Rüyada Karınca Görmek, Karınca Sürüsü Görmek

Rüyalarda görülen karınca; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada karınca görmek, karınca sürüsü görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Karınca Görmek

🙂 Genel olarak kısmeti, bolluğu ve zenginliği temsil eder. Aynı zamanda çalışkanlığınız sayesinde iş hayatınızda çok başarılı olacağınızı da anlatır. Rüyada karınca görmek, sıkıntılı günlerinizin sona ereceğine, bir yakınınızdan sevineceğiniz bir haber alacağınıza, bundan mutluluk duyacağınıza işarettir.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

🙂 Karınca sürüsü görmek, ucuzluk, bolluk, bereket ve rızıkla tabir edilir. Memur olmaya niyetlenmiş birinin rüyasında karınca sürüsü görmesi veya sesini duyduğunu görmesi, arzularının gerçekleşeceğine işaret sayılır.

😐 Karıncaların bir yerde kümelen­miş olması, bir hasta haberi alacağınıza delâlet eder. Mantıksızca hareketlerinizden dolayı, hem kendinizi, hem de başkalarını kötü durumlara sokacağınıza, bu yüzden bir süre zarar ziyana gireceğinize işarettir.

Rüyada Karınca Yuvası Görmek

🙂 Rüyada karınca yuvası görmek; çok yakın za­manda ya piyango vuracağına veya define bulacağına işaret eder. Karınca yavrusu görmek, fakirseniz zenginlik ve refaha kavuşacağınıza, zenginseniz, fakirleşeceğinize işarettir.

Rüyada Evde Karınca Görmek

🙂 Özellikle evde görülen karınca, ailenize uğur getirecek kısmetli bir insanın varlığına işaret eder. Karıncayı ağzında yiyecekle eve girdiğini görmek, hayır ve bereketle tabir edilir.

Rüyada Evde Karınca Sürüsü Görmek

🙂 Evde toplu halde karınca görmek, asker, ordu ve zayıf kav­ine tabir edilir. Bir evde birçok karıncayı görmek; rüya sahibinin evlâtlarının veya akrabalarının çok olmasına işaret eder.

Rüyada Vücudunda Karınca Görmek

🙂 Rüyada vücudunda karınca görmek; mal, nimet ve bol rızka işaret eder. Çünkü karınca rızık olan yerde bulunur. Vücudunuzda karınca görmek gönül rahatlığına ve huzura kavuşacağınıza delildir. Karıncanın üstünüzde dolaştığını görmek sağlıklı bir yaşa işsarettir.

Rüyada Evi Karınca Basması

🙂 Bir evde veya başka bir mekanda çok sayıda karınca görmek, o yerdekilerin neslinin çokluğu ile yorumlanır. Rüyada evi karınca basması; çalışma gücünüzün günden güne artacağına, etrafınıza karşı oldukça nekeslik gös­tereceğinize yorumlanır.

Rüyada Karınca Öldürmek

🙂 Rüyada arınca öldürmek; alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

😐 Karınca öldürmek maddi zarara uğramak anlamına gelir. Sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

Rüyada Karınca Isırması

🙂 Rüyada karınca ısırması; her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Çok sayıda karınca kalabalık insan topluluğu ile tabir olu­nur. Evinde birçok karınca görenin evlat ve akrabaları çoğalır. Bir yemek ya da malın üzerine birçok karıncanın üşüşmüş olduğunu görmek, o yemek veya malın pahalı ya da kıt olacağı anlamına gelir. Evinden karıncaların çıkmakta olduklarını görmek aile fertlerinin ölü ya da sağ olarak evinden çıkacaklarına işarettir. Çok karıncalar görmek askerlerle yorumlanır,” demiştir.

İbn-i Şirin: “Çok karınca görmek mal ve nimetle yorumlanır. Evinden ka­rınca tarafından bir şey götürüldüğünü görmek hayra yorulmaz. Aksine getirdiğini görmek hayırdır. Ağzından ve burnundan karıncalar çıktığını gören ölür. Bir rivayete göre karınca rüyası hırsızlarla tabir olunur. Karıncalara hiç rastlanmayan bir yerde birçok karınca görmek orada yaşayanlar için iyi değildir, bir rivayete göre karıncalar, o bölgenin işgal edileceğine işarettir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Çok sayıda karınca kalabalık insan topluluğu ile tabir olu­nur. Evinde birçok karınca görenin evlat ve akrabaları çoğalır. Bir yemek ya da malın üzerine birçok karıncanın üşüşmüş olduğunu görmek, o yemek veya malın pahalı ya da kıt olacağı anlamına gelir. Evinden karıncaların çıkmakta olduklarını görmek aile fertlerinin ölü ya da sağ olarak evinden çıkacaklarına işarettir. Evine karıncaların girdiğini görmek, oraya hırsız gireceğine işarettir, ” diyor.

Kirmanî: “Çok karınca görmek mal ve nimetle yorumlanır. Evinden ka­rınca tarafından bir şey götürüldüğünü görmek hayra yorulmaz. Aksine getirdiğini görmek hayırdır. Ağzından ve burnundan karıncalar çıktığını gören ölür. Bir rivayete göre karınca rüyası hırsızlarla tabir olunur. Karıncalara hiç rastlanmayan bir yerde birçok karınca görmek orada yaşayanlar için iyi değildir, bir rivayete göre karıncalar, o bölgenin işgal edileceğine işarettir,” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Karınca görme dört şekilde yorumlanır. Aile ve çocuklar, akrabalar, yolculuk, mal ve nimetten ayrılmak,” demiştir.

Mağripli Cabir: “Çok sayıda karınca görmek zayıf düşmanla yorumla­nır. Evinde zarar vermeyen karıncalar görmek evlat ve torunlarının çoğa­lacağına, evinden karıncaların çıktığını görmekse soyunun azlığına dela­let eder,” demiştir.

İsmail Eş’as: “Küçük ve kırmızı karıncalar zayıf insanlarla, iri ve siyah karıncalar da akraba ve aile fertleriyle yorumlanır. Evinden karınca­ların uçarak çıktıklarını görenin evlat ve yakınlarından bir ya da bir kaçı gurbete çıkar,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada karınca görmenin psikanalizi: Günlük yaşamımızda da çok belirgin bir simge duru­mundaki karınca, düşlerde, emeklerin karşılığının alınacağını be­lirtir ve bolluk ve bereketle ilişkili düşünülür. Ancak rüyada ka­rınca öldürmek, çabaların sonuçsuz kalacağını ve beklentilerin boşa çıkacağını gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın