Rüyada Horoz Görmek, Horoz Kesmek

Rüyalarda görülen horoz; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada horoz görmek, horoz kesmek, horoz ve tavuk görmek, horoz saldırması birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Horoz Görmek

🙂 Güçlü ve önemli birini temsil eder. Aynı zaman­da bilgili insanlarla tanışarak tecrübelerinden faydalanaca­ğınıza işaret eder. Özellikle öten horoz, mevkii ve itibar sa­hibi bir insandan alacağınız yardımla sıkıntılarınızın geçe­ceğini müjdeler. Bekarlar için bu rüya evlilik anlamına da gelir. Birisi rüyasında horoz görürse, bu rüya­sı ayrıca müezzin, hatip veya güzel okuyan kimseyle tabir edi­lir. Bazen horoz, kendisi yapmadığı halde iyilikle emreden bir kimseye delalet eder.

Horoz cömert bir erkeğe de işaret sayılır. Rüyada görülen küçük horozlar, yardımsever biri veya çocukla­ra alamettir. Beyaz horoz, salih ve güvenilir bir kadına delalet eder. Rüyada horoz görmek; hikmet sahibi bir kimseye, âlim kimselerle oturup kalkmaya işaret eder. Bazen de horoz görmek, müezzine, güzel sesli kimse­ye, iyilikle emreden kimseye işaret eder. Rüyada horoz görmek; bir aşk oyununda sabır­sızlık göstereceğinize, bir aşk macerasına gireceğinize işarettir.

😐 Yuvanızda olan biten her şeyi başkalarına anlatan bir insanın varlığına dair uyarıdır. Rüyada bir horoz görmek; işlediğiniz hatalar yü­zünden tehlikeli ve endişeli dakikalar geçireceğinize işarettir. Rüyada horoz döğüştürmek, ilim adamı, müezzin ve hatipler arasında fitne çıkarmakla tabir edilir.

Rüyada Horoz Kesmek

🙂 Rüyada bir horoz kestiğini görmek; erkekler için bu rüya başarı ile ticari bir teşebbüse, kadınlar için eğlenceye işaret olarak yorumlanır. Rüyada horoz kesmek, sıkışık durumdan kurtulacağınıza, refaha kavuşacağınıza işarettir.

😐 Horoz kestiğini görmek, bencilliğiniz yüzün­den çevrenizdeki insanların azalacağını anlatır. Rüyada horoz kesmeniz; bir adak borcunuzun bulunduğuna delildir.

Rüyada Horoz ve Tavuk Görmek

🙂 Horoz evin reisi olarak tabir edilir. Tavuk da evin hanımını temsil eder. Rüyada horoz ve tavukları bir arada görmek; zenginlik ve re­fah sahibi olacağınıza delâlet eder. Rüyada görülen tavuk ve horoz, bekâr için evlenmeye, evli için kadın hizmetçi­ye işarettir.

Rüyada Horoz Saldırması

🙂 Horozun saldırdığını görmek; bekâr kimsenin evlenme­sine, işi gereği bağıran simsara ve bekçiye delâlet eder. Rüyada horoz saldırması, yüce makam sahibi biriyle dost ol­makla tabir edilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Horoz rüyası yiğit ve cesur bir insanla tabir olunur. Horoz pişirdiğini ve yediğini gö­ren kimse, önemli kimselerle anlaşmazlığa düşer. Aynı za­manda önünüze çıkan bir fırsatı başkalarına kaptıracağını­zı anlatır.” demiştir.

Salimi: “Beyaz horoz iyi ve güvenilir kişidir. Bir horozla dövüştüğünü gören, biri tarafından bir belaya uğratılır. Bir horoz kestiğini görenin ya çocuğu veya akrabalarından biri hastalanır, ya da bunlardan biri sıkıntıya düşer. Bir horoz tutup kucakladığını gören saygın bir kimseyle ahbap olur,” demiştir.

Mağripli Cabir: “Elinde bir horoz olduğunu görenin ya bir çocuğu dünyaya gelir ya da bir müezzinle arkadaş olur, Horoz sesi hayra ve hayırlı habere delalet eder,” demiştir.

Kirmanî: “Horoz görmek evlat ya da köle ile yorumlanır. Bir horozun kendisine saldırdığını gören, bazı düşmanları yüzünden üzüntüye uğrar,” diyor. Bir horoza sahip olduğunu gören, yabancı bir adama karşı etkili ve yetkili olur. Yani sözü geçerli olur. Horoz kestiğini gören düşmanını yener.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada horoz görmenin psikanalizi: Kendine güven, mücadele gücü anlamına gelir ve er­kekliği temsil eder. Rüyada horoz görmenin psikolojik anlamı yenilenme gücü, umut ve huzurlu, güzel başlan­gıçların habercisi olarak görülür.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyasında horoz aldığını gören kimse, önemli bir insanın dostluğunu kazanır.
  • Bir horoza sahip olduğunu görmek, erkek çocukla yorum­lanır.  

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın