Rüyada Kartal Görmek, Kartal Saldırması

Rüyalarda görülen kartal; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kartal görmek, kartal saldırması farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kartal Görmek

🙂 Rüyada kartal görmek; düşmanlarınıza galip gel­meye işarettir. Rüyada kartal görmek; kuvvetli, heybetli ve düşmanlarına galip gelebilecek sultana işaret eder. Rüyada kartal görmek, nimet, şeref ve mal ile ta­bir edilir. Yüksek idealleri, başarıyı, gücü ve mevkii sahibi olma­yı temsil eder. Elinde ya da başında kartal gören, üstün bir insanın desteğiyle başarısı­na başarı katar. Özellikle rüyasında çok sayıda kartal gören kim­se, hayatta kısa zamanda yükselir ve önemli insanlardan oluşan yeni bir çevreye sahip olur. Uçan kartal ya da kartallar hayatın her alanında büyük başarılar elde edeceğinizi müjdeler. Rüyada yüksek bir dağa vb.ne konmuş kartal gör­mek fevkaladedir. Bu rüyayı gören kimse uğraş verdiği alanda li­derlik konumuna yükselir.

😐 Rüyada kartal görmeniz, kötü ruhlu bazı kimse­lerle düşüp kalkacağınıza, bir nankörlük vefasızlık karşısında bu­lunacağınıza delildir. Bu rüya; işle ilgili bir projenizin başarısız olma ihti­maline işaret eder.

Rüyada Kartal Saldırması

🙂 Rüyada kartal saldırdığını görmek, büyük bir mülke ve mevkiye sahip olmakla tabir edilir. Bu rüya; büyük bir mülke, izzet ve şerefe nail olur. Bazen de bu rüya güçlü ve başarılı bir evlada sahip olmaya işarettir. Bir kartalın saldırısından kurtulduğunu gören büyük bir insanın güvenini kazanıp onun kadar et­kili ve yetkili olur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer Sadık (r.a.): “Kartal görmek sekiz şekilde yorumlanır, demiştir: Şeref, etkili söz ve emir, reislik, övgü, güzel bir ün ve şöhret, yüksek mev­ki ve makamlar, emir ve yolculuk. Kartal görmek kuvvetli, heybetli, savaş ve vuruşmaya yete­nekli bir devlet memuruna tabir olunur. Sahip olduğu bir kartalın kendisine itaat et­tiğini gören bir devlet görevlisine yakın olur ve ona öğüt verir. Bir kartala binip de uçtuğunu gören ya şan ve şeref sahibi olur, ya da uzun bir yolculuğa çı­kar. Bir kartalın kendisini pençelediğini gören birinden za­rar görür. Gökyüzünden bir kartalın süzülerek indiğini gören en kısa za­manda hastalanır.” demiştir.

Danyal (a.s.): “Kartal görmek meliklerle yorumlanır,” diyor. Evine ya­hut yaşadığı yere bir kartalın indiğini görmek o yöre veya beldenin melik ve hakiminden hayır ve iyilik bulmaya işarettir. Kartal yavruları görmek, necip ve asil evlatlarla; eti, kemikleri ve tüy­leri ise melik ve devlet büyükleri tarafından verilen hediyeler, mallar, mev­ki ve makamlarla tabir olunur. Başının üzerinde bir kartalın durduğunu gören, öldürülür,” demiştir.

Kirmanî: “Bir kartala binerek gökyüzüne kadar yükseldiğini gö­ren, uzun bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuğundan nimet, şeref ve mal ka­zanır. Üzerine binmiş olduğu kartaldan düştüğünü görmekse, sahip oldu­ğu mevki ve saygınlığı kaybetme anlamına gelir. Kartalın sırtına binerek yükselmiş olduğu gökyüzünden bir daha geri dönmediğini gören, ölür. Sa­limen geriye döndüğünü gören, şan ve şeref sahibi olur. Görülen tırnaksız kartal pençeleri meleklerle tabir olunur. Kartal yavruları tuttuğunu gören, evliyse eşi erkek çocuk doğurur, ev­li değilse bakire bir kızla evlenir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kartal görmenin psikanalizi: Başkaları üzerinde güç kullanmanın ve egemenliğin simgesidir. Rüyanızda gördüğünüz kartal, sizi çevrenizdeki bu tür bir insana karşı uyarıyor olabilir. Eğer kendinizi kartal ola­rak gördüyseniz, başkalarını tedirgin edecek denli baskıcı ve zorba davranıyor olabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kartalı başına konmuş görmek; büyük bir memuriyet veya mevkie geçeceğinize yorumlanır. Hatta dünya çapında bir üne kavuşa­bilir.
  • Kartalla birlikte göğe doğru uçtuğunu görmek, böy­le yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın