Rüyada Kalp Görmek, Kalp Krizi Geçirdiğini Gormek, Kalp Ameliyatı

Rüyalarda görülen kalp; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada kalp görmek, kalp ameliyatı olmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kalp Görmek

🙂 Rüyada kalp görmek, dini vecibeleri yerine getiren akıllı, zeki, cömert ve ahlâk kurallarına uyan kimseye delâlet eder. Aklı, adaleti, duyguları, cömertliği ve cesareti temsil eder. Rüyada kalp görmek, kahramanlığa, cesarete, akıl ve zekaya, güzel ahlak ve adalete delalet eder. Rüyada kalp krizi geçir­mek ya da kalp hastası olmak, uzun ve sağlıklı bir ömre dela­lettir. Bekarlar için bu rüya aşık olmak anlamına da gelir.

Rüyada Kalp Ameliyatı Olmak

🙂 Takva sahibi bir kimsenin kalp ameliyatı olduğunu görmesi, doğru yolda olmasına ve Allah’a olan bağlı­lığına işaret eder. Bu rüyayı gören kimse, huzura erer. Düşte kalp ameliyatı olmak, hastalık ve sıkıntılardan kurtulmak, hikmet ehli akıllı biri olmak şeklinde yorumlanır.

😐 Rüyada kalp ameliyatı olan, üzerine sıkıntı alır. Rüyada kalp ameliyatı olmak iyi değildir. Hastalığa işaret eder.

Rüyada Kalp Krizi Geçirmek

🙂 Rüyada kalp krizi geçirdiğini gören, heyecan verici bir olay yaşar. Bu rüya; rüya sahibinin doğru şeyler yapmaya ça­lıştığına işaret sayılır. Rüyada kalp krizi geçirmek, iyi haberler olarak yorumlanır. Rüya sahibi, güçlü kişiliği ve güzel huyları sayesinde hayatta yükselir.

😐 Rüyasında kalp krizi geçirdiğini gören kimse; yaptığı kötülükler yüzünden ömrü boyunca gün yüzü göremeyecek­tir. Bu rüyayı gören; doğru yoldan sapar, günaha meyleder ve din ve dünyasına zarar vere­cek davranışta bulunur.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Salimî: “Kalp görmek dindarlık, mantıklı olma ve güzel söz demektir. Kalbinin çalınıp götürüldüğünü görmek dört şekilde tabir olunur: Şiddetli korku, cinnet, dinden çıkma, kötü olaylar. Rüya sahi­bi veya rüyanın işaret ettiği kimse şiddetli korkuya kapılır, delirir, inancını kaybeder veya başına büyük bir bela gelir.Kalbini siyah gören doğruluktan sapıklığa düşmüş demektir, çok gü­nah işler, kalbi hidayete ermez; kalbinin üzerinde bir kılıf, bir muhafaza, bir örtü bulunduğunu görmek de bu şekilde tabir olunur,” demiştir.

Kirmani:Kalbini yaralı ve çıbanlı, kan ve irin içinde görmek bir şeye oldukça üzüleceğine veya kalbinde bir takım kötülüklerin meydana geleceğine; kalbini pişirip yediğini görmek merhametli ve şefkatli olacağına, insanlara iyilik yapacağına, kötülükten kaçınacağına; kalbini pişmemiş olarak yedi­ğini görmek yürek sıkıntısına; kalbini taş gibi katılaşmış görmek halka kar­şı acımasız ve katı kalpli olacağına, kalbi yumuşak görmek acıma duygu­suna sahip olup iyilik yapmaya yardımseverliğe, kalbini beyaz veya parlak görmek saflığa ve iyi niyete işaret eder,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Kalp görmek anlayış, zekat, zeka, akıl, din, amir, hakim ile ta­bir olunur. Güzel-çirkin, iyi-kötü her rüya bu anlamlardan birine göre yo­rumlanır. Göğsünün yarılıp kalbinin çıkarıldığını görmek zekadan, anlayıştan, akıldan yoksun olmaya, inancının zayıflamasına, amiri durumunda bulu­nan kimsenin kendisinden uzaklaşmasına delalet eder. Kalbinin yarılıp yı­kandığını, temizlendiğini görmek dindarlığa, sapıklıktan kurtulmaya, kalbi­nin içine misk ve amber gibi güzel kokulu bir şey sürüldüğünü veya şeker ve bal gibi tatlı bir madde konduğunu görmek kalbin iman nuruyla dolup taşacağına, o kalbin sahibinin de zeki ve anlayışlı olacağına; kalbinin içi­ne kötü ve pis bir şey doldurulduğunu görmek kötü ahlak ve düşüncelere, günah ve isyana, dinsizliğe ve sapıklığa işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kalp görmenin psikanalizi: Simgesel olarak kalbi hemen her zaman aşkla ilgili görsek de, aslında kalbin Tanrı sevgisi ve bütün insanları sevmek gibi da­ha kapsamlı bir sevgiyi ifade ettiğini biliriz. Bununla bağlantılı ola­rak düşlerde kalp sembolü, şefkatli davranışları, doğayı ve çeşitli güzellikleri sevmeyi ve yaşama bağlılığı belirtir çoğunlukla. Rüya­larımızda nabzımızın düzenli, hızlı ya da yavaş atması, yaşamdan zevk aldığımız gibi, kendi yakın çevremiz dışındaki insanların ihti­yaçlarının da farkında olduğumuzu, hizmetin anlamını bildiğimizi ve aslında sevdiğimiz insanlarla bir bütünün parçaları durumun­da olduğumuzu içgüdüsel olarak anladığımızı vurgular.

Sonuçta düşlerimizde kalbimizin atması sıcaklık, sevecenlik ve iyilik duy­gularıyla özdeş düşünülür. Rüyalarda kalp krizi geçirmek, ihtiras, nefret ve korku gibi olumsuz duyguların varlığına işaret eder. İh­tiraslı duygularımızı denetlememiz gerekliliğinin altını çizer ve aksi durumlarda yıkım olasılığının gerçekleşebileceğini vurgular. Düşlerinizde dıştan bakıldığında kalbinizin görülmesiyse, sevdiğiniz bir şeyi kaybetmekten korku duyduğunuzu ya da bir başkasını koruma ve ihtiyaçlarını karşılamayı abartıp kendi gereksinimleri­nizi geri plana attığınızı belirtir. Böyle bir rüya, daha derinde, ken­dinizden nefret ettiğinizi ve gerçeklerle yüzleşemediğinizi de gösteriyor olabilir. Sonuçta bu, artık endişelenmeyi bırakmanız ve kendinizi affetmeniz gerektiğini vurgulayan çarpıcı bir düştür.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kalbinin ağrıdığını gören, birine kötülük yapmayı düşünür.
  • Özellikle çiğ insan kalbi yediğini gören, acımasız ve zalim bir insandır.
  • Kalbinin yerinde olmadığını ya da çalındığını gö­rense, kötü bir olayla karşılaşır, hatta bu olay aklını yitirmesi­ne de neden olabilir.
  • Kalbini temiz sularla yıkayıp yerine koyan, ilim irfan sahibi olur. Kirli sularla yıkayan ya da yıkandığını göreninse, başkalarının etkisiyle ahlakı bozulur.
  • Rüyada kalbinizin attığı­nı duymanız, kalbinizin ağrıdığını his­setme, kalbinizi görmeniz, yarı ayrı, tefsirlere yol açar. Kalbinizin attığını hissetmeniz, his âleminizde yeni bir aşk çiçeğinin açmak üzere bulunacağına, aşık olacağınıza yorumlandığı gibi kalbinizi gör­meniz, kalbinizi hissetmeniz, bu aşk macerasının sonunun hüs­ranla biteceğine, içinizi rahatça dökemeden bu maceranın so­nuna geleceğinize delâlet eder.
  • Rüyada kalp pata, kalp olduğu anladığınız ka­zı antika eşyalar görmeniz, etrafınızı, bir takım samimi olmayan insanların saracağını göreceğinize işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın