Rüyada Giyinmek, Güzel Giyinmek, Siyah Giyinmek, Beyaz Giyinmek

Düşlerde giyinmek ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada güzel giyinmek, siyah giyinmek veya beyaz giyinmek çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Giyinmek

🙂 Rüyada elbise giyinmek, rüyayı görenin durumuna göre yorumlanır. Beyaz elbise vakar; ipekli elbise giymek, izzet ve yücelik; siyah elbise heybet; yeşil elbise giymek şehitliktir. Rüyada düğmeli elbise giymek, şiddete veya kaybolmakla da­ğılmış şeyleri toplamaya veya bekar ise evlenmeye delalet eder. Cübbe giymek, uzun ve mut­lu bir ömre alamettir. Yırtmaçlı elbise giyinmek, üzüntüden ve sı­kıntıdan kurtulmaya işarettir. Süslü elbise, toplanmış mal ve sermaye sayılır.

😐 Rüyada sarığı ayağına sardığını veya ayakkabısını başına giydi­ğini görmek, musibet ve beladır. Yırtık pırtık veya rengini, bedenini sevmediğiniz bir elbise giyinmek rahatsızlık ve huzursuzluk demektir.

Rüyada Güzel Giyinmek

🙂 Rüyada güzel pantolon giymek genel olarak, başarıya, üne ve itibar artışına işaret eder. Ka­dınlar için güzel bir elbise giymek güzel kalpli bir insanla evliliktir. Evliyse Mutlu bir aile demektir. Rüyada güzel bir kürk giymek mevki sahip­leri için daha ilerleme, yükselme olacağına, herhangi bir kimse için ise, başarıya delâlet eder. Rüyada güzel giyinmek hayatta çok şeyler kazanacağınıza işarettir. Yeni ve güzel bir elbise giyindiğini görmek, işle­rinin yolunda gitmesine, insanlarla olan sıcak ilişkileri­ne ve bol kazanç elde etmeye işarettir.

😐 Rüyada gömlek giyinmek; sevdiğiniz bir kimse ile aranızın açılacağına, gitmek istemediğiniz bir davete katılmak zorunda kalacağınıza alâmettir.

Rüyada Siyah Giyinmek

🙂 Siyah elbise giymek hâkimlere, kâtiplere ve za­bıta memurlarına iyi ve diğerlerine fenadır. Siyah renk ciddiyetli bir işe tabir olunur. Rüyada siyah giyinmek tanıdıklarınız ile resmî olmayı isteyeceğinize, laubali hareketlerden kaçınacağınıza işarettir.

Rüyada Beyaz Giyinmek

🙂 Beyaz elbise görmek ve giymek; yükselişe ve raha­ta işarettir. Bekar birinin beyaz elbise giyinmesi hayatına birinin giresi veya evlilikle yorumlanır. Evli biri için beyaz giyinmek aile hayatından mutlu olacağı veya çok istediği bir dileğinin gerçekleşmesi demek.

😐 Bir kimsenin rüyasında dikişsiz bir beyaz elbise gi­yindiğini görmesi yakınlarından birinin hastalanmasına delâlet eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Kirli çorap giyindiğini görmek; günah işlemeye, başkaları hakkında gıybet etmeye ve dedikoduya tabir olunur. Erkeğin kadın elbisesini giydiğini görmek, haram yolla geçimini sağlamaya ve Allah’ın emir ve yasakları­na uymamaya işarettir.”

Caferi Sadık: “Rüyada işlemeli bir elbise giyindiğini görmek, salih kimseler için din ve takvaca yükselmeye, fesad kimse için meşakkate ve hastalığa işaret eder. Rüyada giyindiğini görmek; örtünmeye, işlerini düzene sokmaya ve tertipli olmaya işaret eder.”

Kirmani: “Kış gününde kürk giyindiğini görmek; hayra nail olmaya işaret eder. Yaz mevsiminde kürk giyindiği­ni gören kimse sıkıntı ve meşakkatten sonra hayır bulur.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada mor giymek, başarı, yükselme, güven ve iç huzur demektir. Ancak bir erkek ütüsüz, yırtık vb. bir pantolon giydiğini görürse, başarılı olmak için yaptığı hi­leli işler ortaya çıkar ve itibarı zedelenir. Soluk renk­li basma giymek, kısmetin hayırlı olmadığına delalettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada giyindiği görmenin psikanalizi: Rüyada giysiler, biçimleri ve nitelikleriyle, kendimize ve diğer insanlara biçtiğimiz rolleri dile getirir. Çok genel ve yüzey­sel anlamıyla giysi, dış dünyadan korunma ve gizlenme ihtiyacıyla da bağlantılıdır. Soyunmak, çoğu kez eski inanç ve alışkanlıklardan kurtulma isteği ve gerekliliğine işaret eder. Eğer giysilerimiz çalın­dığı ya da kaybolduğu için çıplak kaldığımızı görüyorsak, bu, incin­mekten ve savunmasız kalmaktan korktuğumuzu vurgular. Giyin­mek, genellikle görev ve sorumluluk üstlenmek olarak düşünü­lür. Uygunsuz, garip giyinmek (sözgelimi, bir pikniğe smokinle katıl­mak ya da bir kokteyle mayoyla gitmek gibi), diğer insanlarla ve çevremizle aykırı düştüğümüzü, başkalarına uyum sağlayamadığı­mızı gösterir. Karşı cinse ait giysileri giydiğini görmekse, kişinin ken­disiyle ilgili hoşnutsuzluklarının dışavurumu olarak düşünülebilir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada bir yere gitmek için giyinmek, son gün­lerde bir iş için gösterilen gayretin artacağına işarettir. Ayrıca girişkenliğinizin sizi başarıya götüreceğini de açıklar.
 • Kışın üst üste giyindiğini gören kimse para sıkıntısı çekmez. Ancak yazın üst üste giyindiğini görürse, türlü sorunlar yüzünden bunalır.
 • Rüyada kendinizi giyinmiş ve bir yere girerken görmeniz; bu günlerde iş yapmak hevesinizin artacağına, gir­gin olacağınıza delildir.
 • Düğmeli elbise giydiğini görmek, bekâr bir kimse için evlenmeye işarettir. Asker elbisesi görmek barışa, Melik elbisesi görmek ise harbe işaret eder.

Rüyada elbise görmek, giyinmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Giyinmek, Güzel Giyinmek, Siyah Giyinmek, Beyaz Giyinmek” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba ben Hatice, rüyamda beyaz gelinlik giyiyorum ama tanıdığım birinin gelinliğini giyiyorum ama gelinliğin kolları siyah renkliydi. Kendi gelinliğimde var elime alıp sadece bakıyorum, yanımda ablam vardı. Evliyim, yorumlarımısınız teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • Hatice Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Maddi durumunuzun iyileşeceğine, etrafınızdaki ve işinizdeki başarılarınızı kıskanacak insanların daha çok bulunacaklarına işarettir…

 2. Gerçek hayatımda okulum bitti ama rüyamda üniversitedeydim, üzerimde siyah tişört vardı ve sebebini bilmediğim birşeyden ötürü başarı derecesi kazanmıştım o yüzden hocam tişörtümün üstüme başarı kağıdı yapıştırdı. Anlamı nedir acaba ?

  Yanıtla
  • Haldun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi yeteneklerinizi değerlendireceğiniz bir başlangıç yapacağınıza, iyi kazanca, para darlığından kurtulmaya işarettir…

Yorum yapın