Rüyada Kar Görmek, Rüyada Kar Yağdığını Görmek, Kar Yağması

Düşlerde görülen kar, hastalık mı ölüm mü yoksa bol para veya müjdeli haber mi demek. Rüyada kar görmek, kar yağdığını görmek veya kar yağması farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kar Görmek

🙂 Rüyalarda kar görmek, şansızlıktan kurtulacağınıza, bolluğa ve berekete kavu­şacağınıza işarettir. Rüyada kar görmek, hayatını­zın aniden değişeceğini açıklar. Rüyada kar görmek, karlı yerlerde dolaşmak, kar­topu oynamak, eğer gördüğünüz rüya kış mevsiminde ise, evi­nize bolluk, ferahlık geleceğine yorumlanır.

Kar topu oynamak; neşeli günlerini­zin yaklaştığına işarettir. Kar görmek, rızka işaret eder. Mevsiminde kar gör­mek, üzüntü ve kederin gitmesine delalet sayılır. Rüyada, pencereden yağan karı seyretmek, üzüntü ve sı­kıntıların en kısa zamanda kendiliğinden yok olacağına yorulur. Rüyada karda yürümek, kar üzerinde ayak iz­lerini görmek ise, hoş bir sürprizle karşılaşacağına delalet eder.

😐 Ancak kirli, çamurlu, ezilmiş kar, planlarınızın gerçekleşmeme ihtimalini belirtir. Ayrıca mevsimsiz (yaz mevsiminde) kar ya da tipi görmek, çok büyük bir sıkıntı, hatta felaket anlamına gelir. Mevsiminde kar görmek, maddî sıkıntıya de­lildir. Rüyada kış içinde bulunup üşüdüğünüzü görmeniz, sizi korkutacak bir olayla karşılaşacağınıza, onun etkisinin uzun olacağına yorumlanır. Kar fırtınasına tutulmak, tasalı anların geleceğine ve bir tehlike atlatacağına işarettir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

🙂 Rüyada kar yağdığını görmek; eğer mevsiminde ise bereket ve bolluğa işa­rettir. Yolda bir kar tipisine tutulmak hayatınızın gayet değişik va­karlarla renkleneceğine, eğer bekârsanız kısa bir müddet sonra dün­ya evine gireceğinize işarettir. Birinin üzeri­ne kar yağdığını görmesi, güzel bir yolculuğa işarettir.

😐 Mevsimi dışında mesela yaz günündeyken kar yağdığını rüyada görmek; keder ve üzüntüye işa­rettir.

Rüyada Kar Yemek

🙂 Dağlarda yağan karı yerden alıp yemek, hayır ve güzelliklere yorumlanır. Gökyüzünden yağan karı yere düşmeden alıp yemek hayırlıdır. Bembeyaz kar yemek fırsatları değerlendirip başarı elde edeceğinize işarettir.

😐 Şehirde yağan karı yerden alıp yemek hayırlı değildir. Yerden alıp yediğiniz kar kirli ve pis ise yaşanacak kısa süreli bir hastalığa yorumlanır. Zamansız ve yanlış yapılacak işlerin habercisidir.

Rüyada Beyaz Kar Görmek

🙂 Özellikle bembeyaz bir kar huzur ve mut­luluk anlamına gelir. Kış mevsiminde beyaz kar görmek; hayır ve bereke­te, geniş rızka delâlet eder. Mevsiminde beyaz kar görmek hayırlı bir kısmetin habercisidir.

Rüyada Kar Yağışı, Yağması

🙂 Kar yağışı görmek çalışma gücünüzün günden güne artacağına, etrafınıza karşı oldukça nezaket gös­tereceğinize ve sevileceğinize işarettir. Rüyada kar yağması mevsiminde görüldüyse ilerde başarılı bazı işlerinizin tohumlarını şimdiden attığınıza yorumlanır.

😐 Yaz mevsiminde görülen kar yağışı, gam, hastalık ve azap ile tabir olunur. Kar yağışı sizi veya evinize zarar ziyan verdiyse sıkıntılı bir sürecin habercisidir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir (Rüya tabircisi): Karla ilgili olarak şunları söylemiştir: “Bahar mevsiminde kar yağdığını görmek yenilgiye işaret eder. Vaktinde ve az olarak yağan kardan başka kar görmek gam, hastalık ve azap ile tabir olunur. Kış mevsiminde ve alışılmış belli bir yer­de kar yağdığını görmek, nimet ve bolluğa delalet eder.”

Kirmani (Rüya tabircisi) de: “Soğuk yerlerde kar görmek hayra ve berekete; sıcak yerlerde ise kıtlık ve kedere delalettir. Kar yediğini gören, yaz mevsimin­de ise, bereket ve fayda görür, kış mevsiminde kar yemek kötüdür, gam ve kedere işaret eder,” demiştir.

CAFER-İ SADIK ise:kar görmek altı şekilde yorumlanır: Bol rızık, hayat, çok mal, ucuzluk, asker ve yaz mevsiminde yağdığını görmek hastalıktır. Mevsiminde çok olmaması kaydıyla kar görmek iyidir. Vakti dışında kar görmek, hastalık ve azaptır. Sıcak bölgelerde veya yazın kar görmek kıtlık ve üzüntüdür.” demiştir. Câfer-i Sadık (Radıyallahû Anh) demiştir ki: Rüyada kar görmek 6 şekilde tabir olunur:
1 Geniş rızık,
2 Fazla mal,
3 Hayat,
4 Ucuzluk,
5 Asker,
6 (Yaz mevsiminde görüldüğünde) hastalıktır.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Psikanaliz açısından Ruyada kar gormek, İki farklı biçimde yorumlanabilir: Birincisi, duyguların ve istek­lerin, heyecanların “donması”, yüreğinizin katılaşması anlamına geldiğidir. İkincisiyse, kafanızdaki fikirlerin netleşmekte ve billur­laşmakta olduğunu göstermesidir. Diğer yandan, rüyada yağan karla her yerin bembeyaz olduğunu görmek ve bundan huzur duy­mak, saflığa ve temizliğe işaret eder ve ayrıca, arınmaya duydu­ğunuz isteği vurguluyor olabilir. Eriyen karlar, yumuşayan ve ısı­nan duyguları ifade eder.

Rüyada görülen kar, genellikle kötüye işarettir çünkü endişelerin, cezaların ve korkuların habercisidir. İş konusunda önemli anlaşmazlıkların ve zor durumların işaretidir; insanların saygısını kazanmak için çok güçlü olmalı ve kararlarınızı destekleyecek şeyler bulmalısınız, böylece bu durumdan kurtulabilirsiniz. Para kaybedeceğinizi ve maddi zorluklar yaşayacağınızı gösterir; beklenmedik borçların altına girebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar size ihanet edebilir ve bu da sizi çok üzebilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Karda görülen ayak izleri çok sevinece­ğiniz bir sürprizin habercisidir.
  • Düşte kar topu oynadığınızı görmeniz; son de­rece sevineceğinize bir arkadaş topluluğuna gireceğinize; şakacı bir kimsenin ağır bir hareketine mâruz kalarak biraz içinizin sıkılacağı­na alâmettir.
  • Rüyada kar görmek, karlı yerlerde dolaşmak, kar­topu oynamak, eğer gördüğünüz rüya kış mevsiminde ise, evi­nize bolluk, ferahlık geleceğine, aksi halde, maddî sıkıntıya de­lildir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Kar Görmek, Rüyada Kar Yağdığını Görmek, Kar Yağması” üzerine bir yorum

Yorum yapın