Rüyada Havuç Görmek, Havuç Yemek

Rüyalarda görülen havuç; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada havuç görmek veya havuç yemek çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Havuç Görmek

🙂 Rüyada havuç, meramını kolaylıkla anla­tan kimseye delalet eder. Bazen de rüyada havuç görmek; zor bir işin üstesinden gel­meye, hayır ve menfaat elde etmeye işaret eder. Rüyada görülen havuç; kazancın bolluğuna ve bu sayede rahat bir yaşama işaret eder.

😐 Havuç rüyası, bazen de çirkin ve ah­laksız bir insan ile tabir edilir. Rüyada çürük veya yenmeyecek durumdaki bir havuç görmek; gam ve kedere işa­ret eder.

Rüyada Havuç Yemek

🙂 Rüyada havuç yemek, hayır ve menfaate de­lalet eder. Rüyada havuç yerseniz, bu sıhhatinizin iyi olaca­ğına delâlettir. Havuç yediğini görmek genellikle hastalar için şifa anlamına gelir. Rüyada havuç yemeği pişirmek ve yemek, işlerinizin yolu­na gireceğini ve istediklerinizi elde edeceğinizi anlatır.

😐 Rüyada havuç yediğini görmek, üzüntü ve kedere işaret sayılır. Mevsimi dışında havuç yediğini gören kimse maddi sıkıntıya düşer ve sağlığı bozulur. Rüyada havuç görüp yemeniz; bir çok işler peşinde koşmanıza rağmen, kazancınızın tatminkâr olmayacağına, zor günler geçireceğinize yorumlanır. Rüyada havuç yemek, başka bir yoruma göre özellikle mide ya da karaciğerle ilgili bir rahatsızlığa işaret edebilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye Göre: “Havuç üzüntü ve keder demektir. Pişmiş ya da çiğ olarak havuç yediğini görmekte bir sakınca olmadığı söylenmiştir. Zahmet ve sıkıntı çekilerek elde edilen havuç az da olsa faydaya delalet eder. Bir görüşe göre havuç yediğini görmek zayıflık ve hastalığa işarettir.

Ebu Sait El Vaiz: “Havuç görmek ve yemek hüzne delalet eder. Havuç yetiştirmek veya toplamak, işlerinizdeki mu­vaffakiyeti gösterir. Rüyasında havuç ektiğini ya da topladığını gören kimse, emeklerinin karşılığını alamaz. Ancak havuç sattığını görür­se, maddi sıkıntılarını çözecek bir işe el atar.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada havuç görmenin psikanalizi: Çaba harcayacağımız yorucu ve güç bir işin sonucunda elde edilecek olumlu sonuçları simgeler. Bazı durumlarda havuç görmek, yakın zamanda bir armağan almak olarak da değerlendirilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın