Rüyada Kulak Temizlemek, Kulak Deldirmek, Kulak Kiri

Rüyalarda görülen kulak temizlemek; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kulak temizlediğini görmek, kulak deldirmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kulak Temizlemek

🙂 Rüyada kulak temizlemek; evlat, mal ve mevkiye delalet eder. Kulağı gü­zel halde görmek, hidayete işarettir. Temiz kulak, hayırlı bir haber alacağınıza işaret eder. Rüyada kulağınızı temizlediğinizi görmek; alacağınız bir habere fazlasıyla sevineceğinize, yeni iş imkanları ile karşılaşacağınıza işarettir.

Rüyada Kulak Deldirmek

🙂 Rüyada kulak deldirdiğini görmek, kulak deldiren kişi bekar bir bayansa, iki talipli arasında seçim ya­par. Bu rüya; kadın akra­balarının çoğalmasına işaret eder. Rüyada kulak deldirmek bazen; yeni bir aşk serüvenine atılacağınızı veya arkadaşlarınızla çok neşeli günler geçireceğinizi gösterir.

Rüyada Kulak Kiri Görmek

🙂 Rüyada kulak kiri görmek, herkesi dinleyen ve iyi akıllar verebilen bir kimsedir. Aynı za­manda bu rüya; başkalarının sözlerini dikkate alarak daima doğru adım attığınızı da açıklar. Kulağını kirden temizlediğini görmek memnun olacağı bir haber duymaya, kulağından çıkardığı kirleri yediğini görmek tövbe etmeye yorumlanır.

😐 Rüyada görülen kulak kiri; can sıkıcı bir haber alacağınıza, bir hile­ye uğrayarak aldanacağınıza, sevgilinizin hasta haberini alacağınıza işaretle yorumlanır. Rüyada kulak kiri gören kimse; hak yoldan ayrılır. Pis kulak, kötü bir insanın sözleri yüzünden endişelene­ceğinize işarettir.

Rüyada Kulak Çınlaması

🙂 Rüyada kulak çınlaması; kadın akrabayı, haberi ve dedikoduyu temsil eder. Bekar bir erkek rüyada kulak çınlaması görürse, çok beğendiği biriyle evlenir.

Rüyada Kulak Kanaması

🙂 Rüyada kulak kanaması görmek; zevceye, hala ve teyze gibi kadın akrabalara işaret eder. Kulak kanaması, aynı zamanda ilim, akıl ve din olarak da yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.), İbn-i Şirin ve Kirmanî: ” Kulak görmek eş, kız evlat, kız kardeş, hala ve teyze gibi kadın akrabalar­la tabir olunur. Kulağında bir şey, mesela bir fazlalık, bir eksiklik veya değişiklik gör­mek bunlarla yorumlanır. Kulağının kesildiğini görmek kadın akrabalarından birinin ölümüne veya ayrılmasına delalet eder. Kulağına bir şey soktuğunu veya sokulduğunu gören pek de memnun olmayacağı bir şey duyar,” demiştir.

Kirmani: “Kirmanî’ye göre; kulağın büyüdüğünü yada küçüldüğünü görmek ak­rabalarında fazlalığa veya eksikliğe işarettir. Kulağını sağır olmuş görmek dinde karıştırıcılığa ve inançsızlığa yö­nelmeye, par­maklarını kulaklarına tıkamak, ailesi hakkında dedikodu duymaya, kulağı­na küpe taktığını görmek -eğer küpe değerliyse- gerek kadın ve gerek er­kek için hayra, eğer küpe yahut halka adi cinsten ise- hayırsızlığa dela­let eder. Birçok kulak gören, birçok söz duysa da bunları önemsemez ve ne anlama geldiklerini düşünmez,” demiştir.

Cafer sadık’a (r.a.): ” Kulak görmek sekiz türlü yorumlanır: Eş ve­ya akrabadan bir kadın, sadık dost, uygun arkadaş, hayırlı evlat, faydalı mal, üzüntü ve keder, ferahlık ve sevinç, tövbe ve isyandan dönmek. Kulağını kıllarla örtülmüş görmek rüya sahibinin yiğitliğine, kadın ak­rabalarının iffetli, namuslu ve iyi durumda olmalarına delalet eder,” demiştir.

İbn-i Kesir ve Nafi: “Kulağını büyümüş görmek doğru sözü din­lemeye, küçülmüş görmek doğru sözden uzak durmaya, tıkalı görmek doğru söz ve inanıp doğru sözü benimsememeye; bir başkasının kulağı­nı parmağıyla veya değişik bir maddeyle tıkadığını görmek onun arkasın­dan gıybet edeceğine, parmağıyla kendi kulağını tıkadığını görmek aley­hinde söylenenlere önem vermemeye işarettir. Kulağını bir hayvan kulağı gibi olmuş görmek -eti yenilir hayvanlardansa- sakınca yoktur, eti yenil­mez hayvanlardansa kötüye işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kulak görmenin psikanalizi: Düşlerde kulaklarımızmış koşullara, çevremize ve gelişme­lere karşı gösterdiğimiz ilgiyi simgeler. Kulaklarımızla ilgili bir so­run olduğunu görmemiz, kendi kendimizi aldattığımızı ya da du­yarsız davranışlar içinde olduğumuzu ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyasında kulağının küçüldüğünü gören kimse, düşüncesizlik ettiği için zor durumda kalır.
  • Kulağının sağırlaştığını görense, yakınlarının sözlerini dikkate almadığı için başına dert açar.
  • Rüyada kulağın kesil­mesi, kopması vb. çok yakın bir kadın akrabanın neden ola­cağı büyük bir acıdır.
  • Kulağının küçüldüğünü görmek, kadın ak­rabalarından birinin hastalığına delâlet eder. Bazen de ku­lağının büyüdüğünü görmek, Hakk’a yönelmeye, Allah Teâla’ya itaat etmeye işarettir.
  • Kulağa bir şeyin kaçması sinirleneceğiniz bir söze dela­lettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın