Rüyada Kaplan Görmek, Kaplan Saldırması, Beyaz Kaplan Yavrusu

Rüyalarda görülen kaplan; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa çok beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada kaplan görmek, kaplan saldırması farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaplan Görmek

🙂 Kaplan; mevki, makam, izzet ve düşmana karşı kazanılan zaferle tabir edilir. Kaplan bir yoruma göre çok güçlü, kendinden emin, kibirli ve mevkii sahibi bir insanı temsil eder.

😐 Rüyada kaplan görmek, kötü kalpli bir kimsenin vicdansızca bir hareketi ile karşılaşacağınıza delildir. Rüyada kaplan görmek; zalim bir düşmanla kar­şılaşarak bir çok kayıplara uğrayacağınıza işarettir. Rüyada kaplan görmek; kuvvetli düşma­na tabir olunur. Başka bir yoruma göreyse kaplan kuvvetli ve güçlü bir düşmana işaret eder. Yani davranışlarınız güçlü bir dostunuzu, güçlü bir düşmana dönüş­türebilir. Bu rüya; düşman tarafından zarara uğratılmaya delâlet eder.

Rüyada Kaplan Saldırması

🙂 Rüyada kaplan saldırması ve onu öldürmek her bakımdan kuvvetli bir kimse oldu­ğunuza ve hayat yolunda başarılı adımlar atacağınıza işarettir. Rüyasında kaplan­la boğuştuğunu, hatta ısırıldığını gören kimse, böyle bir kimse­nin himayesi altına girerek hayatta yükselir.

Rüyada Kaplan Yavrusu Görmek

🙂 Rüyada kaplan yavrusu görmek, mal ve şereftir. Bu rüya; düşmanı mağlup etmek, mevkiye delalet şeklinde yorumlanır. Beyaz kaplan yavrusu uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberi temsil eder.

Rüyada Siyah Kaplan Görmek

🙂 Rüyada siyah kaplan görmek; düşmanını yok etmeye ve şeref sahibi olmaya işaret eder. Düşte görülen siyah kaplan; düşmanlarınızın size bir fenalık yapamayacaklarına ve daimi surette hayatınızın emniyet altında bulunacağına işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Bir kaplana bindiğini görmek çeşitli şekillerde yorumlanır: Şan, şöhret, talih düzgünlüğü, mevki ve makam, düşmana karşı galip gel­mek.Kaplan sütü görmek düşmandan korkmaya, sonuçta ise kendini gü­vende hissetmeye işarettir. Kaplan eti mal ve servete, bir rivayete göre rü­ya sahibinin giriştiği herhangi bir işteki başarısına; derisi, tüyleri ve kemik­leri düşman malına delalet eder. Bir kaplan öldürdüğünü gören işlerinde doğruluktan ayrılır,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Kaplan görmek açık ve belli bir düşman, zalim sul­tan demektir. Bir kaplana bindiğini gören eğer layıksa oldukça büyük bir makam elde eder,” demiştir.

Cafer Sadık(r.a.): “Kaplan rüyası üç türlü yorumlanır. Güç­lü düşman, düşmandan mal almak, sultan ya da ona yakın olanlardan korkmak. Kaplan güçlü bir insanla tabir olunur. Kaplan, zalim ve amansız düşmanla tabir olunur,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kaplan görmenin psikanalizi: Genel olarak aslanla aynı simgesel nitelikleri taşı­masına rağmen kaplan, daha kadınsı niteliklerle ilişkili düşü­nülür. Dolayısıyla rüyada görülen kaplan, otoriter ve koruyu­cu bir anneyi simgeleyebileceği gibi, bazen de öfkeli ve yıkıcı bir kadın tanıdığın varlığına işarettir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kaplan eti ye­mek; ileride mevki ve servet sahibi olacağınıza, kaplan sütü içmek, hayatta kimseye boyun eğmeyeceğinize ve şerefli bir insan olduğu­nuza herkesi inandıracağınıza, bir kaplan avına çıktığınızı görmek; istikbalde çok parlak günlere işarettir.
  • Kaplanı yakalamak ya da üzerine binmek, düş­manı dize getireceğinizi anlatır. Ayrıca kaplan cinsel enerjiyi de simgeler. Kaplandan saklandığını gören kimse, cinsel açıdan doyumsuz bir ilişki yaşıyordun

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın