Rüyada Karga Görmek, Karga Yavrusu Görmek, Karga Sürüsü

Rüyalarda görülen karga; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa uzun beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada karga görmek, karga yavrusu görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Karga Görmek

🙂 Rüyada karga görmek; ahdinde durmayan yalancı adama işaret eder. Rüyada görülen karga, sözünde durmayan, kaba bir adama delalet eder. Rüyada karga görmek; işinizde başarı sağlayacağınıza, ailenizle mutlu bir hayat süreceğinize, pürüzlü işlerinizin hallolunacağına işarettir. Eğer rüyayı gören bekar ise; erkekler için şöhret, kızlar için; rütbeli bir askerle evlenip yuva kuracağına işarettir.

😐 Rüyada öfkeli asabi bir karga görmek; sizi sevdiğiniz şahıstan ayırmak isteyenlerin varlığı yüzünden huzurunuzun kaçacağına işa­rettir. Rüyada karga görmek, dostlarınız arasına giren kötü ruhlu bir kimsenin aleyhinizdeki konuşmaları ile çevreniz­le aranızın açılacağına delâlet eder. Bağıran bir karga gör­mek, dedikoduların yaratacağı huzursuzluk anlamına da gelir. Ortalık karışabilir ve rüya sahibi zor duruma düşebilir.

Rüyada Karga Yavrusu Görmek

🙂 Karga yavrusunu görmek; Allah (cc) tarafından rızka nail olmaya de­lâlet eder. Bu rüya; her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler.

😐 Karga yavrusunu görmek; anne ve babası tarafından terkedilmeye işarettir. Karga yavrusu, aileden ve akrabalardan uzak kalmakla tabir edilir. Bağırıp çağıran bir yavru karga, sizi sevdiğiniz insandan ayırmaya ça­lışan bir düşmanın varlığını da anlatır.

Rüyada Karga Beslemek

🙂 Rüyada karga beslemek, size sıkıntılı günler yaşatan insanın hayatınızdan uzakla­şacağını anlatır. Bu rüya; içinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir.

😐 Rüyada karga beslemek; genel olarak çevrenizde bulunan iki yüzlü, dediko­ducu ve kötü niyetli insanların varlığına işaret eder. Bu insan­lar size her anlamda zarar vermeye çalışabilir.

Rüyada Karga Öldürmek

🙂 Rüyada karga öldürmek; her türlü musibetten kurtulmak demektir. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

😐 Rüyada karga öldürmek; başınıza gelecek tehlikeli bir olayı belirtir. Bu rüya, gayri meşru bir ilişkiyi açıklar. Uğursuzluğa delalettir.

Rüyada Karga Sürüsü Görmek

🙂 Rüyada karga sürüleri sessiz sedasız uçuyorsa bu iyi bir rüyadır. Karga sürüleri bir dama veya tellere konmuş halde görmek çalıştığınız işte sabırlı olmanız durumunda kazançlı çıkacağınıza yorumlanır.

😐 Rüyada görülen karga sürüleri çok sesli bir şekilde bağırıp rahatsız edecek kadar ses çıkarıyorlarsa kısa süreli bir sıkıntı veya sağlık problemine yorumlanır. Rüyasında kar­ga sürüsünün sesini duyan kimse, art niyetli bir insanın tavsiyesi sonucu gir­diği bir işte zarara uğrar.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Bir karganın kendisiyle konuştuğunu gören ya yaban­cı birinden hayır görür, ya da iyi bir haber işitir.Karganın bir kere bağırdığını duymak iyidir, iki defa bağırdığını duy­mak kötüdür, üç kere bağırdığını duymak iyi bir haberdir, dört kere bağır­ması hüzün ve kedere işarettir. Daha fazla bağırdığını duymak hayra de­lalet eder.Bir karga avladığını gören batıl ve hurafe sayesinde mal ve servet sa­hibi olur,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Ala karga gören kendisini de şaşırtıp hayretle bırakacak bir iş görür. Kendisine ala bir karga verildiğini gören mutlu ve mesut olur. Karganın öl­düğünü veya toprağı eşelediğini gören gurbette ölür. Eşinin üzerinde veya yatağının üstünde karga görmek eşinin bir ya­bancıyla ilişki kuracağı ya da kurmuş olduğu anlamına gelir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Ala karga haram mal, bir rivayete göre zorba ve inançsız bir kimseyle tabir olunur. Evde karga görmek eşinin başkasıyla olan yasak ilişkisine veya evi­nin biri tarafından saldırıya uğramasına, karga sesi duymak sonu mutlu­lukla bitecek olan şiddetli üzüntüye, karga eti görmek veya yemekse hır­sızlığa ve haram mala delalet eder,” demiştir.

Kirmanî: “Karga görmek inançsız, günahkar, sözünde durmaz bir kim­seyle tabir olunur. Bayıltıcı bir şey yedirmek suretiyle bir karga avladı­ğını gören yalan, aldatma ve hileyle mal ve servet sahibi olur. Ağaç dalı üzerinde bir karga gören gurbete gidip eş ve dostlardan ayrılır. Şafak vakti bir karganın konmuş olduğu ağaçta öttüğünü görmek be­laya ve nimetin elden çıkmasına delalet eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kara görmenin psikanalizi: Geleneksel yaklaşıma göre kötü ha­ber anlamına gelen bu simge, modern anlayışa göre olumlu nitelik taşır ve bilgeliği ifade eder. Rüyada bu tür bir kuş gör­mek, çevrenizde kendini size adamış, bilge bir kişinin varlığı­na dikkatinizi çekiyor olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Özellik­le evinde karga gören insan iftiraya uğrayabilir.
  • Rüyasında kar­ga yakaladığını gören çıkarı için hileli bir işe ortak olur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın