Rüyada Gergedan Görmek, Gergedan Yavrusu Görmek

Rüyalarda görülen gergedan, ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilik, bol para veya bebek haberi mi demek. Rüyada gergedan görmek, gergedan yavrusu görmek veya gergedan saldırısına uğramak çok farklı şekillerde yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Gergedan Görmek

🙂 Rüyalarda görülen gergedan, cinsel gücü ve doğurganlığı temsil eder. Aynı zamanda sosyal çevrenizde son derece nüfuslu biri olacağını­za işarettir. Rüyada gergedan görmek, büyük bir devlet adamına işaret sayılır. Rüyada gergedan görmek; cemiyet hayatında mevkiinizin yükseleceğini gösterir. Rüyada gergedan sürüsü görmek, sevinçli bir gün geçireceğinizin işareti sayılır.

Rüyada Gergedan Yavrusu Görmek

🙂 Rüyada görülen gergedan yavrusu, büyüklüğe, kudrete, yükselişe, naza ve işveye yorulur. Bir gergedanla yavrusunu birlikte görmek, büyük bir rızka erişerek, ferah bir yaşam geçireceğine işaret sayılır.

😐 Rüyada gergedan yavrusunu aç susuz tek başına görmeniz, etrafınızdakilerin son zamanlarda size olan güvenlerinin sarsıldığına, bu yüz­den iş hayatınızı da kaybetme tehlikesine gireceğinize delâlet eder.

Rüyada Gergedan Saldırısına Uğramak

😐 Gergedan saldırısına uğramak rüyada pek de iyi yorumlanamaz. Çünkü rüya sahibinin bir pazarlıkta aldatılacağını, yahut bundan vazgeçmeye, kadın ise: bir erkekle, erkekse bir kadınla kavga edeceğini haber verir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Gergedan gibi bir hayvan gören ya da gergedan yavrusu görenin eline mal ve ganimet geçer. Gergedan derisi, başı ve eti mal ve ganimetle tabir olunur. Dişi ve vahşi gergedan eşe, gergedan yavrusu evlada, bir rivayete göre başı güç ve kuvvete delalet eder.” demiştir.

Caferi Sadık: Gergedan bulan veya etinden yiyen, güzel bir kadın saye­sinde mal sahibi olur. Avlamak maksadı olmaksızın vahşi bir gergedana ok ya da kurşun attığını gören bir kadına iftirada bulunur. Avlanmak maksadıy­la gergedan avlamak veya öldürmek mal ve ganimet sahibi olur. Gergedan yakalayan veya avlayan birini görmek olmasını istediği ve beklediği iş gerçekleşmez.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen gergedan gibi hayvanlar, daha çok içgüdülerle ve ki­şiliğin derinliklerinde saklı niteliklerle bağlantılı düşünülür. Gergedan yavrusu görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin ken­disini temsil eder. Yavru gergedan görmek, rüyayı görenin kişiliğindeki çocuksu yönlerin güçlülüğüne işaret eder. Rüyada görülen gergedan hayvanı, söz konusu hayvanla ilgili olduğu düşünülen niteliklerin, gücün ve bilgeliğin simgesidir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Gergedana bindiğini görmek, zorba birinden hak­sızlıkla mal elde etmekle yorumlanır.

Rüyada gergedan görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın