Rüyada Katil Görmek, Katil Olmak

Rüyalarda görülen katil; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada katil görmek, katil olmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Katil Görmek

🙂 Genel olarak katille ilgili rüyalar işle ilgili gizli bir bil­giye ulaşarak bundan çıkar sağlayacağınıza işarettir. Rüyada bir katil görmeniz, alacağınız sağlık, İyi­lik haberi ile sevineceğinize işarettir.

Rüyada Katil Olmak

🙂 Rü­yasında katil olduğunu gören kimse birisine büyük bir iyilikte bulunur. Eğer tanıdığı bir insanı öldürerek katil olduğunu gö­rürse, o kişinin sorunlarını halletmek için uğraşır. Kendisini öl­dürerek katil olan birini görense, başkasından iyilik bekler. Kendinizi katil olmuş görmeniz, bir yabancıya iyilikte bulunacağınıza işarettir. Rüyada katil olduğunu görmek; büyük bir hayra önayak olmakla yorumlanır

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir:Çocuğunu öldürdüğünü görene Allah helal rızık nasip eder. Bir rivayete göre mal ve dünya zenginliği için çocuğuna zulmeder. Birini öldürdüğünü ve öldürülen kişinin cesedinden kan aktığını göre­nin eline mal geçer. Eğer kan akmazsa eline mal geçmez.” demiştir.

İbn-i Sİrin’e göre: Bir kadın, eşini öldürdüğünü görse, onu işlemediği bir günahla suçlarlar. Küçük bir çocuğu öldürüp pişirdiğini gören kötü fiil­lerin başında gelen livata (erkek erkeğe ilişki) ile ayıplanır.”

İmam Nablusi: Cinayet işlediğini görmek suç ve günah işlemek anlamına gelir. Kendi kendisini öldürdüğünü gören nasuh tövbe­siyle tövbe eder. Yani bir daha suç işlememek üzere tövbe eder. Birini öl­dürdüğünü gören büyük bir günah işler. Öldürdüğünü gören çok yaşar ve büyük iyilikler görür.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalardaki katil veya cinayetin psikanalizi: Psikolojik anlamda katil olmak, katil görmek veya bir eylem olarak cinayet, rüyalarda kişisel doğa­mızın, karakterimizin içinde var olan, ancak bizim onayladığımız ve rahatsız olduğumuz bir parçanın varlığını belirtir. Dolayısıyla cinayet ve onun faili olan katil, modern yaklaşıma göre, bu tür huy ya da karakter özelliklerimizi kontrol etme ya da baskı altı­na alma güdümüzü simgeler. Eğer bir katil tarafından saldırıya uğ­rayan bizsek, hayatımızın ve kişilik yapımızın içinde bizi rahatsız eden, ürküten, başımıza olumsuz işler gelmesine neden olacağını düşündüğümüz bir şeyler var demektir. Bu bizim tanık olduğumuz bir cinayetse, bu durumda öldürülen kişinin kimliği ve neyi temsil ettiği saptanmalıdır. Öldürülen tanıdığınız bir insansa, onunla ilgili bazı kuşku ve rahatsızlıklarınız olduğu söylenebilir. Saldırıya uğra­yan anonim bir kişilikse, giysisi ve rüyada üstlendiği “rol”, onun simgelediği şeyin ne olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın