Rüyada Kardeş Görmek, Erkek Kardeş Görmek

Rüyalarda görülen kardeş; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kardeş görmek, erkek kardeş görmek, kız kardeş görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kardeş Görmek

🙂 Rüyada kardeş görmek aile bağlarınızın artacağı­na, yakınlarınızdan yardım göreceğinize alâmettir. Genel olarak sevindirici bir haber alacağınıza işaret eder. Rüyada kardeşini mutlu ve güler yüzlü görmek onunla kavga etmeden sohbet etmek; bugünlerde pek büyük bir kimsenin size hayrı dokunacağına veya büyük bir kısmetin kapınızı çalacağına işaret sayılır. Düşte uzakta olan kardeşlerinizden bi­rini görmek; sevinçli bir haber alacağınıza. Özlemini duyduğunuz, oğlunuz, kızınız sevgiliniz veya eşinizden mektup, haber ve birinin aracılığı ile umduğunuz, beklediğiniz yardımı göreceğinize işarettir.

Rüyada Erkek Kardeş Görmek

🙂 Kardeş rüyaları görülen diğer unsurlarla birlikte yo­rumlandığında farklı anlamlara gelebilir. Örneğin; rüyasında erkek kardeş gören kimse, zor bir durumdan kardeşinden alacağı büyük bir yardımla kurtulabilir. Bu rüya kardeşinizle ba­ğınızın çok güçlü ve sağlam olduğunu da anlatır.

Rüyada Kız Kardeş Görmek

🙂 Rüyada kız kardeş görmek sizi sevenle­rin çoğalacağına, sevdiklerinizle aranızın çok iyi olacağına işa­rettir. Düşte kız kardeşinizi görmek; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Kardeş görmek, miskin, itaatkar ve zararsız yabancı bir kimseyle tabir olunur. Yanında kardeşine ait bir şey bulunduğunu görenin eline, fakir ve kimsesiz birinden bir miktar mal veya başka bir şey geçer. Rüyada kardeşle konuşmak, bir rivayete göre fakir ve kimsesiz biri yüzünden sevap ka­zanır. Kardeşle kavga ettiğini gören uzaklara gider veya kısa süreli yoksul düşer.

Kirmani: “Kendi kardeşini gören yardımsever olmanın yanı sıra sabreden ve şükreden zengin biri olur. Kardeşini üzgün gören miskin ve yoksul bir topluluğun yöneticisi olur. Kardeşle konuşmak hüzün ve ke­derden kurtulmak demektir. Tartışırken görmek bunun tersidir.” diyor.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Erkek kardeş: Bir erkeğin rüyalarında ağabey, deneyim ve otoriteyi, küçük erkek kardeşse, narinliği ve çocuksuluğu sim­geler. Bir kadının rüyasında küçük erkek kardeş, rekabet duygu­sunun anlatımı olurken, ağabey, dış dünyaya uyum sağlama yeteneğini ve yaşamdan tat almayı vurgular.

Kız kardeş: Bir erkeğin rüyasında abla, yargılayan, ama ko­ruyucu bir figür olarak belirirken, bir kadının rüyasında yete­nek ve kapasiteyi simgeler. Küçük kız kardeş, bir erkeğin rüya­sında, kendisinin zayıf ve naif noktalarının temsilcisidir. Bir ka­dın içinse küçük kız kardeş, rekabet ve yarış anlamına gelir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın