Rüyada Hastane Görmek

Rüyalarda görülen hastane; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada hastane görmek veya hastaneye gitmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hastane Görmek

🙂 Rüyasında kendini bir hastanede gö­ren kimse, yerine getirmediği sorumlulukları yüzünden rahat­sızlık duyar. Hastanede yattığını görmekse, sağlıklı olduğunu­zu anlatır. Akıl hastanesi, kolaylık ve rahatlı­ğa işaret ettiği gibi, hamama da alamettir. Yine akıl hastanesi oyun oynanan mekanlara, gürültü-patırtıya, anlamsız sözlere işarettir. Fakir birinin rüyasında akıl hasta hanesi görmesi, nimete ve esenliğe işarettir.

😐 Kendinizi ve ailenizi bir tehlikenin içine sürükle­yeceğinize işaret eder. Rüyada görülen akıl hastanesi, malın elden çıkmasına delalet eder. Düşte hastane gören; mahrumiyet ve za­ruret çeker. Rüyada kalabalık çok hastası olan hastane pek iyi yorumlanamaz, paranı veya bir dostunu kaybedeceğine veya uzak yola, yani gurbete gideceğine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık (r.a.) hazretlerine göre: “Uyku aleminde hastane gör­mek on şekilde tabir olunur: alim, doktor, hakim, rahatlık, şifa, hastalık, cinnet, sevap, şehitlik ve hürriyetine kavuşma. Rüya tabircisi rüyanın şek­line, oluş biçimine ve rüyayı görenin durum ve mevkiine göre rüyayı bu on halden biri ile yorumlar.”

Kirmani: “Rüyada hastane görmek; on şekil ile tabir olunur: Alim, Hâkim, Rahat, Şifa, Hastalık, Kapı, Şehid olmaya, Hürriyet, Üzüntü, Pahalılık. Hastaneyi bakımlı ve temiz, düzenli görmek dünya alemin durum­larının düzgün ve yolunda olacağına, hastaları iyi halde görmek umumi iyiliğe, ağır hasta halde görmek halkın durumunun kötüleşeceğine delalet eder.

Abdulgani Nablusi: “Hastane görmek, orada halkın durumunun düzen ve nizam içinde bulunması ile yorumlanır. Hastaneye girdiğini gören şe­hit olarak vefat eder. Bir başka rivayete göre hastaneye girdiğini gör­mek günahların bağışlanmasına, insanlara karşı yumuşak ve şefkatli ol­maya işarettir. Hastanede hastalara verilen yemeklerden yediğini gör­mek, sağlam bir insanın aniden hastalanmasına, hasta olanın ölümüne veya sağlığına kavuşmasına işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada hastane görmenin psikanalizi: Son derece direkt bir anlama sahiptir ve sağlığımızla il­gili endişelerimiz olduğunu gösterir. Bu rüya her zaman bir uyarı gibi yorumlanmalıdır. Bir hastalığa yakalanmaktan korktuğunuzu veya bilişe başlamaya hazır olmadığınızı gösterir. Hem iş hem de duygusal alanda endişeleriniz olduğunun göstergesidir. Rüyanızda kendinizi hastanede görmek kötüye alamettir çünkü istikrarsızlığı ve korkuyu yansıtır; eğer iyileşmiş ve hastaneden çıkmış gördüyseniz iyi ve bolluk dolu günlerin geleceğinin habercisidir, yeni projeler için geliştireceğiniz yeni bakış açılarının sizi başarıya götüreceğini gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Hastanede çalıştığını gören, gönüllü olarak bir sorum­luluğu üstlenir.
  • Hastanede çalıştığını görense gönüllü olarak bir sorum­luluğu üstlenir.
  • Rüyada hastanede yattığını gör­mek; tövbe etmeye, helâl yoldan kazanmaya ve Allah’ın dini için sıkıntı çekmeye işaret eder.
  • Rüyada hastaların yemeğinden yemek, hastalar için kötüye; sağlıklılar içinse yakın zamanda rahatsızlanmaya yo­rulur.

Rüyada hastahanede yattığını gör­mek; tövbe etmeye, helâl yoldan kazanmaya ve Allah’ın dini için sıkıntı çekmeye işaret eder.
Câfer-i Sâdık (Radıyallahü Anh) demiştir ki: Rüyada hastahane görmek; on veçhe ile tabir olunur:
1 Alim
2 Hâkim
3 Rahat
4 Şifa
5- Hastalık
6- Kapı
7- Şehid olmaya
8- Hürriyet
9- Üzüntü
10 Pahalılık


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın