Rüyada Geyik Görmek, Geyik Avlamak, Geyik Yavrusu Görmek

Düşlerde görülen geyikler ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para, evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada geyik görmek, geyik yavrusu görmek veya geyik avlamak çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Geyik Görmek

🙂 Ailece sevinç duyacağınız bir olay yaşanacağına işaret­tir. Özellikle uzun boynuzlu geyikler, yabancı bir ülkeyle ilişki­li bir gelişmeyi açıklar. Geyik sevmek ve okşamak sonu meçhul olan bir maceraya atılmaktır. Rüyada geyik görmek, tutmak ve etini yemek; düş­mana zaferdir. Rüyada görülen dişi geyik, hizmetçiye işaret eder.
Rüyada geyik görmek; aile içindeki mut­luluğa, beraber yaşadığınız insanlar arasında sevilip sa­yılmaya delâlet eder. Rüyada geyik görmek güzel ve hayırlı evla­da işaret eder. Evli bir kimse rüyasında geyik görse bir çocuğa sahip olur. Bekâr kimsenin rüyasında geyik görmesi hayırlı bir insanla evlenmesine işaret eder. Geyik, doğacak çocuğa işaret sayılır. Geyik görmek, bazen de ağırbaşlılık ve heybetle yorumla­nır. Geyiğin evine girdiğini gören kimse, oğlunu evlendirir.

😐 Çok sayıda geyik, yabancıların neden olacağı sorunları açık­lar. Yaralı veya yürümeyecek durumdaki bir geyik mala gelecek zarara yorumlanır.

Rüyada Geyik Avlamak

🙂 Geyik yakaladığını gören kimse, bir ya­bancıya yardımcı olarak bundan yarar sağlar. Bir kimse rüyasında geyik avladığını görse rızka eri­şir. Bazen de rüya sahibinin mirasa konacağına işaret eder. Geyik gibi hayvanları avla­dığını gören kişi, beklenmedik bir yerden gelecek bir mala ka­vuşur. Aynı rüya kadın için, tabi olduğu evin malını korumasına işaret eder. Dişi geyik avlamak, yardımcı birine veya biriyle ev­lenmeye delalettir.

😐 Rüyasında geyik avladığını gören bir erkek, kendi hataları nedeniyle bir ka­dın tarafından hüsrana uğratılır. Bu rüya aynı zamanda kötü bir habere de delalettir.

Rüyada Geyik Yavrusu Görmek

🙂 Bir kimse rü­yasında geyik yavrusu avladığını görürse, ummadığı bir yerden bir rızka erişir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre; geyik görmek zararı dokunabilecek kibirli ve gururlu eş, güzel ve güzelliği ile övünen cariye ile tabir olunur. Bir geyik yakaladığını ya da kendisine bir geyik verildiğini görmek yukarıda özellikleri belirtilen bir kadın veya cariye ile evlenmeye delalet eder. Bir geyik yakalayıp evine getirmek, bulunduğu yere kadınla birlikte kötülük sokmaya işarettir. Geyik eti görmek ve yemek çok malla tabir olunur.

Kirmani: “Bir geyik yakaladığını gören gayet güzel bir kadınla evle­nir. Bir ceylan kestiğini gören bakire bir kızla evlenir. Geyiği yüzdüğünü gören güzel bir kadınla zina eder. Geyik eti yediğini gören, bir kadın yü­zünden üzüntü ve kedere düşer. Bir ceylan yavrusu tuttuğunu gören gü­zel bir çocuk sahibi olur.”

Cafer Sadık(r.a.): “Rüyada geyik dört şekilde tabir olunur,” demiştir: “Eş, ca­riye, evlat ve kadın sayesinde elde edilen şey. Geyik güzel eşle yorumlanır. Geyik avına çıkmış olduğunu gören bir kadını kandırarak kendisiyle evlenir. Bir ceylana taş attığını gören eşi­ni boşar.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada Geyik Görmenin Psikanalizi: Geyik: Toplumdaki hiyerarşik yapının ve düzenin simgesi olan geyik, rüyayı gören kişinin bu hiyerarşi içindeki yerini anımsatır. Geyik aynı zamanda, gururun ve soyluluğun da sim­gesidir. Yavru­su olan bir geyik görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin ken­disini temsil eder. Yavru geyik görmek , rüyayı görenin kişiliğindeki çocuksu yönlerin güçlülüğüne işaret eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Geyik satın aldığını gören kimse, mirasa kavu­şur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın