Rüyada Kaçmak, Birinden Kaçmak, Polisten Kaçmak

Rüyalarda görülen kaçmak; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek. Rüyada kaçtığını görmek, polisten kaçmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kaçmak

🙂 Rüyasında sevgilisini ya da eşini bırakıp kaçan, yeni birine ilgi duyar. Sevgilisinin ya da eşinin kendisini bırakıp kaçtığını gö­rense terk edilir; fakat kaçan kişiyi rüyasında yakaladığını gö­ren, ilişkisini tekrar yoluna koyar. Bir kimsenin rüyada kaçtığını görmesi: “O halde (Habibim, de ki:) Hepiniz Allah’a kaçın. Haki­kat ben sizi on(un azabın)dan açıkça korkutan (bir Peygamber)im” (Zariyât, 50) mealindeki ayet işaretince, Al­lah (cc)’a dönmeye işaret eder. Rüyada şerden kaçtığını görmek, nefsi­ne ve düşmanlarına galip gelmek şeklinde yorumlanır. Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına yorulur.

😐 İnsanlardan kaçmak, toplumsal ha­yatla ilgili bilinçaltındaki korkuları belirtir. Rüyada yaralı halde kaçmak son gireceğiniz bir işten zararla çıkacağınıza delalettir. Dikkatli ve temkinli olmanızda fayda var. Eğer rüya sahibi hapisten kaçmış veya başkası­nın kaçmasına yardımda bulunmuş ise, çok önemli bir sır­rını paylaştığı dostunun bu sırrı açık edeceğine işarettir. Rüyanızda kendinizi kaçarken gördünüz ise; Etrafınızda size düşman kimselerin bulunduğuna, bu yüzden attığınız her adıma dikkat etmeniz geretiğine işarettir.

Rüyada Kaçmak

Rüyada Birinden Kaçmak

🙂 Rüyada biri tarafından kovalanarak, kaçmak; bazı lüzumsuz ve sinirlerinizi bozan hâtıraların zihninizden çıkma­dığına bu yüzden de zaman zaman bunları tazeleyip derdinizi deşti­ğinize delâlet eder. Eğer kovalayan tarafından yakalanırsanız kısa bir zaman sonra yepyeni ve güzel günler sayesinde bu hâtıraların te­ker teker zihninizden silineceğini gösterir.

Rüyada Polisten Kaçmak

🙂 Rüyada polisten kaçtığını gö­ren, ani bir kararla hayatında büyük bir değişiklik yapacaktır. Rüyada polisten kaçmak görense aklını kullanarak üzerindeki sorumluluklardan ve derdinden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Köpekten Kaçmak

🙂 Rüyada hayvanlardan kaçmak, cinsel hayatla ilgili bilinçaltındaki korkuları belirtir. Rüyada köpekten kaçmak; kararlı davrandığınız müddetçe hakkınızı elde edeceğinize, mantığınızla hareket etmeniz gerektiğine işarettir.

Rüyada Yılandan Kaçmak

🙂 Rüyada yılandan kaçmak; yeni dostlar edineceğinize, sizden iyi bir şekilde söz edileceğine, bu dostların üzerinde iyi bir tesir bıkacağınıza işarettir. Bu rüya aynı zamanda; bekarlar için aşık olacaklarına, evliler için ise; eşleriyle sevgi ve saygı içinde bir hayat süreceklerine işarettir.

Rüyada Ayıdan Kaçmak

🙂 Rüyada ayıdan kaçmak; sıkıntıya girdiğiniz bir durumdan sizi bir yakınınızın kurtaracağına, onun nasihatlerini dinlediğiniz takdirde kolaylıkla bu zor durumdan kurtulabileceğinize işarettir. Bu rüya aynı zamanda; girişeceğiniz işte başarı kazanacağınıza, dost ve yakınlarınız sayesinde yükselip mal-mülk sahibi olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Yangından Kaçmak

🙂 Rüyada yangından kaçmak; bir iş teklifi alacağınıza, iyice düşünüp taşındıktan sonra karar vermeniz gerektiğine işarettir. Bu rüya aynı zamanda uzak bir yerden hayırlı haber ve hediyeler alacağınıza işarettir.

Rüyada Korkup Kaçmak

🙂 Korktuğu şeye yakalandığını gören geçmişiyle yüzleşerek huzura kavuşur. Rüyada korkup kaçmak; çok yakın bir zamanda uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, sıkıntılı bulunduğu durumdan bu yolculuk sonunda kurtulacağına, işlerinin düzeleceğine işarettir.

😐 Rüyada bir şeyden korkarak kaçmak, geçmişinizle ilgili bazı kötü olayların size hâlâ acı verdiğine işaret eder. Yüzünü görmediğiniz bir şeyden korkup kaçmanız kısa süreli bazı psikolojik sıkıntılara yorumlanır.

Rüyada Aslandan Kaçmak

🙂 Rüyada aslandan kaçmak; yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir. Bu rüya; bekar iseniz evleneceğinize, kalabalık insanlar arasına katılıp hoşça vakit geçireceğinize işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Nedenini bilmeyerek kaçtı­ğını gören tövbekar olur. Nedenini bilerek kaçıp saklandığını gören korku­larına karşı kendini güvende hisseder. Kaçmak ve saklanmak üzüntü ve kedere delalet eder,” demiştir.

İbn-i Şirin: “Bir insandan ya da bir hayvandan kaçıp saklandığını gö­ren korktuğu şeye karşı kendini güvende hisseder ve başarıya ulaşır. Kaçmak, işten, çalışmaktan çekinmeye delalet eder.” de­miştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Kaçtığını Görmenin Psikanalizi: Kapalı bir yerden engelleri aşarak kaçtığını görmek, ge­rilim yaşatan ve tedirgin eden baskı ve kısıtlamalardan kurtulma isteğini simgeler. Bazı durumlarda da, varlığını sürdüren bir sorunu görmezden gelerek çözümü geciktirdiğimiz yolunda yapıl­mış bir iç uyarıdır. Kendinizi bir şeyden korkarak kaçtığınızı görmek: Anıları­nızda hala aklınıza gelebilen kötü olayların olduğuna ve ara sıra bunları ha­tırlayarak kendinize azap çektirdiğinize işarettir. Eğer kaçtığınıza yakala­dığınızı görürseniz: Bu tür anılarınızın üstüne sünger çekeceğinize işarettir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Kaçmak, Birinden Kaçmak, Polisten Kaçmak” üzerine bir yorum

  1. Hocam rüyamda gece vakti babamdan kaçıyordum evimizden uzakta bir yerde siyah bir araba vardı kimin olduğunu bilmiyorum fakat hemen o arabaya binip oradan uzaklaşmak istiyordum. Tam arabayı çalıştırırken babam sağ kapıyı açmaya çalıştı hemen arabanın kapılarını kilitleyip, arabayı çalıştırdım ve oradan uzaklaştım. Rüyanın devamında akşamüstü sahil kenarı gibi bir yerde yürürken birden bire yağmur başladı uzakta tanımadığım bir erkeğe seslendim ve rüyam sonlandı (Bekarım)

    Yanıtla

Yorum yapın