve siyah top hayırsız yolculuğa delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kumaş görmenin psikanalizi: Çoğunlukla giysilerimizin “hammaddesi” olarak düşündü­ğümüz kumaş, düşlerimizde de tıpkı giysiler gibi, dışa sunduğu­muz görüntümüzü ve imajımızı simgeleyebileceği gibi, korunma ve kendimizi gizleme ihtiyacımızı da ifade edebilir. Bir sandık için­de gördüğümüz kullanılmamış, top halindeki kumaş, sahip olduğu­muz, ancak henüz farkına varmadığımız için kullanmadığımız bir yetenek ya da niteliğimizin varlığına işaret eder. Bir manifaturacı­dan kumaş satın aldığınızı görmenizse, yeni ilgi alanlarına ya da ye­teneklerinizi geliştirici yeni etkinliklere ihtiyaç duyduğunuzu gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kumaşı bu­ruşturduğunu görense kendinden hiç memnun değildir. An­cak değişmek için ciddi bir çaba da göstermez.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın