Rüyada Kum Görmek, Kum Fırtınası Görmek

Rüyalarda görülen kum; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kum görmek, kum fırtınası görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kum Görmek

🙂 Nasıl görülürse görülsün maddi rahatlığı, zenginliği, serveti temsil eder. Rüyada kum görmek; mal ve hayır ile tabir olunur. Kumun dört şeyi tem­sil ettiği rivayet edilir: Din ve dünya için çalışmak, mal, menfa­at, zahmetten sonra erişilecek makam. Rüyada kum görmek, mal ile tabir edilir. Kırmızı ve sarı kum, altın; beyaz kum, gümüş şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kum Fırtınası Görmek

🙂 Rüyasında kum fırtınası gören kimse, zenginliğini çevresindeki insanlarla pay­laşır. Rüya­da görülen kum fırtınası, mal biriktirmektir.

Rüyada Kum Yığını Görmek

🙂 Bir kum tepesi üzerinde oturduğunu görmek, mi­rasa konmaya ve çokça mala işaret eder. Rüyada kum yığını görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kum görmek hayır ve malla tabir olunur. Çok fazla kum görmek, hesapsız, yani çok malla tabir olunur. Büyük bir kum yığını üzerine oturduğunu gören hesabı bilinmeyecek kadar çok servet ve zenginliğe sahip olur. Bir kaba kum doldurduğunu gören evlat ve akraba­ları için mal biriktirir. Kumun nehir gibi aktığını görmek bir tükenip bir ço­ğalan mal demektir,” demiştir.

Cafer Sadık (R.A.): “Kırmızı ve sarı kum altın, beyaz kum gümüş ve siyah kum gümüş ba­kır karışımı altınla tabir olunur. Bir kumsalda yürüdüğünü gören zor ve güç işlerde çalışmaya ara verir. Kum görmek dört şekilde yorumlanır demiştir: Din ve dünya işleriyle ilgili çalışmalar, uğraşlar, mal, nimet, zahmet ve büyük güçlüklerle elde edilen mevkidir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kum görmenin psikanalizi: Rüyada kumlar üzerinde yürümek, istikrar ve güvenden yoksun olduğumuzu ve bundan dolayı korkular yaşadığımızı gös­terir. Bastığımız kumlar bizi içine çekiyorsa, normal yaşamda zor bir karar verme durumuyla yüz yüzeyiz ve doğru seçimi yapa­mamaktan endişe duyuyoruz demektir. Bu tür rüyalar, genellikle çabuk önlem alınması gereken, çetin sorunlar yaşanmak üzerey­ken görülür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın