Rüyada Kaş Görmek, Kaş Dökülmesi, Kaş Almak

Rüyalarda görülen kaş; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kaş görmek, kaş dökülmesi farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaş Görmek

🙂 Genel olarak hayra yorulur. Kaşlar ince ve yay şeklinde ise, güzel bir kadınla tanışacağınıza, kaşlar beyaz düzgün şekilde ise, iti­barınızın artacağına hükmolunur. Rüyada kaş görmek, güzel ahlaka işaret eder. Kaşla­rın uzadığını görmek, izzet ve şerefle tabir edilir.

😐 Rüyada kaş görmek ve bu gördüğünüz kaşlar kaim ve siyah ise, bir düşmanınız olduğuna işarettir. Bu rüya; aile arasında bir konudan dolayı münakaşa edip aranıza dargınlığın gireceğine, yakınlarınızla aranızın açılacağına, bundan üzüntü duyacağınıza işarettir.

Rüyada Kaş Dökülmesi

🙂 Rüyada kaş dökülmesi, itibarınızı ve sağlığınızı koruyacağınıza işarettir. Bu rüya; izzet ve şerefe ayrıca uzun ömre işaret eder. Rüyada kaşların dökülmesi içinde bulunduğunuz sıkıntıdan kurtulacağınıza, rahatsızsanız sıhhatinizin düzeleceğine işarettir.

😐 Rüyada görülen kaş dökülmesi; ka­rışması gergin bir dönem geçirdiğinizi anlatır. Bu rüya; sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

Rüyada Kaş Almak / Aldırmak

🙂 Rüyada kaş aldırdığınızı görmeniz; sevdiği­niz kimse ile aranızı açmak isteyenlerin bunda muvaffak olama­yacağına yorumlanır. Rüyada kaş almak, dince mertebeye, rüya sahibinin huy ve âdeti­ne ve dinini korumasına delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kaşlarının uzadığını görmek iki türlü yorumlanır: İzzet ve şeref, hayırlı evlat, kaşlarının uzayıp çoğaldığını görmek, mal ve süs, bir rivayete göre de uzun ömürdür. İki kaşının yeniden bittiğini gör­mek ya kendisinin veya akrabasından birinin iki kızı doğacağına, bir riva­yete göre de şan ve zenginliğe delalet eder. Kaş ve kirpiklerinin haddin­den fazla uzaması ve çoğalması hayra yorulmaz,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz:Kaşından veya kirpiğin­den birini koparmak veya tıraş etmek malın ziyan (telef) olmasına, eğer bunu bir başkası koparır veya tıraş ederse onun malın ziyanına sebep ola­cağına işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kaş görmenin psikanalizi: Günlük yaşamımızda da çok belirgin bir simge duru­mundaki kaş, düşlerde, emeklerin karşılığının alınacağını be­lirtir ve bolluk ve bereketle ilişkili düşünülür. Ancak rüyada kaş dökülmesi, çabaların sonuçsuz kalacağını ve beklentilerin boşa çıkacağını gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Kaş Görmek, Kaş Dökülmesi, Kaş Almak” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba. Rüyamda annemin kaşlarını gördüm. O kadar az ki sanki 4-5 tel kalmış. Ama çok güzel şekli var yinede. Düzeni bozan bir kılı da cımbızla çekiyor. Şeklini bozmamak için kılları birbirinin içinden geçiriyor. Uzunlar. Görüntüsü çok az olsa da gayet güzel

    Yanıtla
  2. Rüyamda kaşımın biri yoktu ne anlama geliyor?? Bir de başka bir rüyada eski nişanlımı gördüm ikimizde birlikteydik ve çok mutluyduk hatta kutlamaya düğüne benzer bir durumun içindeydik evlenmişiz dans ediyorduk rüya o kadar kalbime işledi ki mutlu uyandım yorumlarsanız sevinirim..

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızda iyiliklerin ve güzelliklerin olacağına, işinizin gerçekleşmesine, sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşmaya işarettir…

Yorum yapın