Rüyada Kaşık Görmek, Tahta Kaşık Görmek

Rüyalarda görülen kaşık; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kaşık görmek, tahta kaşık görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaşık Görmek

🙂 Bolluğu, bereketi temsil eder. Rüyada yenilecek kıvamda olan bir yemekle dolu kaşık görmek, rızka ve menfaate işaret eder. Rüyada kaşık görmek; ailenizle beraber olmaktan hem sizin hem de ailenizin zevk duyduğuna ve bunun sayesinde de büyük başarı sağlayacağınıza delâlettir. Ayrıca kaşık iyi niyetli, candan ve yardımsever bir insanın varlığına da işaret eder.

Rüyada Tahta Kaşık Görmek

🙂 Rüyada tahta kaşık görmek, zenginlik anlamına gelir. Tahta kaşıkla ye­mek karıştırdığını gören kimsenin sıcak ve huzurlu bir yuvası var­dır. Rüyasında tahta kaşıkla yemek yediğini gören kimse, daima bolluk içinde yaşar.

Rüyada Kaşık Çatal Görmek

🙂 Rüyada görülen kaşık çatal; girişeceğiniz her işte başın kazanacağınıza, çok kısa bir zamanda mal-mülk sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada kaşık çatal görmek; hayatınızın huzur ve sükun içinde geçeceğine ve işlerinizin normal bir şekilde inkişaf edeceğine yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder. Sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler,” demiştir.

İmam Nablusi: “Altın kaşıkla yemek yiyen zenginliğine rağ­men mutsuz; gümüş kaşıkla yemek yiyen her zaman başarılı; me­tal kaşıkla yemek yediğini görense, kimseye muhtaç olmadan ya­şayabilecek koşullara sahip olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kaşık görmenin psikanalanizi: Geleneksel yorumlar uyarınca rüyada kaşık, sosyalliği ve karşı cinsle ilişkileri sembolize eder. Eskiler, bin yıllar boyunca Ay’a kaşık tutarak aşk fallarına bakmış ve düşlerdeki kaşığın, ge­lecekteki sevgili ya da eşi simgelediğini düşünmüş, ayırıcı nitelik­ler için de kaşıkların madenlerinin önem taşıdığına inanmışlardır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın