Rüyada Karanlık Görmek, Karanlık Yolda Yürümek

Rüyalarda görülen karanlık; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada karanlık görmek, karanlık yolda yürümek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Karanlık Görmek

🙂 Rü­yasında karanlık yerden çıktığını gören, dertlerinin sona ereceğinin müjdesini alır. Karanlıkta görülen bir ışık, ümitsizliğe düşmemeniz gerektiğine işaret eder. Rüyada karanlıktan aydınlığa çıktığını görmek; günahtan tövbeye, tutukluluktan kurtulmaya işaret eder.

😐 Nasıl görülürse görülsün korkuyu, çaresizliği, ümitsizliği temsil eder. Özellikle rüyasında karanlık bir yere girdiğini gören kimse, artan dertlerinden ve sıkıntılarından dolayı bunalıma girmek üzeredir. Rüyasında karanlık görenin darlığı artar.

Rüyada Karanlık Yolda Yürümek

🙂 Rüyada karanlık yolda yürüyen gamdan kurtulur. Eshabı devlete veya on­ların mensuplarına yakın olup, menfaat görür. Karanlık yollarda ilerlediğinizi görme­niz, kişiliğinizin gizli yanlarını ve bilinçaltınızı keşfetmekte oldu­ğunuzu gösterir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Karanlık gece görmek hüzün ve gamdır. Mehtap­lı, aydınlık, yıldızlar parlayan gece görmek, geçimde genişlik, bolluk, ferah ve sevinçtir. Karanlık gecede cadde zannetmekle beraber bilinmeyen bir yolda gittiğini gören kimse dini yaşantıda doğru yoldadır. Parlak ve şaşalı (görkemli, gösterişli) bir günde bulunduğunu görmek üzüntü ve sıkıntıdan kurtulup zevk ve se­vince, neşe ve refaha(bolluğa) delalet eder,” demiştir.

Mağribli Cabir: “Geceyi aydınlık, gündüzü ve güneşi doğuyor görme hayra, menfaate ve dileğin yerine gelmesine delalet eder. Bütün dünyanın gece karanlıkta kaldığını görmek o ülkedeki insanların gam, korku, telaş ve endişe içinde olmalarına işarettir. Evini karanlık görmek uzun yolculu­ğa delalet eder. İçinde bulunduğu karanlığın birdenbire aydınlığa dönüşmesini gören, gam, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur, günahkar ise işlediği günahlarından tövbe eder, yoksul ise zengin olur, zalim ise zulmetmekten vazgeçer, din­siz ise iman eder; karanlıkta iken aydınlığa kavuşan ve sonra yine karan­lıkta kalan Allah korusun münafık (içi başka dışı başka) olur,” demiştir.

Cafer-i Sadık: “Görülen karanlık beş türlü tabir olunur: Küfür (inançsızlık), hayret (şaşkınlık), işlerde sıkın­tı, bahtsızlık, şanssızlık ve günah, yolunu şaşırmak (doğruluktan ayrıl­mak). Karanlıktan nûra (aydınlığa, ışığa) çıktığını gören kimse, dini bütün ve yoksul ise zengin olur. Eğer inançsız ve dinsiz ise doğru yola erişir. Dünyayı gündüz, nûr (aydınlık) ve ışık içinde görme, işlerinin yolunda git­mesine, ömrün uzun olacağına hayır ve güzelliklere, yükselmeye, mevki ve makam sahibi olmaya işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada karanlık görmenin psikanalizi: Kendinizi karanlık bir mekanda gördüyseniz, zor ve be­lirsiz koşulların zorlamasıyla kafanız karışmış ve doğru seçimle­ri yapmakta zorlanır hale gelmişsiniz demektir. Genellikle sizin denetiminiz dışında gelişen koşullardan duyduğunuz tedirginlik, rüyalarda karanlık temasıyla açığa çıkar. Bazı durumlarda karan­lıkta olmak, eğer bundan hoşnutluk duyuyorsanız, insanlardan bir şeyleri sakladığınızı da gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Karanlık Görmek, Karanlık Yolda Yürümek” üzerine 2 yorum

  1. Hocam rüyamda gece evde uyuyamamışım kalkıyorum ve dışarda yürüyüşe çıkıyorum gece ama önümü görebiliyorum yolda tekim sonra diyorum ki babam evde olmadığımı anlamadan eve gidiyim son ra bi bakıyorum inşaatı bitmemiş bir evin etrafında beni arıyolar ambulans felamda var babam beni gelirken görüyo elini omzuma atıyo ve neredeydin kızım merak ettik diyo.

    Yanıtla
    • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakınlarınızdan birisinin doğum yaptığı haberini alacağınıza, ummadığınız bir anda nakit ve fazla paralar bulacağınıza işarettir…

Yorum yapın