Rüyada Genç Erkek Görmek, Genç Kız Görmek, Genç Kadın Görmek

Düşlerde görülen genç kadın, rüyada yaşlı birini genç görmek, genç erkek görmek ne demek? Rüyada genç delikanlı görmek, genç yakışıklı görmek çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Genç Erkek Görmek

🙂 Rüyanızda bekar bir genç erkek görmek; yakında kısmetiniz çıkarak nişanlanıp hemen evleneceğini­ze işarettir. Erkeklerin rüyalarında bir genç delikanlı görmesi, çok yakında iyi bir haber alacağına, kadınlar için genç erkek görmek arzularının olacağına, genç kızların ise genç bir delikanlı erkek görmesi, kısmet açıklığına, muradının olacağına delalet eder.

😐 Genç, cehaletin galebe çalmasına yorumlanır. Bir kimse, genç bir adamın kendisine yukarıdan baktığını görürse, o genç adam rüya sahibine galip gelen bir düşman olarak tabir edilir.

Rüyada Genç Kız Görmek

🙂 Rüyada görülen kız genç ve güzelse, yaşanacak sıkıntıları unutturacak bir iyilikle karşılaşılır. Genç bir kızın başına oyalı yemeni takması, aşk evliliği yapacağına işaret eder. Genç bir kız görmek, rüyayı görenin hayırlı bir kısmeti çıkacağına işarettir. Rüyada genç ve güzel bir kız görmek iyi ve mesut bir evlenmeye işarettir. Genç bir kızın bacağını görmek veya tutmak, sizi yeni bir aşkın bek­lediğine hükmedilir. Rüyada genç kız görmek ve bu kızla yakın dostluk kurmak, sağlığınızın çok iyi olduğuna, ferahlık bulacağını­za, temiz ve mesut günlere kavuşacağınıza işarettir. Genç bir kadına göz kırpan, karşı cinse düşkün olur.

Rüyada Genç Kadın Görmek

🙂 Tanınmayan, süslü bir genç kadın, umulmayan bir yer­den gelecek sevinçli bir habere işaret sayılır. sayılır. Genç cariye gör­mek, hayır, iyilik ve sevinç şeklinde yorumlanır. Genç ve bakire bir kız gör­mek, hasılatı çok olan bir işle yorumlanır. Rüyada genç kız veya genç bir ka­dın görmek, dünyada hayır ve menfaate erişmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında gördüğü genç kızla konuşup sevişmesi; bol rızka ve muhabbete ermesine delâlet eder. Genç ve güzel bir kız görmek; dünyada saadete, bol rızka, mal ve servete delâlet eder. Rüyada bir genç kız görmeniz: sevdiğiniz kim­seye hislerinizi açıklama fırsatını bulacağınıza, ilişlerinizi açık­lamanızı beklediğine işarettir.

😐 Rüyada görülen genç, kişinin düş­manı şeklinde yorumlanır. Eğer genç, beyaz ise gizli düşman­dır. Esmerse zengin bir düşmandır. Kuvvetli ve tanınmayan bi­riyse, çetin bir düşmandır. Rüyada genç kadın görmek, kadınlar için bir düşmana işa­rettir. Rüyada asık yüzlü genç bir kadın görmek, üzüntülü bir haberle tabir edilir. Zayıf genç bir kadın, fakirlik çeker. Çirkin ve kötü huylu kız görmek; haram mala, gam ve kedere delâlettir.

Rüyada Kendini Genç Görmek

🙂 Bir insanın rüyasında kendini gençleşmiş görmesi her zaman hayra yorulur. Rüyada kendinizi genç görmeniz; olağanüstü bir toplantıya davet edileceğinize. Rüyalarda kendini genç görmek, çok neşeli ve unutamayacağınız saatler ge­çireceğinize işarettir.

Rüyada Yaşlı Birini Genç Görmek

🙂 Rüyada yaşlı birini genç görmeniz, mala ve paraya düşkünlük göstereceğinize, elinize oldukça bol para ve mal geçeceğine delâlet eder. Rüyada bir ihtiya­rı genç görmek; ömrü uzun olur. Yaşlı birinin rüyada gençleşmesi: Ağırbaşlı­lığa ve uzun ömre delalet eder.

Rüyada Genç Yakışıklı Erkek Görmek

🙂 Rüyada genç ve yakışıklı bir erkek görmek, başınıza büyük bir mutluluk ve güzellikleri getirecek olan bir aşka tutulacağınıza işarettir. Rüyada genç yakışıklı erkek ile temas ettiğini gören kişinin bir arzusunun yerine geleceğine işarettir.

😐 Rüyada parkta bir genç delikanlı ile dolaştığınızı görmek; his hayatınızda çok üzüntülü günler geçireceğinize işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Rüyada genç bir adamı ihtiyar görmek; zayıflıktır. Genç bir kadınla oynaştığını görmek; malını kaybetmeye işaret eder. Yaşlı bir kadının kendisini genç olarak görmesi, din ve dünyasının güzelliğine işarettir.”

Caferi Sadık: “Yaşlı bir kadının rüyasında kendini genç bir kadın suretin­de görmesi, dünyadaki halinin iyi olacağına işarettir. Rüyada genç delikanlı görmek hırs ve aşırı istek ne­deniyle bazı dostlarının kendisine düşman olacaklarına işarettir.”

Ebu Said El Vaiz’e göre: “Rüyada delikanlı görmek düşmandır. Eğer görülen delikanlı beyaz ise gizli düşman, esmer ise zengin düşman, sarıysa ihti­yar düşmandır. Bir delikanlının arkasından gittiğini gören, bir düşmanını yener. Ken­disini genç biri olarak görenin rüyasının yorumunda ihtilaf vardır. Ba­zılarına göre, rüya sahibi ferah ve sevinçli olur, başkalarının açıklamasına göre ise inanç ve maddiyatında büyük kayıplara uğrar.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada genç kadın görmenin psikanalizi: Orta yaşın üzerindeki birinin rüyada kendini genç olarak görmesi, eskiye ve gençliğine duyduğu özlemi ifade eder. Genç biri için, kendini yine genç olarak, başka genç insanlarla birlikte görmekse, sosyalleşmeyi ve dayanışmayı vurgular. Bir grup genç insan, rüyalarda dinamizmi, değişimi ve eskiye meydan oku­mayı anlatır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Genç bir kadının yaş­lı bir kadına dönüştüğünü görmek, dinin güzelliğinin alameti­dir.
  • Rüyada görülen genç erkek, hilebaz bir düşmana veya Allah’ın verdiği nimete şükretmeye işarettir.

Rüyada genç kız görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın