Rüyada Kan Görmek, Kan Kusmak, Ağzından Kan Gelmesi

Rüyalarda görülen kan; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kan görmek, kan kusmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kan Görmek

🙂 Nasıl görülürse görülsün rüyada kan görüldüğünde yo­rum yapılmaz. Çünkü rüya bozulmuş sayılır. Rüyada kan görmek, maddi sıkıntılarınızın sona ereceğine işarettir. Rüyada birinden veya bir hayvandan akan kan görmek, iyi ve güzel işlere veya ihtiyaçların bitirilmesine işaret eder.

😐 Kan, haram mala ve günaha işaret eder. Rüyada kan görmeniz, para sıkıntısı çekeceğinize yorumlanır. Vücudundan akan kanın elbiselerini kirlettiğini görmek, haram yolla kazanç elde etmeye ta­bir olunur.

Rüyada Kan Kusmak

😐 Rüyada kan kusmak ve kanı kalmayacak gibi kan kaybetmek, yakın za­manda yatağa düşeceğini gösterir. Haram yiyeceğinize, harama el uzatacağınıza yorumlanır.

Rüyada Ağzından Kan Gelmesi

🙂 Kendi ağzından kan çıkarsa çok nimet demektir. Alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Kan Vermek

🙂 Rüyada kan vermek; sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Rüyada birine kan vermek görmek çok sevinçli bir haber alacağınıza delalettir.

Rüyada Kan İşediğini Görmek

🙂 Rüyada kan işediğini görmek; her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Burundan Kan Gelmesi

🙂 Rüyada burundan kan gelmesi; İçinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. İş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

😐 Doğru bir kimsenin burundan kan gelmesi zarara uğra­masına işaret eder. Bu kimse; kimse memur ise rüşvet alır ve verir.

Rüyada Vajinadan Kan Gelmesi

🙂 Rüyada vajinadan kan gelmesi; Evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelir. Bir akraba veya dostunuzun yemekli davetine katılacağınıza, orada yaşlı bir hanımın iltifatını göreceğinize işaret eder.

Rüyada Gözden Kan Gelmesi

🙂 Rüyada gözden kan gelmesi zenginliktir. Çok yakın bir zamanda uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, sıkıntılı bulunduğu durumdan bu yolculuk sonunda kurtulacağına işarettir.

Rüyada Kulaktan Kan Gelmesi

🙂 Rüyada kulaktan kan gelmesi; hayatta hiçbir zaman sırtınızın yere gelmeyeceğine ve yoksulluk çekmeyeceğinize işaret sayılır. Mesut bir aşk hayatı yaşayacağınıza ve seyahate çıkacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: Vücudunda yara olmadığı halde kan çıktığını gören mevki ve makam sahibiyse rüşvet alır, verir; eğer halktan sade bir vatandaşsa bir zarara uğrar. Kanın yaralardan çıktığını görmek üzüntü, keder, zarar ve hasar demektir. Eğer kan vücudunu veya elbisesini lekelemezse bir günahtan kurtulur. Vücudu­nu ve elbisesini lekelediğini görmek yukarıdaki gibi yorumlanır. Eğer bu kan bir başkasında lekeye sebep olursa -eğer tanıdık biriyse- ona malını verir. Eğer tanımadığı biriyse doğrudan doğruya zarara uğrar,” demiştir.

Mağripli Cabir: “Bir kılıç veya mızrak darbesiyle vücudunda açılan bir yaradan kan ak­tığını görmek sağlık ve sıhhate, mal çokluğuna; eğer rüya sahibi gurbette veya yolcuysa, selametle memleketine dönmesine işaret eder. Damarlarından kan aktığını görmek -rüya sahibi zenginlerdense- malının azalması ve fakirlerdense eline mal geçmesiyle tabir olunur. Er­keklik organından kan aktığını görmek karısının çocuk düşürmesine işa­rettir. Dübüründen kan çıktığını görmek ( eğer bu kan bedenini veya elbi­sesini lekelerse) haram mala sahip olmak anlamına gelir. Bir yerlerde bir kan ırmağı veya kan akan çeşme ve oluğu görmek orada kan döküleceğine işarettir,” demiştir.

Danyal (a.s,): “Burnundan kan aktığını gören haram yoldan mal sahi­bi olur. Dişlerinden kan sızdığını gören akrabaları yüzünden üzüntüye uğrar. Gördüğü bir kan birikintisine düştüğünü görmek yok yere öldürmekle suçlanmaktır. Eğer kan elbisesini kirletecek ve kendisini zayıf, halsiz düşürecek kadar çoksa fakirliğe ve mal azlığına delalet eder. Kan azsa üzüntüden kurtulur,” demiştir.

Ebu Said El Vaiz: “Burundan ince bir kan sızdığını görmek haram mal demektir. Eğer kan koyu ise hamile bir kadının çocuğunu düşüreceğine işarettir. Kan içtiğini gören haram mal kazanır ve­ya haksız yere kan döker. Vücudunun bir yerinden kan çıktığını ve bede­niyle elbisesini lekelediğini gören haram yoldan kazanç sahibi olur. Gözlerinden kan sızdığını görmek hüzün ve ayrılık anlamına ge­lir, demiştir. Kan, altınla yorumlanır; yani kan görmek altın görmek anlamına gelir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kan görmenin psikanalizi: Yaşamın olduğu kadar, “şiddetin” de simgesi sayılan kan, fark­lı anlamlara gelebilir. Kan dökülen bir vahşet sahnesi gördüyseniz, bu, kendi kendinizi hırpaladığınıza, bir biçimde kendi üzerinizde yıkıcı etkiler yarattığınıza işaret ediyor olabilir. Kanayan bir yara görmek, bu yara sizin bedeninizde bile olsa, kendi gücünüzün ve yaşam motivasyonunuzun simgesidir. Aynı zamanda, bu gücün farkına varmak ve sorunların yarattığı yıkıcı etkileri bertaraf et­mek için direncinizi toplamanız gerektiği de ifade ediliyor olabi­lir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada kan içtiğini görmek; haram mala ve adam öl­dürmeye işarettir.
  • Kendi isteğimizle, bilerek kendi kanımızı akıtıyorsak, bu bizim özverili yapımızı ve başkaları için her şeyi yapmaya hazır olduğu­muzu gösterir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın