Rüyada Tandır Görmek, Tandır Ekmeği Görmek

Düşlerde tandır görmek rızık mı, aile mi demek? Rüyalarda görülen tandır ve tandır ekmeği farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tandır Görmek

🙂 Rüyada tandır görmek ailede, yuvada sıcaklığa, huzura ve berekete işaret eder. İş ve fayda ile yorumlanır. İçi ateş dolu tandır önünde durduğunu ve ateşi karıştırdığını görmek; biraz güç olan bir işe teşebbüs edip sonunda muvaffak olacağınıza, binek hayvanına veya kişinin işyerine, dükkanına, evinize konuklar geleceğine, daha iyi bir duruma geleceğinize, gelecek korkusu yaşamadan geri kalan hayatınızı bolluk ve huzur içinde yaşayacağınıza, düşmandan kurtuluşa, tüccar İçin ticaretinin artmasına, servete, bir rivayete göre de evliliğe işarettir. Aynı zamanda korkulardan emin olmaya, rızık kapılarının açılmasına, bolluk ve berekete işaret eder.

😐 Rüyada tandır görmek rüyayı yazın gördüyseniz iyi değildir. Ateşli hastalık demektir. Sıkıntıya işarete eder. Tandırda bir şeyler pişirirken sıcaklamak veya terlemek iyi değildir. Düşte tandırını yıkılmış ve viran gören şerlere uğ­rar.

Rüyada Tandır Ekmeği Görmek

🙂 Rüyada tandır ekmeği görmek kısmetinizin açılacağına, düşlerinizi gerçekleştireceğinize işarettir. İyiye giden işlerinizin sayesinde bol para kazanacağınıza işarettir. Tandırda ekmeği pişirip yediğini görene rızık kapı­sı açılır. Rüyada tandır ekmeği görmek makam ve mevkinin yükseleceğine, görülen ekmeklerin sayısı kadar elde edilecek mala işa­ret eder. Rızık kapılarının açılacağına işaret eder. Rüyada ekmek görmenin detaylı anlamını örenmek için BKZ.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Tandır yaktığını gören kazandığı malından fay­dalanır. Bir vali yada hakimin evinde tandır olduğunu görmek, eğer hüküme­tin bir sıkıntısı varsa, ortadan kalkacağına ve düşmana karşı zafer kaza­nılacağına işarettir. Bir tandır yaptığını gören en büyük bir makama geçer, düşman sahi­biyse düşmanından kurtulur. Kendisine içinde kül olmayan bir tandır verildiğini gören hayırsız bir kadınla evlenir.”

İbn-i Şirin: “Tandır görmek gizli işlerin ortaya çıkmasına, tandır yapmak düşmandan kurtuluşa, tüccar İçin ticaretinin artmasına, bir rivayete göre de evliliğe işarettir. Evinde bulunan tandırda kül bulunmadığını gören hayırsız bir kadın­la evlenir. Evinde bir tandır yaptığını gören vali veya memur olur, tüccarsa tica­reti gelişir, bekarsa evlenir, fakirse refaha kavuşur, zenginse düşmanına karşı güvenlik içinde olup malı daha da çoğalır. Tandır her durumda da hayra işarettir. Tandırı kırmak ya da doldurmak iyi değildir..”

Caferi Sadık: Tandırın birçok çeşitleri olup her biri başka şekilde tabir olunur. Kebap ve yemek tandırı sıkıntıya delalet eder. Rüya sahibi sıkıntıdaysa sıkıntısın­dan kurtulur. Çarşı tandırı herkesin kendisine müracaat ederek fetva al­dıkları ve sıkıntılarını giderdikleri alimle yorumlanır. Kışın evinde tandırı olup da ateşinden ısındığını gören mal mülk sahibi olup rahat eder. Yazın tandırda ısındığını gören üzüntü ve sıkıntıya uğrar veya ateşli bir hastalı­ğa yakalanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tandır görmenin psikanalizi: Tandır ekmek yapmak için kullanılır ve evin beslenme ihtiyacını, ev sıcaklığını simgeler. Siz de bu konularla ilgili psikolojik süreçlerden geçiyor olabilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın