Rüyada Tarak Görmek, Tarak Almak

Düşlerde görülen tarak meslek mi, başarı mı, yol mu demek? Rüyalarda görülen tarak ve tarak almak farklı anlamlarda yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tarak Görmek

🙂 Rüyada tarak görmek, nasıl görülürse görülsün yolu simgeler. Tarak gören bekar bir bayan, kı­sa zamanda evlenir. Rüyada tarak görmek işleri­nizin gayet olumlu ve kârlı bir yön takip edeceğine delildir. Bulunduğunuz meslek veya işte çok ilerleyeceğinize işaret sayılır. Kazan­dığı yahut miras yoluyla elde ettiği malın bir kısmını sa­daka olarak dağıtmaya işarettir. Kısmeti bol bir insan olduğunuza, elinizi attığınız her işten ka­zançlı çıkacağınıza işarettir. İyiliğe, sevince, menfaate, korkudan emin olmaya işarettir.

😐 Kırık tarak; dost gibi görünen iki yüzlü, münafık insanlara işaret eder. Eskimiş veya kullanılmayan kötü durumdaki bir tarak görmek kısa süreli bir sıkıntının habercisidir.

Rüyada Tarak Almak

🙂 Bozuk işlerinizin düzeleceğine, hayra işaret eder. Marketten veya benzer bir yerden tarak aldığınızı görmek uzun süredir beklediğiniz müjdeli haber demektir. Tarak almak dindar, hayırsever, yararlı, herkesin işlerini kolaylaştıran ve herkese cevap veren kimseyle yorumlanır.

😐 Kısmetinizi yitireceğinize işarettir. Aldığınız tarağın kırık veya kullanılmayacak halde olması bir işinizin yarıda kalacağına veya uzun zamanda biteceğine yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyanızda tarak gördüyseniz; bozuk olan işlerinizin düzeleceğine, dargın olduğunuz kimselerle barışacağınıza, bunların yardımı sayesinde işlerinizin düzeleceğine işarettir.”

İmam Nablusi: Tarak görmek dost ve arkadaşlarıyla görünüşte dost görü­nen münafıklarla yorumlanır. Demir tarak faydalı adam demektir. Tarakla tarandığını görmek hayır, menfaat, ferah, borcunu ödemek, murada er­mek, sünnetlere uymak, değer ve süslerle tabir olunur.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tarak görmenin psikanalizi: Tarak kişisel bakımda kullandığımız araçlardan biridir. Buradan yola çıkarak görüntünüze dikkat ettiğinizi ve bu sayede çevreniz tarafından fark edilebileceğinizi söyleyebiliriz.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın