Rüyada Hediye Almak, Altın Hediye Almak, Hediye Vermek

Rüyalarda görülen hediye; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada hediye almak, altın hediye almak, hediye vermek, kolye hediye almak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hediye Almak

🙂 Gelinlik çağında kızı olan bir kimsenin rüyada kendisine hediye olarak taze meyveler gönderildiğini görmesi, kızına gö­rücü geleceğine işarettir. Hediye aldığını gö­ren, sürpriz bir teklif alır, bir tabire göre, evinizde nişan veya nikâh töreni olacağına hükmolunur. Rüyada tanımadığından hediye almak; evce is­tifadeye işarettir. Bir kimse rüyasında birisinden hediye alsa, ge­lecekteki başarıyı gösterir.

😐 Rüyada hediye aldığınızı görmek; elinizden mal çıkacağına işarettir.

Rüyada Altın Hediye Almak

🙂 Rüyada altın hediye almak, alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder. Altın hediye almak bir işi gereğince yapan dürüst bir zata delalet eder. Rüyada altın görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

Rüyada Hediye Vermek

🙂 Rüyasında birine hediye verdiğini gören kimsenin sağlam dostları ve ar­kadaşları vardır. Bu rüya aynı zamanda toplumu da ilgilendi­recek bir hayır işleyeceğinize işaret eder. Rüyada hediye verdiğini gören kimse Müslüman kardeşleri için hayır ister ve onların mağfire­ti için Allah (cc)’a dua eder. Günahkâr bir kimseye hediye verdiğini görmek gü­nahlardan uzaklaşması için ona yardımda bulunmaya işaret eder. Hediye “Hediyeleşiniz ki, birbirinizi sevesiniz” hadis-i şerifince; sevgi ve dostluğa delâlet eder. Düşte büyük bir kimse armağan verirse; servet de­ğişikliğine, bir kızdan gelir­se; mübayenet ve zıddiyete işarettir.

😐 Düşte bayağı bir adam hediye verirse; fitne ve fesada delalettir. Hediye vermek; sıkıntı ve kötülüğe işarettir. Bir kimse birine hediye verse, rahatsızlıkla yorumla­nır.

Rüyada Kolye Hediye Almak

🙂 Rüyada kolye ve altın kolye hediye almak, sevinçli ve tez habere işarettir. Aynı zamanda mesut günlerin yakın olduğuna işarettir. Kolye hediye aldığını gören, genel olarak sevilen ve sayılan bir insan olduğunuza işaret eder. Bekar bir kadın rüyasında kolye hediye alsa, istediği erkekle evlenir. Özellikle rüyasında hediye olarak kolye aldı­ğını gören evli bir kadınının eşiyle uyumlu bir beraberliği vardır.

Rüyada Saat Hediye Almak

🙂 Rüyada saat hediye almak, her alanda büyük başarılar elde edeceğinizi işaretler. Rüyada saat hediye aldığını görmek, sabır ile bekledikten sonra amacınıza kavuşacağınıza delâlet eder.

Rüyada Hediye Paketi Görmek

🙂 Rüyada hediye paketi görmek, dargın kimselerin barışmasına yorumlanır. Hediye paketi görmek, çocuk sahibi olma­ya, seyahate çıkmaya ve bekâr kimseler için evlenmeye delâlet eder.

Rüyada Ayakkabı Hediye Almak

🙂 Rüyada ayakkabı hediye almak, içinde bulunduğunuz zor durumdan hiç tanımadığınız birinin yardımıyla çıkacağınıza işarettir. Rüyada ayakkabı hediye almak; yeni ve mutlu bir hayata başlamanızın yakında tahakkuk ede­ceğine yorumlanır. Rüyada ayakkabı görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

😐 Rüyada ayakkabı hediye almak, tren ile bir seyahate çıkacağınıza, bu yolculuktan biraz canınız sıkkın olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Yüzük Hediye Almak

🙂 Rüyada yüzük hediye almak; sürprizi, şansı ve mutluluğu temsil eder. Yüzük hediye almak mal ve şerefe delâlet eder. Rüyada hediye olarak birinden yüzük almak helâl rızka, bolluğa ve ilme talib olur.

Rüyada Kitap Hediye Almak

🙂 Rüyada kitap hediye almak; iş hayatınızda başarı  kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Birine hediye verdiğini, verdiği hediyenin de de­ğerli bir şey olduğunu görmek, hem veren, hem de alan için hayra işaret­tir. Her ikisi de birbirlerinden istedikleri şeyi elde ederler. Eğer hediye de­ğersiz ise hediyeyi veren de, alan da birbirlerinden zarar görürler,” demiş­tir. Kendisine hediye verildiğini gören güzel ve terbiyeli bir kadınla evle­nir. “

Ebu Sait El Vaiz: “Birine hediye verdiğini ve onun da bunu reddettiğini görmek, birbirlerine karşı kötü sözler sarf edeceklerine işarettir. Kendisine yaşlı bir erkek veya kadın tarafından hediye verildiğini gör­mek hayra yorulur. Eğer hediye veren genç bir erkek veya kadınsa rüya hayra yorulmaz.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada hediye görmenin psikanalizi: Rüyada birinden bir hediye ya da armağan almak, yetenek ve kapasitemizin farkında olduğumuzu ve başka­larınca da beğenilmek, saygı görmek istediğimizi ifade eder. Biri­ne hediye verdiğinizi görüyorsanız, o kişiye duyduğunuz hayranlığı ve içinizdeki fedakarlığı hissediyorsunuz demektir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kendisine keman hediye edildiğini görense, bir işle ilgili başkası tarafın­dan yüreklendirilir.
  • Rüyasında birine kutuyla şeker hediye et­tiğini gören kimse, bir insana ya da yere bir malını bağışlar.
  • Kendisine kutuyla şeker hediye edildiğini görense, miras yo­luyla bir servete konar.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın