Rüyada Eşya Görmek, Eşya Toplama, Beyaz Eşya Görmek

Rüyada eşya görmek dert mi? Rüyada eşya görmek, rüyada eşya toplamak ve rüyada beyaz eşya görmek birbirinden farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Eşya Görmek

🙂 Rüyada eşya görmek; genel olarak yeni, temiz ve güzel eşyalar iyiye işarettir. Ancak her eşyanın rüya dilinde ayrı bir anlamı vardır. Bu nedenle görülen eşya­ların yorumlarına bakılmalıdır. Rüyasında bir yerden bir yere eşya taşıdığını gören kimse, dertlerinden kurtulur. Rüyada kendinizi yeni eşyalar alır görmeniz; kızınız, yeğeni­niz veya yakın akraba ve dostlarınızdan birinin yakında evleneceği­ne delâlet eder. Eski eşya görüp almak; saydıklarımızdan birinin dul biri ile evleneceğine, evinizden hem eşyanın hem de kötülüğün çı­kacağına alâmettir.

😐 Rüyada eşya görmek ve bu eşyaların eski olduğunu görmek farklı yorumlanır. ancak eski, kirli ve lekeli eşyalar kötüye yorulur. Eşya almak ise keder, hastalık, üzüntü geçirileceğini gösterir.

Rüyada Eşya Toplamak

🙂 Kişinin rüyada eşyaları toplaması, bir yerden alıp başka bir yere naklettiğini görmesi, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bi­risi olduğuna delalet eder.

😐 Bir yere eşya nakletmekse, davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır. Rüyada eşya görmeniz, elinizden bir miktar paranın kaybolacağına, zararlı bir gün içinde bulunacağınıza delil­dir.

Rüyada Beyaz Eşya Görmek

🙂 Rüyada beyaz eşya görmek; rüyayı gören kişinin bazı zorluklardan kendi uğraşı ve çabasıyla kurtulmasına işaret eder. Sıkıntı sonrası ferahlanacağını, iş hayatında elde edilecek olan başarıları işaret eder.

😐 Rüyada beyaz eşya görmek ve eşyayı, önceki yerinden daha kötü bir yere taşımak kötü işlerle yorumlanır. Eğer eşyaları temizlerken veya taşırken zarar verdiğinizi gördüyseniz bu bazı işlerinizde aksaklıklara yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda birçok eşyalar gördüyseniz: Düşüncesizce yaptığınız alış verişlerden dolayı maddi sıkıntı içine gireceğinize, cebinizden bir miktar para çıkacağına işarettir.”

İmam Nablusi: “Rüyada antika bir eşya alıyorsanız; Çok yakın dost veya akrabanızdan sevineceğiniz bir haber alacağınıza, veya bu dost veya akrabanızın size misafir geleceğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada eşya görmenin psikanalizi: Rüyada görülen eşya ya da an­tika sınıfına girebilecek eski eşya, yaşamınızın önceki evreleriyle, geçmişinizle ve anıları­nızla ilgili bir işaret olarak değerlendirilir. Yorum, bütünüyle gördüğünüz eşyanın fiziksel durumuna ve sizde yarattığı ruh haline bağlıdır. Eğer iyi ve temiz durumda bir eski eşya gördüyseniz, bu, geçmişinizle ilgili olumlu duyguları ve belki de, geçmişe duyduğunuz özlemi ifade eder. Benzeri biçimde, harap halde gördüğünüz ve içinizde sıkıntı uyandırdığını hissettiğiniz bir eski eşya, geçmişinizde sizi rahatsız eden, unut­mak istediğiniz şeyleri ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın