Rüyada Ceset Görmek, Ceset Saklamak

Düşlerde görülen ceset ciddi bir hastalık ya da ölüm mü, yoksa evlilik veya bol para mı demek. Rüyada ceset görmek, ceset saklamak Diyanet ve İslam alimlerince farklı şekillerde açıklanmaktadır. Ayrıca rüyada görülen cesedin psikolojik analizi de mevcuttur. Aşağıdaki yazımızda rüyada ceset görmenin iyi ve kötü anlamlarını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ceset Görmek

🙂 Rüyalarda ceset görmek önemli bir değişikliği temsil eder. Yani sizi ve yakın­larınızı etkileyecek büyük bir olay yaşanır. Bu olay karşısında bocalayacak, ancak zamanla olumlu taraflarını görerek ra­hatlayacaksınız. Ceset gömdüğünü gören, sıkıntılı bir işi biti­rerek rahatlar. Ceset bulmak, uzun yoldan gelecek bir misafi­re işarettir. Ceset bir çukurdaysa, ümidinizi kestiğiniz bir işle ilgili olumlu bir haber alırsınız. Rüyada bir ceset görmek; eğer ceset tanıdığınız bir şahsa aitse çok mühim bir para veya haber alacağınıza işarettir. Rüyada ceset görmek, sıkıntı içinde kalan bir ak­rabanızın yanınıza geleceğine veya muhtaç bir kimsenin yanı­nızda barınacağına alâmettir. Rüyada ruhun cesetten ayrıldığını görmek, emaneti sahibine vermek şeklide yorumlanır. Aynı rüya hastanın iyileşmesi şeklinde de tabir edilir. Rüyada ölü görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

:|Rüyasında çürümüş ceset gören kimse­nin başına olmadık işler açılabilir. Rüyada görülen ceset tanımadığınız bir şahsa aitse çok yakın bir dostunuzu kaybe­deceğinize işarettir.

Rüyada Ceset Saklamak

🙂 Ceset saklamak hangi cinsiyetten olursa olsun, hayır ve rahata delalet eder. Temiz yüzlü bir kadın cesedi görmek ya meleklerle ya da iyilik ve hayırla tabir olunur. Rüyada ceset saklamak beklediğiniz haberin aynen olacağına, güzel görünümlü bir ceset saklamak rızık sahibi olmaya, emniyet ve gü­vene işarettir.

Rüyada Ceset Taşımak

🙂 Yabancı birinin cesedini taşıdığını görmek şimdiye kadar gitmediği bir yere seyahat edeceğine ve ummadığı yerde faydalı bir haber alacağına işarettir. Rüyada ceset taşımak; ferahlık ve sevince, yahut bir işi için verilecek vade ve müsaadeye işaret eder. Aynı zamanda çok güzel kişilerle bir araya gelmesi şeklinde de yorumlanır.

😐 Rüyada kime ait olduğunu bilmediğiniz bir ceset taşıdığını görmek heyecanla korkulu ve kritik anlar geçiremeye delalet eder. Yabancı

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: Rüyada tanıdığı birinin mezarını kazdı­ğını ve gömülü olan cesede kadar ulaştığını gören o kişinin tarafına ge­çer. Bir mezarı kazarak cesedi ortaya çıkarmaya çalıştığını görmek mad­di konular için çalışıp gayret göstermeye, eğer cesedi ortaya çıkarsa ihti­yacını elde etmeye, aksi halde üzerinde çalıştığı işinin sonuçsuz kalması­na işarettir.”

Abdulgani Nablusi: “Rüyada gerçekte yaşayan eşinin cesedini görmek evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelir. Rüyada ceset gömmek sizin herkesi aynı derecede ve büyük bir muhabbetle sevmenize karşılık, karşınızdakilerin sizi aynı samimiyetle sevip saymadıklarına yorumlanır. Birini öldürdüğünü ve öldürülen kişinin cesedinden kan aktığını göre­nin eline mal geçer.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen cesedin psikanalizi: Psikolojik anlamda bir ölü, ceset görmek ya da birinin hastalanacağına tanık olmak, ge­nellikle kişiliğimizde bir parçanın değiştiğini ya da bir duygu ya da düşüncemizin ortadan kalktığını, “öldüğünü” gösterir. Bu ge­nellikle, yeni ortam ve koşullarda terk etmek zorunda kaldığımız alışkanlık ve davranış biçimlerinin içimizde yarattığı boşluk ve bu boşluğun neden olduğu depresyona işaret eder. Diğer yandan, söz konusu rüya işimizi ya da ilişkilerimizi kaybetme korkumu­zu da açığa vurur. Bazen de, sevmediğimiz huy ve tavırlarımızdan kurtulma isteğimiz, rüyalarımızda o huylarımızı simgeleyen biri­nin ölümüyle ifade edilir.


Rüyada Ceset Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Ceset Görmek, Ceset Saklamak” üzerine bir yorum

Yorum yapın