Rüyada Lahana Görmek, Beyaz Lahana Sarması Görmek

Düşlerde görülen lahana kazanç mı, ölüm mü, felaket mi yoksa evlilik ve bebek mi demek? Rüyada lahana görmek, lahana sarması veya beyaz lahana görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Lahana Görmek

🙂 Rüyada lahana görmek genel olarak kısmeti, parayı temsil eder. Özellikle bir lahananın yapraklarını kopardığını gören kimsenin eline peş peşe para geçer. Rüyada lahana yemek, parasız kalmaya­cağınıza işarettir. Bahçe vb. bir yerde görülen lahanalar mal mülk sahibi olmak anlamına gelir. İyi bir söz işitileceğine işarettir. Lahana, gizli mal ve sır olarak tabir edilir.

😐 Lahananın pörsümesi pa­ranın geldiği gibi gideceğini anlatır. Lahana görmek; işinizden zarar edeceğinize işa­rettir. Lahana yemek ve vermek; birinin zararına sebep olacağınıza, lahanayı kestiğinizi görmek; zararın farkına vararak önüne geçece­ğinize alâmettir. Sarar­mış lahana, hastalık şeklinde yorumlanır.

Rüyada Beyaz Lahana Görmek

🙂 Rüyada beyaz lahana; bekârlar için güzel bir eşe sahip olmakla, evliler için güzel ve sevimli bir yavruya anne veya baba olmakla yorumlanır. Beyaz lahana görmek; isteklerinizin, hayâlle­rinizin gerçekleşme yolunda olduğuna işarettir.

Rüyada Lahana Sarması Görmek

🙂 Rüyalardaki lahana sarması kısmeti ve parayı temsil eder. Özellikle beyaz lahana sarması büyük bir servete işaret eder. Rüyasında lahana sarması yediğini gören kimse, toplu bir para alır. Kendi pişirdiği lahana sarmasını yediğini görense, yakınlarına da yetecek büyüklükte bir servete konar.

Rüyada Kara Lahana Görmek

😐 Kara lahana ise hileli yol­dan gelecek bir parayı belirtir. Yaprakları dağınık kara lahana görmek mesut ve bahtiyar geçen ömrünüzün herhangi bir sebeple biraz gölgeleneceğine ve huzurunuzun bozulacağına işaret eder.

Rüyada Lahana Sarmak

🙂 Rüyalarda lahana sardığını görmek kısmete, toplu paraya ve kazanç artışına işaret eder. Özellikle rüyasında kendisinin lahana sardığını gören kimse, hayatın ta­dını çıkartacak kadar çok paraya kavuşur. Rüyada lahana sarmak istediği işe sahip olmak, istediği şeyi elde etmekle yorumlanır.

Rüyada Mor Lahana Görmek

🙂 Herhangi bir yerden mor lahana aldığını görmek, bir fır­satı çok iyi değerlendirerek elde edilecek bir kısmeti açıklar. Tarlada veya tezgahta taze mor lahana görmek müjdeli habere işarettir.

😐 Mor lahananın çürümesi ziyan olacak bir kısmeti belirtir. Yenmeyecek derecede kuru, çürük, kurtlu veya kalitesiz durumdaki mor lahanayı görmek veya yemek yaşanacak kısa süreli ekonomik sıkıntıya yorumlanır.

Rüyada Lahana Yemek

🙂 Düşte lahana görüp yemeniz; bir kim­se için yaptığınız masrafa sonradan mutlu olup kendinizi rahat hissedeceğinize delâlet eder. Mevsiminde lahana yemek ilim sahibi bir kadın tarafından hayra ve menfaate nail olmaya delâlet eder. Pişmiş lahana yemek çiğinden iyidir.

😐 Mevsimi dışında yenilen lahana, hüzün ve kedere işaret eder. Tadı tuzu kötü veya ekşi olan lahana yemeğini yemek canınızı sıkacak bazı gelişmelere işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Lahana gizli mala, rüya sahibinin sırrına delalet eder. Lahanayı alıp keserek yediğini gören alemin sırrını öğrenmeye çalı­şır, eline gizli mal geçer. Lahana yapraklarının sararmış olduğunu gören hafif bir rahatsızlık geçirir ve sakladığı malını bu rahatsızlığı için harcar. Bahçeden bir lahana koparıp evine götürdüğünü gören insanların sır­larını saklamakla tanınır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Ortaçağda her türlü hastalık için bir şifa kay­nağı olarak görülen lahana, düşlerimizde de aynı anlamı taşır ve genellikle, sağlığı simgelediği düşü­nülür. Lahana aynı zamanda, yeni başlangıçlara işa­ret eder.


Rüyada sebze bahçesi görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın