Rüyada Kalem Görmek, Kalem Almak, Kurşun Kalem

Rüyalarda görülen kalem; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada kalem görmek, kalem almak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kalem Görmek

🙂 Genel olarak yeteneği ve parlak bir geleceği temsil eder. Kalem; ilme delalet eder. Kalem, bazen de şehir veya şehir halkı, cömertlik ve iyilik, güzel ve dindar biri ile ta­bir edilir. Rüyada kalem görmek, sultan, âlim, hâ­kim, dil ve kılıç gibi insanın kendisiyle şeref ve şan ka­zandığı şeylere işaret eder. Düşte kalem görmek; çok ulu olmaktır. Kendisine kalem hediye edildiğini gö­rense, bir yakını tarafından yeteneğini geliştirmesi için teşvik edilir.

😐 Rüyada kendinizi bir kalem fabrikasında çe­şitli kalemler arasında görmeniz; mektup yazmak hususundaki ih­malinizi alt etmeye çalışmanız gerekmektedir. Cevapsız bıraktığınız dostlarınızın veya aile fertlerinizin size fena halde kırıldığını öğreneceksiniz.

Rüyada Kalem Almak

🙂 Kalem satın aldığını gören, ilgi duyduğu bir alanda çalışmaya başlar. Özellikle birden fazla kalem aldığını gören, yeteneklerini geliştirerek sevdiği bir alanda başarı kazanır. Rüyada kalem almak ileride başarılı işlerin ilk adımlarını atacağınıza işarettir.

Rüyada Kurşun Kalem Görmek

🙂 Rüyasında kurşun kalem gören kimse, çok iste­diği bir şeyi gerçekleştirir. Bu rüya; iyiliği emre­dip kötülükten nefyetmeye, hayırlı işler yapmaya ve ço­cuk yetiştirmeye delâlet eder. Ucu kırık kurşun kalemi açmaya çalışmak, inandığınız şeyden vazgeçmeyeceğinizi anlatır.

Rüyada Tükenmez Kalem Görmek

🙂 Hanımı hamile olan bir adamın rüyasında mürekkep­le dolu tükenmez kalem görmesi, doğacak çocuğunun erkek olacağına işaret sayılır. Rüyada tükenmez kalem görmek, her alandaki ilerleme arzunuzun yerine geleceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: Kudret kaleminin Levh-i Mahfuz üzerine yazdığını görmek, yazdığı şey okunuyor ise hayırdır. Kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmek selamete ve kurtuluşa ermeye; kalemi kırık ya da çatlak görmek ise umduğu ve beklediği şeye kavuşmamaya ve düşünce karışıklığına işaret eder. Elinde kalem görmek çocuk sahibi olmak, bir görev ve memurluk ile sevinmek anlamlarına gelir. Kalem ile yazı yazmak, ihtiyacının yerine gel­mesine, geçiminin ve durumunun güzel bir şekilde devamına işaret eder,” demiştir.

İsmail El Eş’as: Kalem ile yazdığını ve yazısının görünmediğini gören kimse memur ise görevinden alınır, tüccar ise zarar eder, mülk ve gelir sahibi ise yine zarar görür. Elindeki kalemi açan ve kalemi açmakta zorluk çekmeyen kimse iş­lerinde kolaylık görür. Kalemi açmakta zahmet çeken işlerinde güçlüğe uğrar. Kaleminin kayıp olduğunu ya da çalındığını yahut kırıldığını gören kimse zarara uğrar. Okuma yazma bilmeyen birinin kalem ile yazı yazdı­ğını görmesi hayra delalet değildir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada kalem görmenin psikanalizi: Çok genel bir yorumla, iletişim kurma isteğini ve kendini ifade etme ihtiyacını simgeler.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kalemlik görmek; zenginlik ve ululuktur. Rüyada kalemlik gören, zengin kadın ile evlenir.
  • Ancak yazı yazarken kalemin ucu kırılırsa, umutlar bo­şa çıkabilir.
  • Açmaya çalıştığınız ka­lem açılmıyorsa, kesin başarısızlık söz konusu olur. Bu rüyayı gören kimsenin yenilgiyi kabullenip, enerjisini başka konula­ra yöneltmesi yararına olur.
  • Kalemle yazı yazmanız, evlenince kısmetleri işine gireceğinize tâbir olunur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın