Rüyada Kek Görmek, Kek Yapmak, Kek Yemek

Rüyalarda görülen kek; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kek görmek, kek yapmak, kek yemek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kek Görmek

🙂 Bolluğa ve sevince işaret eder. Hayırlı bir kısmete, bolluğa, eşyaya ve sevinçli olay­lara işaret eder. Rüyada kek görmek, yolculukla tabir edilir. Bazen de zor kazanılmış mal ve servet şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin böyle bir rüya görmesi, onun mal ve ganimete sahip olacağına işarettir. Rüyada kek görmek kısmete, bolluğa, paraya ve mala işarettir. Tatlı taze kek, hayırlı bir kısmeti belirtir. Rüyasında bir tepsi kek görüp onu yiye kimse zengin olur ve ömrü boyunca yokluk çek­mez. Bir tepsi yeni pişmiş kek mal ve mülkten sağlanacak hayırlı bir gelirdir.

Rüyada Kek Yemek

🙂 Rüyada kek yemek; eğer bekârsanız kendinizin, evli iseniz bir yakınınızın nişanlanacağını işarettir. Sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Rüyada kek yediğini görmek, işlerinin çok yakın bir gelecekte umulmadık bir şekilde düzeleceğine işarettir.

Rüyada Kek Yapmak

🙂 Rüyasında kek yapan, yiyen kimse büyük para kazanacaktır. Rüyada kek pişirmek, kocanızın veya sevgilinizin çok entere­san bir sürprizi ile karşılaşacağınıza işarettir. Kek yapmak hayatınızın en sürprizli günlerine yaklaşmış olduğunuza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi:Kek satın aldığını gören ticaretten kazanç sağlar ve insanlarda hayır ve fayda gö­rür. Kokmuş pis veya yenilmeyecek durumdaki kek görmek veya yemek iyi değildir. Tatsız tuzsuz yenmeyecek durumda olan bir kek, kısmetle ilgili sorunlara delildir. Yediğiniz kek tatsız soğuk bozuk veya ekşiyse, malla ilgili sıkıntı­lar yaşanabilir.”

Caferi Sadık: Lezzetli kek yemek helal malla, Kokan veya ekşi kek yemek elem ve hastalıkla, kek yapmak müzik ve eğlenceyle ve yanık kek de hüzün ve kederle tabir olunur. Yerden kek parçası alıp yemek üzüntü ve kedere düşer. Kek yapıp insanlara dağıtan veya servis eden beladan kurtularak sevinç ve mutluluğa erer.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kek görmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda kek; duygusal tatmin ve mutluluğu ifade eder. Rüyada görülen kek, kişinin ufkunu ge­nişletme ve yaşamında köklü değişiklikler yapma isteğini simgeler. Rüyada kendinizi kek yerken görmek; ev yaşamıyla ilgili duygularınızın güç­lendiğine işaret eder ve güvenlik, sıcaklık ihtiyacını­zın arttığını size anımsatır.

Herkes Bunları Sordu⤵️

Rüyada kek pişirdiğini görmek ne anlama gelir?

Kişinin sosyal aktivitelerden çok daha fazla artış göstereceği ve yepyeni ortamlara gireceği üzerine yorulmaktadır

Rüyada birine kek vermek ne demek?

Birine kek ikram ettiğini görmek, o kimseye bir yararının dokunmasına işarettir. Kek dağıtmak, insanların yararlanacağı bir iş yapmaya işarettir. Rüyada görülen kekler, üzüntü ve kederden kurutulmaya veya misafire alamettir. Rüyada kek yediğini görmek, sevinç ve mutluluğa işaret eder.

Rüyada çikolatalı kek yapmak ne anlama gelir?

Kakaolu veya çikolatalı kek yaptığını rüyada görmek, Diyanet tarafından rüya sahiplerinin kendilerinden önce başkalarını önemsediklerine delalet edilmiştir.

Rüyada ıslak kek yapmak ne anlama gelir?

Rüyasında ıslak kek yaptığını gören bir kişi uzun yıllar süren çalışmalarını nihayet sonlandıracak ve bu işinden alnının akıyla çıkarak, çevresinde onun kötülüğünü isteyenlere karşı da büyük bir zafer yakalayacaktır. Rüyada ıslak kek yaptığını görmek, sağlık ve bol kazanç anlamına geliyor.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın