Rüyada Keçi Görmek, Keçi Sürüsü Görmek, Keçi Yavrusu Görmek

Rüyalarda görülen keçi; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada keçi görmek, keçi sürüsü görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Keçi Görmek

🙂 Rüyada keçi görmek, fakirlikten kurtulmakla tabir edilir. Bu rüya, inatçı olmaya ve başla­dığı bir işi sonuna kadar devam etmeye işaret eder. Keçi rüyası daha hafif ve az olmak üzere koyun gibi tabir olunur. Rüyada keçi görmek, ısrarlı hareketlerinizin size faydadan ziyade zarar getireceğine fakat, dileklerinizin kolaylık la yerine geleceğine işarettir.

Rüyada Keçi Sürüsü Görmek

🙂 Rüyada keçi sürüsü görmek, nimet, bereket ve mal ile tabir edilir. Rüyada görülen keçi sürüsü, türlü aksilikten sonra ha­yatınızda her şeyin yoluna gireceğine işaret eder.

Rüyada Keçi Yavrusu Görmek

🙂 Rüyada görülen keçi yavrusu aksi, dik kafalı ancak aynı za­manda iyi niyetli bir dostu simgeler. Bu rüya; bir iş teklifi alacağınıza, iyice düşünüp taşındıktan sonra karar vermeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Beyaz Keçi Görmek

🙂 Rüyada beyaz keçi gören kimse; huysuz ve varlıklı birinden beklenmedik bir yardım görür. Evin bahçesinde ya da etrafın­da dolaşan bir beyaz keçi, dostunuzun önerisini dikkate alırsanız karlı çıkacağınızı anlatır.

Rüyada Siyah Keçi Görmek

🙂 Rüyada siyah keçi görmek, iş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir. Düşte görülen siyah keçi, bekar iseniz evleneceğinize, kalabalık insanlar arasına katılıp hoşça vakit geçireceğinize işarettir. Yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Yavru Keçi Görmek

🙂 Rüyada yavru keçi görmek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

Rüyada Kurbanlık Keçi Görmek

🙂 Rüyada kurbanlık keçi görmek, içinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Keçi bulmak ya da bir keçi beslediğini görmek koyun gibi yo­rumlanır. Teke görmekse maddi konularda ciddiyet ve prensip sahibi bir insanla tabir olunur. Kimin olduğu bilinmeyen bir teke öldürdüğünü yahut kestiğini görmek dünya işlerinde ciddi ve prensip sahibi birine karşı üstün gelmekle yorum­lanır. Erkek oğlak, yani keçi yavrusu görmek ve bulmak çocuk sahibi olma­ya, yemek maksadı olmaksızın bir oğlak kesmek çocuğunun ölümüne, ye­mek için bir oğlak kestiğini görmek evlat malından yararlanmaya, bir oğla­ğı ensesinden kestiğini görmek livataya, kendisine oğlak eti getirildiğini görmek mal sahibi olmaya delalet eder,” demiştir.

İmam Ali: “Bir erkek oğlağı kulağından tutup evine çekti­ğini ve orada keserek etinden yediğini gören kırk yıl yoksulluk yüzü gör­mez. Dişi oğlak evlatla yorumlanır, tabiri de erkek oğlak gibidir. Ancak er­kek oğlak, erkek evlada, dişi oğlaksa kız evlada işarettir. Birçok dişi oğlak otlattığını gören hüzün ve keder çeker. Bunun dışında koç gibi tabir edilir. Bir rivayete göre teke aslı ve ma­yası bozuk, ancak makam sahibi bir kimseyle tabir olunur,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada keçi görmenin psikanalizi: Keçi: Erkek cinselliğinin ya da eğer rüyadaki keçi dişiyse, do­ğurganlık gücünün simgesidir. Güçlükler karşısında ayakta ka­labilme yeteneğini ve sosyal anlamda yükselmeyi simgeler. Rüyada görülen hayvanlar, daha çok içgüdülerle ve ki­şiliğin derinliklerinde saklı niteliklerle bağlantılı düşünülür. Yavru­su olan bir hayvan görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin ken­disini temsil eder. Yavru hayvanlar, rüyayı görenin kişiliğindeki çocuksu yönlerin güçlülüğüne işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın