Rüyada Hurma Görmek, Hurma Yemek, Ağacı, Yaş Hurma Toplamak

Rüyalarda görülen hurma; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada hurma görmek, hurma yemek, hurma ağacı görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hurma Görmek

🙂 Bolluğu, bereketi, ticarette başarıyı ve sevgiliye ka­vuşmayı temsil eder. Rüyada hurma görmek ve yemek; hiç umulmayan bir kadından iltifat görmekle yorumlanır. Bazen hurma rüyası, insanlara veya çevrenize faydalı işlerle uğraşmakla yorumla­nır. Gelişigüzel atılmış hurmalar, sürekli olmayan paraya dela­lettir. Rüyada hurma görmek sevindirici güzel bir haber alacağınıza delalet eder. Bu rüya hayırlıdır. Rüyada gördüğü hurmanın yeşil olduğunu görmek sevinç ve mutluluk anlamına gelir.

Rüyada Hurma Yemek

🙂 Rüyasında hurma aldığını, yediğini gören kimsenin kısmeti açılır ve bol paraya kavuşur. Kadınlar için bu rüya, iyi huylu ve sağlıklı bir çocuk sahibi olmak anlamına ge­lir. Hurma, helal ve bereketli bir rızıkla tabir edilir. Rüyada hurma yemek, rızka delalet eder. Rüyada güzel ve olgun bir hurma yedi­ğini görmek, iyi bir söz iş itmeye ve menfaate kavuşmaya işa­rettir. Hurma bazen de çocukla, ganimet ve menfaatle tabir edilir. Rüyada hurma yediğini görmek; şifa bul­maya, Kur’an okumaya, ibadet ehli kimseye işaret eder. Bir kadının elinden hurma yediğini gören erkeğinse, şansı açılır.

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

🙂 Rüyada hurma ağacı görmek, şeref ve izzete, alim olmaya ve erkek ev­lada delalettir. Bazen de hurma ağacı hoş sohbete, güzel söz söylemeye ve aşirete reislik yapmaya işaret eder. Hurma salkımı, nimete, rızka, mal kazanmaya ve aile fert­leriyle bir araya toplanmaya işarettir. Hurma salkımı, ilme, gü­zel amele ve faydalı şeylere delalet eder. Rüyada hurma ağacı görmek; yoğun çalışmala­rınızın sonucu sizi feraha ve huzura götüreceğine delâlet eder. Hurma ağacı da zenginliği anlatır. Hurma ağacı diktiğini gören şeref sahibi, yardımsever ve cömert olur. Hurma ağacına çıktığını gören şerefli ve saygıdeğer birine bağlanır. Hur­ma ağacından düştüğünü gören umduğu ve arzusuna kavuşur. Hur­ma ağacının yaprağı, dalı ve lifi helal mala delalet eder.

😐 Hurma ağacı­nı kesmek ya da hurma ağacının kuruması yokluğu anlatır.

Rüyada Hurma Toplamak

🙂 Mevsiminde hurma ağacından hurma toplamak, neşeli, zengin, hayırlı ve bereketli bir kadınla tabir edilir. Bazen ilim adamına işaret sayılır. Ağaçtan hurma kopardığını gören kimsenin evlâdı olur. Bazen de hurma topladığını görmek; bol rızka ve amel edilen ilme delâlet eder. Mevsimi dışında ağaçtan hurma kopardığını görmek, amel edilmeyen ilme işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Taze hurma bayındır ve güzel bir yerin valiliği ile ta­bir olunur. Mevsiminin dışında hurma yediğini görmek şifadır. Bir rivayete göre taze hurma yemek sevinç ve mutluluğa delalet eder. Olgunlaşmış ancak henüz tam anlamıyla kuruyup toplanmamış olan hurma, geleceği olmayan, yani sahibine hayrı dokunmayan helal mal an­lamına gelir. Ağaçtan bu özelliğe sahip bir hurmayı kopardığını görenin bir çocuğu olur. Ağaçtan kopardığı o hurmayı yerse çocuğundan kendisine kalan bir miras yer. Ağaçtan kopardığı hurmanın yeşil olduğunu görmek sevinç ve mutluluk anlamına gelir.” demiştir..

Ebu Sait El Vaiz: “Taze hurma bayındır ve güzel bir yerin valiliği ile tabir olunur. Mevsiminin dışında hurma yediğini görmek şifadır. Bir rivayete göre taze hurma yemek sevinç ve mutluluğa delalet eder,” demiştir. Bazı rüya yorumcuları, taze hurma görmek sağlam ve temiz bir inanca işarettir, demişlerdir. Olgunlaşmış ancak henüz tam anlamıyla kuruyup toplanmamış olan hurma, geleceği olmayan, yani sahibine hayrı dokunmayan helal mal anlamına gelir. Ağaçtan bu özelliğe sahip bir hurmayı kopardığını görenin bir çocuğu olur. Ağaçtan kopardığı o hurmayı yerse çocuğundan kendisine kalan bir miras yer.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada hurma görmenin psikanalizi: Düşlerde hurma yemek ya da hurma ve hurma ağacı görmek, geleneksel yorumlar uyarınca, bereket ve bolluk imgesiyle ilişkilidir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada kendisine hurma takdim edildiğini görmek, ma­kam ve rütbe sahibi kimseler tarafından erişilecek maldır.
  • Tanıdık bir yerde bulunan hurma ağacı iyiliksever ve şerefli insanlarla, yabancı bir yerde bulunan hurma ağacı da cimri ve çe­kemez insanlarla tabir olunur.

Rüyada meyve görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın